Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Pénz hamisítók általában hogy...

Pénz hamisítók általában hogy buknak le? És mi a legnagyobb különbség az igazi, és a hamis pénz között?

Figyelt kérdés
2010. aug. 12. 17:10
 1/5 anonim ***** válasza:
Szerintem általában az UV fény által vizsgált pénzzel buknak le. Én pénzügy és számvitel szakos hallgató vagyok, de mit tanultuk, hogy milyen elemeket tartalmaz egy bankjegy, és ezek közül sokat nem lehet hamisítani. Tanárnőm azt mondta, hogy már tapintásból észre veszi a hamis pénzt.
2010. aug. 12. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Tessék itt vannak a Biztonsági elemek


Olyan új biztonsági elemek jelentek meg, mint az árnyalatos vízjel, a hologramhatású csík, a rejtett kép, az illeszkedőjel. Az előkészületek alaposságával kapcsolatban kétségeket támaszt, ugyanakkor nem csak a forintbankjegyekre jellemző egyedi jelenség, hogy bizonyos biztonsági elemeket csak a bankjegyek újabb kiadásain alkalmaztak, ilyenek a vízjelmezőre helyezett UV-fényben látható kép és a változó színű festékkel nyomtatott rozetta. Ennek ellenére néhány korszerű biztonsági elem lemaradt, például a legtöbb korszerű bankjegyen már szereplő EURion csillagkép, mely a digitális utánzatok készítését nehezíti (ezt a 2009. április 15-étől forgalomba hozott bankjegyeken pótolták[8]). Másfelől az ezer forint feletti címleteken szereplő biztonsági elemek alig térnek el, így előfordult, hogy a kétezresről leoldották a festéket és az így nyert hologrammos és vízjeles papírra nyomtattak húszezrest a hamisítók. Bár eleinte tervezték, később mégis túl alacsony címletnek találták az ezrest ahhoz, hogy hologramcsíkot helyezzenek rá. A címlet így a hamisítók fő célpontjává vált. Ezt figyelembe véve kezdte meg 2006-tól a Nemzeti Bank a többi bankjegyétől eltérő (rézszínű) hologramcsíkot tartalmazó ezresek forgalomba hozatalát (később ezt ezüstszínűre cserélték).

2010. aug. 12. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
2010. aug. 12. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
100%
pl úgy, h itt jelzik, h mire készülnek ;P
2010. aug. 17. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Én egyszer Discovery-n láttam egy profi pénzhamisítót, akinek mindenhol elfogadták a pénzét és azért mert igazira akarta "cserélni" a pénzét elment Las Vegasba, ahol úgy szúrta ki egy ott dolgozó csaj, hogy a pénz sarkából letépett egy kicsit és látta, hogy belül nem zöld, hanem fehér :P és amúgy teljesen olyan volt, mint az igazi...bár az dollár volt, szerintem a magyar pénzek sokkal szebbek és több "biztonsági berendezés" van bennük :)
2010. aug. 19. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!