Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Rendőrök, őrző-védők! Mennyire...

Rendőrök, őrző-védők! Mennyire hamis, vagy igaz betörőkre az az álláspont, hogy ha úgy látják nem tudnak bejutni nyílászárókon, akkor falbontással (soha) nem próbálkoznak? Földszintes hajdúsági ház vásárlásán gondolkozunk jövőre és... Befejezés lent!

Figyelt kérdés

Földszintes hajdúsági ház vásárlásán gondolkozunk jövőre és az ajtókat megerősített ajtókra cseréljük, illetve az ablakok üvegtábláit fémtokos, többrétegű plexi "üvegekkel" váltjuk ki.


Gondolkodunk még erős, masszív rácsok felszerelésén is, ami mikor a hét néhány napján ott vagyunk, leszedjük, majd mikor távozunk a szürke hétköznapokba, ismét felszereljük.


Működő, felvételt készítő kamerák és riasztórendszer természetesen alap. Mégiscsak egy ritkán lakott faluról van szó.



2020. dec. 14. 12:10
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Én nem vagyok őrző-védő, meg betörő sem, de sokkal egyszerűbb a falbontásnál a tetőn át bejutni a véleményem szerint.


A plexi nem tudom mennyire véd, a műanyag nyílászárókat pl. kiolvasztják.


Ezek a megerősítések, kamerák, fel-le szerelős rácsok komolynak hangzanak, nem is lehetnek olcsók, de ha magára van hagyva a ház akkor nem tudom mit érnek, illetve elgondolkoztató van-e annyi érték egy ideiglenesen használt ingatlanban mint amit ezekért ki kell fizetni.


Én inkább azt csinálnám, hogy olyan riasztót tetetnék fel amihez van kivonuló szolgálat is - ha az ott elérhető - aztán kötnék egy jó biztosítást, ha annyira kockázatos a hely, de inkább nem is vennék házat ilyen környéken.

2020. dec. 14. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

"De inkább nem is vennék házat ilyen környéken."


Ne haragudj, de sajnos azt kell neked mondanom, hogy nem tudod mit beszélsz. Nem megsérteni akarlak, hidd el sajnos tapasztalat...


Hozzánk (megyeszékhely, társas ház, mindenhol, szemben is, körbe-körbe otthon levő szomszédok) városban törtek be, néhány ugyanúgy helyi ismerősnél szintén (és nem is borsod, vagy a viharsarok), ezeknek minden mindegy... És nem mentünk el öt napra, csak két órára.


"De sokkal egyszerűbb a falbontásnál a tetőn át bejutni a véleményem szerint."


Monolit vasbeton födém esetén is, ahol kívülről van a padlásfeljáró? Remélem csak nem...


"De ha magára van hagyva a ház akkor nem tudom mit érnek."


Éppen ettől félünk mi is... Ismerősünk házát (kisváros, nyírség) akkor fosztották ki, mikor két hétre üdülni mentek. Szomszédok ott is "valami furcsa megmagyarázhatatlan módon" sehol... Pont ez aggaszt a legjobban.


Hidd el, nem lesz bent érték, de amit a felfeszegetésekkel, rongálásokkal kárt okoznak, az azért irgalmatlanul bosszantó! Meg egyáltalán a tudat, hogy mégis egy idegen banda járt bent a saját tulajdon házadban! Undorít!


Azért a kiírás, mert egyszer valaki azt állította, hogy ha úgy látják, hogy nem tudnak könnyedén behatolni, akkor inkább néznek más házat, és (talán) falbontással nem próbálkoznak.


Kivonuló szolgálat jó tipp, de nem tudom mennyit ér, ha míg pár perc alatt letudják a mocsadékok a betörést, addigra az őrző-védősök jóformán ki sem érnek.

2020. dec. 14. 13:10
 3/6 anonim ***** válasza:
79%

Én azt nem tudtam nálatok milyen a födém meg hol van a padlásfeljáró :)


Végső soron ahogy olvasom van elképzelésed, cselekedj aszerint, aztán meglátod.

2020. dec. 14. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm!


De ha fogalmazhatok így, "nem akarom meglátni"! :)


Az a tudat tenne boldoggá, ha kapnék hozzáértő szakemberektől olyan hozzászólásokat, melyek igazolják, hogy falon keresztül nem fognak próbálkozni, ha a nyílászárókon át nem sikerül nekik, inkább mennek máshová.


Már ha így van egyáltalán.

2020. dec. 14. 15:05
 5/6 anonim válasza:
67%

Ha valahová be akarnak menni, akkor be fognak menni. Ennyi. Egy páncélterembe is bemennek ha van elég idejük...

Szokták mondani: a betörőnek mindene van, csak ideje nincs. Viszont ha te nem vagy ott és nincs ott senki akkor ideje is van, tehát mindegy hogy mit csinálsz. Ha be akarnak menni akkor be fognak menni, bármit is teszel

2020. dec. 14. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
100%
Egy sima dohányboltba is mentek már be falon. Főleg ha nincs ott senki és a környéken se akkor az se baj ha nagy zajt csapnak
2020. dec. 14. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!