Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Sima rendőr járőr igazoltathat...

Sima rendőr járőr igazoltathat pénzügyőr tisztet?

Figyelt kérdés
2020. dec. 1. 17:28
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
A rendőri felszólításra mindenki köteles igazolni a személyazonosságát.
2020. dec. 1. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
És mennyire jellemző, hogy egy sima járőr piszkàl egy pénzügyőrt, vagy akár egy diplomás pénzügyőr tisztet? Tehát kötekszik, vagy hasonló. Természetesen úgy, hogy mindkettőjük szolgálatban van, és egyenruha van rajtuk. Elvégre egy járőr az egy járőr, amihez kell egy érettségi, meg egy 10 hónapos tanfolyam, a pénzügyőr tiszt meg egyetemet végzett.
2020. dec. 1. 19:52
 3/10 A kérdező kommentje:
Esetleg a rendőrök lenézik a pénzügyőröket?
2020. dec. 1. 19:53
 4/10 anonim ***** válasza:
90%
Szerintem mivel egyenruhások mindketten nem fogja piszkálni, sőt, még ha esetleg valami kisebb szabálytalanság van, akkor azt is jobban elnézi neki. l
2020. dec. 1. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
71%

Honnan tudná, hogy pénzügyőr tiszt?

Egyébként a kérdés kicsit fals.

Ugyanis régen nincsenek (aktív) pénzügyőrök!

VÁM-osok voltak, ma már csak NAV-osok vannak...

2020. dec. 2. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Létezik vám-és pénzügyőr képzés egyetemen, ezen kívül a NAV is indít minden évben pénzügyőr képzést.
2020. dec. 2. 13:33
 7/10 A kérdező kommentje:
Egyébként, mint a rendőröknek, a pénzügyőröknek is van vállapjuk, az alapján meg kell tudni különböztetni különböző rangú egyenruhásokat.
2020. dec. 2. 18:55
 8/10 anonim ***** válasza:

Nem vagyok a témában érintett szakember, de laikusként úgy gondolom, hogy ha indokolt egy igazoltatás, akkor a rendőr a kézhez kapott dokumentumokból fogja tudni kideríteni, hogy ki az ellenőrzött illető, s adott esetben mi a teendő vele. Sok polgárőr feliratos trikós ember (is...) követett már el bűncselekményeket (lopás, rablás, stb.),ha egy rendőrségi ellenőrzés során az ő adatait is feljegyzik, segíthet a felderítés során.

A pénzügyőr is ember, még ha általában az átlagemberrel szemben áll a pult másik oldalán.

2020. dec. 4. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
100%

Kicsit részletezd légy szíves, hogy mit értesz igazoltatáson, illetve piszkáláson (akár konkrét példával)!


Ha mindketten szolgálatban vannak és egyenruhában, akkor nem hiszem, hogy a rendőr igazoltatni akarná a pénzügyőrt, vagy piszkálná. Legalábbis én soha nem találkoztam ilyennel, pedig több mint 20 évig voltam pénzügyőr (őrmesterként kezdtem, őrnagyként szereltem le kb. másfél éve). Az is mindegy, hogy tiszthelyettesről, zászlósról, tisztről, vagy főtisztről van szó (meg persze tábornokról, de az - ellentétben a rendőrökkel - nem sok van a pénzügyőrök között;)). A rendfokozatokat nem veszik olyan mértékben szigorúan a rendvédelmisek, mint a honvédek. Pl. egy tiszthelyettes rendőr és egy tiszt pénzügyőr (vagy akár fordítva, vagy bármilyen kombinációban) inkább egyenlő félnek tekinti egymást, hacsak nem - egyenruhától függetlenül - bunkó valamelyik a kettő közül, de ez már emberi oldalról megközelítendő kérdés és nem a hivatásossághoz kötődik.


Előbbiek miatt az sem valószínű, hogy egy rendőr lenézne egy pénzügyőrt, főle akkor nem, ha adott esetben közös szolgálatban együtt dolgoznak.


Azt csak a margón jegyzem meg, hogy a pénzügyőrök nem szeretik, ha NAV-osoknak hívják őket. Elég baj, hogy a Vám- és Pénzügyőrségből Nemzeti Adó- és Vámhivatal lett! :(

2020. dec. 4. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm, kilences. Ilyen választ vártam! :) Ment a zöld pacsi!
2020. dec. 5. 01:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!