Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Ha valaki beszól egy rendőrnek...

Ha valaki beszól egy rendőrnek, vagy például pofonvágja, az börtönbe kerül?

Figyelt kérdés

2021. jan. 10. 11:27
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:
83%
Személyi körülményektől is függ de ha például egy 25éves kicsit részeges egyetemista tesz ilyet aki éppen államvizsga előtt áll abból lehetséges hogy max egy 72óra lenne és utána szabadlábon hagyják vagy max bűnügyi felügyelet mert ugyebár ilyen kevés büntetési tételű bűncselekményért(3évig terjedő) figyelembe veszik hogy nem akarják elrontani a jövőjét mert a társadalmi érdek abban van ha sikeres államvizsgát tesz és közben átgondolja az életét és ezentúl jogkövető életet él, viszont egy 6 osztályos menőző 16 évesnek kinézhet egy 6 hónap javító is... De szerintem egy pofonért nem tennének börtönbe senkit ha büntetetlen előéletű, dehát körülményektől függ és minősítéstől...
2021. jan. 22. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:
25%
Nem. Olvasd át a BTK-t. Sehol sincs benne, hogy tilos rendőrt pofánvágni.
2021. febr. 3. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim válasza:
100%

#22-es. Az attól még hivatalos személy elleni erőszak.

Ha annyira faszagyerek valaki, hogy felpofozzon egy rendőrt (vagy akárki mást) akkor viselje a következményeket. Én ha anno mondtam egy erős káromkodást egy családtagom felé, már tudtam hogy lesznek következményei. (Nem feltétlenül felpofoztak, de kaptam büntetést). Ha meg szükség lesz rá, akkor ne várd hogy jöjjenek.

2021. febr. 16. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!