Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Miért nem engedik bei a...

Miért nem engedik bei a kiskorú gyereket a szülövel a rendörségre?

Figyelt kérdés
Múlt héten elmentünk meglátogatni a rokonainkat. Hazajöttünk és észrevettük, hogy valaki járt az udvarunkban. A rendörség telefonon azt mondta, hogy feljelentést kell tennem. Bementem a fiammal ( 10 éves). De ott azt mondták,hogy kiskorú nem jöhet be az irodába velem, mig felveszik a vallomásom. A gyereket nem hagyhatom kinnt. Az gyermekveszélyeztetés! Szóval nem tudtam bejelentést tenni, mert nem jöhetett velem a kiskorú gyermekem. Milyen szabály ez? Egyedülnevelö vagyok, a gyerek mindenhova velem jön. Sehol nem volt gond eddig.

2020. dec. 7. 13:01
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%
Hol volt ez melyik rendőrségen?
2020. dec. 7. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:
Egy Vas megyein. Van rá tényleg szabály?
2020. dec. 7. 13:10
 3/22 anonim ***** válasza:
100%

Már bocsi, de mitől lett volna az veszélyeztetés ha a gyereked a RENDŐRSÉGEN egyedül ül a folyosón pár percet amíg te bent vagy az irodában?

Az orvoshoz sem viheted be a rendelőbe amikor megvizsgál téged, akkor sem veszélyeztetés ha kint marad a folyosón. Nem egy 3 évesről avn szó, hanem egy 10 éves gyerekről, aki feltételezem iskolába sem úgy jár, hogy mindig a kapuig kíséred meg vissza. Ha igen, akkor nálad nagy a gond.

2020. dec. 7. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
100%

"Miért nem engedik bei a kiskorú gyereket a szülövel a rendörségre?"

A rendőrségre beengedték, ott volt veled. Az irodába nem mehetett be ezek szerint amikor megtetted volna a bejelentésedet. Nyilvánvalóan azért mert ez nem egy gyereknek való, hogy ott legyen amikor téged kikérdeznek akár magatokról, a szokásaitokról, akár a családtagjaidról, akár a szomszédokról. Te sem úgy beszélnél mindenről ha ott ül melletted a 10 éves gyereked, mint ha nincsen ott, nyilván nem mondanál el gondolatokat, csak nehogy félreértse vagy továbbadja véletlenül annak akinek nem kellene. Egyszerűen ilyenkor oda nem való gyerek.

2020. dec. 7. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:

A rendörségre annyi idegen járkál, meg a gyanúsitottakat is ott hagyják felügyelet nélkül a váróban, sok a részeg. Ilyen emberekkel NE várjon rám a gyerek egyedül.


A gyerek is be jön velem a rendelöbe! Nincs is soha semmi gond. Kivizsgállásnál meg van függöny, ha nincs helyisége kivizsgálásra. Fogorvosnál is ott ül.


A vallomást meg meg tudom tenni a gyerek elött is, ö is a családhoz tartozik, nem titkolodzunk egymás elött. Nem gyilkosságról van szó.

A tanárok nálunk kikisérik a gyerekeket az iskolabuszhoz. Megvárják amig elmegy a busz és ház elött teszik le, a buszsöför megvárja amig bejön a kapun, ha nem várjuk öt a kapu elött.


Veszélyeztetés akkor is van, ha felügyelet nélkül hagysz egy kiskorút.

2020. dec. 7. 16:56
 6/22 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ezen változtatnod kellene, mert ennek a gyereked fogja kárát látni, már ha nem csak trollkodás az egész.

Tanár vagyok és nagyon nem helyes ha egy 10 éves gyereknek ennyire fogod a kezét és ennyire nem mered egyedül hagyni. 10 éves vagyis vagy most már felső tagozatos, ötödikes vagy az lesz jövőre, ennél sokkal több önállóságra lesz szüksége.

A tanároknak kötelessége felügyelni a gyerekedet, pontosan amiatt, hogy nem te vagy vele hanem ők. Nekik arról kötelező gondoskodniuk, hogy ne érje baleset vagy más ami elkerülhető lenne, amíg haza nem ér vagy addig, amit a szülő kért. Éppen így a sofőr is felelős addig amíg a megfelelő helyre nem jutott a gyereked. Ez munkaköri kötelesség, ettől te még taníthatnád nagyobb önállóságra.

Az, hogy a rendőrség folyosóján vagy az orvosiban a folyosón ül pár percet egy 10 éves gyerek, az nem felügyelet nélkül hagyás. De te vagy a felnőtt, neked kellett volna megoldást találni a problémára, például, hogy megkéred a portást, hogy ott hagy maradjon a gyerek - akkor figyelnek rá, vagy megkéred a rendőröket, hogy akkor jöjjön ki pár percre valaki a gyerekhez, vagy mehessen be egy másik irodába addig, ahol felügyelet alatt van amíg neked felveszik a vallomásodat.

2020. dec. 7. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:

Sem a portás, de egy rendör sem akart figyelni rá. Csak a vállukat vonogatták.

Föleg nem részegek és gyanúsitottakkal fogom önnállóságra nevelni. Még felnöttek sem ülnének ilyenekkel egy váróban.

Jobb helyen van mellettem, ha vallomást teszek.

Most a gyermekem azt látta és tanulta, hogy a rendörség nem jó és nem egyenértékü polgár a gyerek, a rendörségen nincs megértés, és hogy anyának csak akkor vannak jogai, ha ö felnött.

2020. dec. 7. 18:30
 8/22 anonim ***** válasza:
100%

Nem. A gyereked azt látta, azt tanulta meg hogy te nem tudtad megoldani a helyzetet, ragaszkodtál valamihez aminek nem volt értelme és inkább hagytad veszni azt amiért odamentél.

A gyereked már nem kisbaba, ezt neked kell megértened. Ha ránézel akkor próbáld meg reálisan látni, mert gyanítom, hogy már van olyan magas, mint te vagy ha lány és közelít hozzá, ha fiú.

2020. dec. 7. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:

Nem a gyermekem azt látta, hogy a rendör nem engedi anyát, hogy megvalósitsa jogait. Mert a rendör a gyereket állitotta meg. Meg hogy a rendör öt, durván fogalmazva, lesz.rja, hogy mit csinál.

A gyermekem is megkérdezte, hogy miért nem jöhet. A rendörnek mondtam, hogy nem értem ezt én sem, magyarázza el. De nem mondott semmi okot. Csak azt, hogy nem.

Hazamenet mondtam, hogy ha még a rendör sem tudja, hogy miért, akkor elég buták.


De itt az a kérdés, (hogyha már a rendör se tudja), tudja ezt valaki más, hogy milyen szabály van erre?

2020. dec. 7. 19:06
 10/22 anonim ***** válasza:
100%

Hiába próbálod utólag másképpen magyarázni, a gyereked tőled tanul, azt amit te mutatsz neki, amit tőled hall, tapasztal.

Te vagy a felnőtt, neked kellett volna megoldanod a helyzetet és nem úgy beállítani a rendőrt, mintha nem venné komolyan a gyerekedet.

nem gond hogy szereted a gyerekedet és védeni akarod, értem is, nekem is van 3. De pontosan emiatt tudom jól, hogy arra kell tanítanod - neked - hogyan lehet megoldani a helyzetet és nem azt, hogyan kell feladni és morogni miatta, hogy nem sikerült. Önállóságra kell nevelned, arra hogy ne féljen ha pár percig egyedül marad és hogy mihez kezdjen ha közben nehézsége támad.

Le kellett volna ültetned a folyosón azzal, hogy ha bármi gondja van akkor nyisson be az irodába és szóljon. Meg tudta volna oldani.

2020. dec. 7. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!