Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Ez megáll garázdaságnak, hogy...

Ez megáll garázdaságnak, hogy a biztonsági őr kint közterületen kiabált?

Figyelt kérdés

Az este 21 óráig az Debreceni Egyetemen a TTK aulájába voltam, mert addig van nyitva és bárki bemehet még a 2.emelet karzaterkélyre is, leűlhet. Egy nyugdíjas bácsi szokott még oda menni újságot olvasni, én pedig a jegyzeteim néztem, egy kávé mellett, (róma szigó) stb.,mert 2 hét és itt az 1 félévi időszak vége, vizsgák jönnek. Záráskor elindultam a villamos felé és a BTK kar előtt mentem el. Viszont oda nem mehetek be, mert 2018 nyár elején történt valami, (nem részletezem), ami miatt oda ne menjek be, meg lett mondva.


Ahogy haladtam, kintről megláttam egy színes fényáradatot belűl, közelebbmentem és benéztem, láttam, hogy már egy kis karácsonyfa van ott feldíszítve színes égőkkel. Ekkor nyilt az ajtó és kijött az egyik biztonsági őr (idősebb) és elkezdte kívűl közterületen (túllépte az épület küszöbét), kiabálva mondani, hogy "Te mit nézegetel befele", meg, higy "Tudod anno", mondtam, hogy csak megnéztem mi van bent, azt mondta ne hazudjak. Kerűljem az épület közelét. És elkezdte mondani, hogy "Tudod hány óra van, fél 10 mindjárt, kijárási van, a rendőr, ha megállít ezt magyarázd ki..." Ezeket mondta kiabálva.


Kérdezem.

Mivel nem bent az egyetem területén, hanem közterületre kilépett és amit el lehetett volna szépen mondani, kiabálva mondta és ez kimeríti a btk.339 szakasz szerinti garázdaságot? Ez, ha a rendőrség tudomására jut, magától hivatalból eljárást indítanak, mert a kiabálás megbotránkoztatást riadalmat kelt másokban?



2020. nov. 29. 19:34
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Biztosan jo intézményben tanulsz, jo foglalkozást választottál?
2020. nov. 29. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 Micimacko67 ***** válasza:
Kérdező, mely paragrafusba ütközik a kijárási tilalom megszegése?
2020. nov. 29. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Biztos elkeserítő, de az utcán kiabálni legális, max. bunkóság. A garázdaság teljesen más, olvass utána. A kiabálás mióta "kihívóan közösségellenes, erőszakos" dolog?
2020. nov. 29. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Sok sebből vérzik ez isméteten levike.

Kiabálni messze nem bűncselekmény. Továbbá nem is közterület. Tudom tudom te azt hiszed, de akkor sem az.

Te pedig nem tanulsz ott, hogy lehetne első vizsgaidőszakban róma szigózni ?!

2020. nov. 29. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

2. félév vége lesz most. (Szorgalmi időszak vége) az ÁJK-n tanulok, de az zárva van, csak 19-ig volt óráig nyitva, meg az nem nagy épület, a TTK-ba szoktam beűlni tanulgatni, meg az MK-ba, utóbbi kettő nagy épületek, sok pad, asztal van, meg otthon szoktam még tanulni.


Amúgy megint távoktatás van.

2020. nov. 29. 23:28
 6/11 A kérdező kommentje:

Akarom mondani. Javítok. Első félév vége lesz most, de nekem már a második vizsgaidőszakom lesz, mert 2019/2020 tanév februárjában keresztfélévben kezdtem, ez meg a 2020/2021 tanév első félév, de nekem az egyetemrn a második félévem van második vizsgaidőszakom lesz. Gondolom érted.

2.félév tsnulás után második vizsgaidőszakra van római szigorlat.

2020. nov. 30. 02:16
 7/11 Micimacko67 ***** válasza:
100%

Kérdező, arra az alapvető kérdésre még mindig nem válaszoltál, hogy kijárási tilalom alatt te mit kerestél te közterületen este 8 óra után?

Elkövetsz egy jogsértést joghallgató létedre és utána még puffogsz egy sort...

2020. nov. 30. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Dehogy joghallgató. Ez a levike.

Többször maga ismerte be hogy kényszeres tévképzetei vannak. Ez is az, hogy joghallgató.

Néha ügyvédnek képzeli magát... szóval kabaré

2020. nov. 30. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

A kijárási tilalomnak nincs paragrafusa.


Egy döntés van, asszem valami 484/2020. 11.10-i kormányrendelett, így nem tudom fejből, de ha kikeresem akkor meg tudom neézni, pár másodperc, de nem érdekel.


A polgárijoghoz bevallom hülye vagyok.


A büntetőjogot és a szabálysértési jogot tudom, ahhozbértek, meg a vasúthoz.

2020. nov. 30. 13:05
 10/11 A kérdező kommentje:
Arra meg, hogy én mit keresek közterületen 8 után, nem kötöm az orrodra, mert az én dolgom. Ha megállít a rendőr, akkor majd én tudom...Maradjunk annyiban.
2020. nov. 30. 13:07
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!