Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Paypal rendőrségi jelentés...

Paypal rendőrségi jelentés igénylése?

Figyelt kérdés
Nem tudom mennyire helyénvaló itt tanácsot kérni, de az elmúlt napokban sajnos átvertek egy telefon vásárlással. A “telefont” ebay-ről rendeltem, és az eladó egy rakat szemetet küldött a telefon helyett. A történteket továbbítottam a PayPal-nak, és átvizsgálták az esetet, és további dokumentumokra lenne szükségük tőlem. Azt kérik hogy tegyek egy jelentést a helyi bűnüldöző hatóságnak, vagy kormányzati szervezetnek. Ez azért kell, hogy tudjam bizonyítani, hogy a megtörtént eset valós. Nem a magyar rendőrségnek a kivizsgálását kérném, hanem egyfajta bizonyítékot, amit továbbtudok küldeni a paypalnak, hogy tudjanak segíteni ebben az ügyben. Ilyen jelentést hogyan tudok igényelni, vagy csinálni?

2020. nov. 21. 22:06
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
75%
Hat ez tanulopenz volt..
2020. nov. 21. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
mert?
2020. nov. 21. 22:17
 3/11 anonim ***** válasza:
33%
Akkor tegyél feljelentést, de én is azt mondom, sajnos ez tanulópénz volt, bottal ütheted a pénzed.
2020. nov. 21. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
De nekem nem a rendőrségnek a kivizsgálása kell, hanem egy papír amit továbbtudok küldeni a paypalnak, hogy bizonyitsam hogy a megtortent eset valós. Amint elküldtem a paypal fog tovább intézkedni, nem a rendorseg
2020. nov. 21. 22:25
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

#4 Értem én, de akkor sincs kb semmi esély. A Paypal nem is hivatalos nyomozó szerv, szóval sokkal kevesebb adathoz fér hozzá mint a rendőrség. Látatlanban pedig bárki tehet feljelentést akár bosszúból is, az semmi bizonyíték a Paypalnak, csupán a papírozáshoz kell.

De azért csináld, remélem előkerül, de én sajnos nem sok esélyt látok rá.

2020. nov. 21. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
75%
.. es megis ki adna neked ilyen papirt? Hogy bizonyitod, hogy valoban szemet volt a csomagban? Levideoztad a kicsomagolast?
2020. nov. 21. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
ha teszek feljelentest, akkor kapok valami papirt rola? egyébként meg az eladó se tudja bizonyitani hogy a telefont kuldte. Ha nem kuldok semmit akkor fix hogy bukom a penzt.
2020. nov. 21. 22:40
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Értéktől függ h érdemben foglalkoznak-e vele.
2020. nov. 22. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
100%
Fotókat kell küldeni, nyomkövetési számot,rendelési szám, termékazonosító és bármit, ami igazolja hogy te telefont vettél, de nem azt kaptad. Az egészet az ebay oldalán kell kezdeményezni.
2020. nov. 22. 03:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Azért kell a feljelentés, mert nagyobb értékű a rendelésed, és kell valami biztosíték, hogy nem kamuzol. Ugyanis elég rosszul jársz, ha kiderül hogy hamisan vádoltál meg valakit.

Bemész a kapitányságra és feljelented az eladót. Elmondod ki, mit, mikor, hogy csinált, mi történt. Még csak azt se kell mondanod, hogy a BTK melyik pontjába ütközik. Simán lehet, hogy a rendőrök semmit sem fognak vele csinálni, de kapsz egy másolatot a jegyzőkönyvről, és az jó lesz a Paypalnek. Valószínűleg pár hónap múlva visszakapod a pénzed. (Meg egy levelet a rendőröktől, hogy lezárták a nyomozást.) Kisebb értékű dolgoknál a Paypal nem szokott feljelentést kérni, az ilyen csalásokat belekalkulálják a bankkártyás/paypales tranzakciós díjakba.

2020. nov. 23. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!