Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Az a rendőrség indította a...

Az a rendőrség indította a nyomozást ahova beidéznek tanúnak?

Figyelt kérdés

Pár napja kaptam egy levelet, miszerint 21-én be kell mennem a körzeti (monori) rendőrkapitányságra kihallgatásra, mint tanú valami bűnügyben. Konkrétabbat nem írtak, pár napja felhívtam őket, de aki vezeti ezt a dolgot az nem volt bent, majd holnap munkaidőben újra felhívom őket hogy kiderítsem a dolgot, hátha mondanak valamit, mindenesetre ez a "tudatlanság" a legrosszabb, hogy nem tudom mi lehet, nem is emlékszek semmi olyanra, ami indokolttá tenné a megkeresést.

Pár hónapja nyáron az egyik barátomat bevitték a rendőrök gyanúsítottként, arra gondoltam hogy talán ezügyben kerestek meg engem. Ő az ország másik felében lakik, mint én. Egy közös havert rá pár hónappal behívták mint tanú, hogy kihallgassák ezügyben, viszont az ő lakcíme még nálam is messzebb van onnan ahova behívták, mégis oda kellett bemennie, ahol ez az ügy intézve volt/van, szóval ezért bizonytalanodtam el, hogy emiatt hívnak e be engem, hiszen akkor a logika szerint engem is oda hívtak volna be (sry a szóismétlésért, fáradt vagyok :D).

Egyébként december 24-én fél év után kiengedték az előzetesből (tárgyalása lesz még, szóval az ügy nincs lezárva), akkor rá is írtam valahogy úgy, hogy "mizu tesó, mesélj", de nem válaszolt. Utána Instagram storyban láttam, hogy másik telefonja van (előzőt lefoglalták, ezek szerint nem kapta vissza), lehet, hogy erre az üzenetre figyeltek fel a nyomozók, hogy én is a haverja vagyok, és engem is behívnak, hátha tudok valamit még?

Arra tudok esetleg még gondolni (a kérdés is erre vonatkozik), hogy most a járványhelyzetre való tekintettel a legközelebbi kapitányságon veszik fel a vallomásom, hogy ne kelljen átutaznom az országot, vagy nem tudom. Lehetséges, hogy ez a helyzet, vagy valami más ügy miatt kell mennem?



2021. jan. 10. 22:41
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell hívogatni, mert úgysem mondják meg.

Egy jótanács. Ne hívogasd őket.


Amikor idézve vagy, be kell menni, majd ott közlik mi ügyben hallgatnak ki.


Egy ügyvéd.

2021. jan. 11. 02:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
78%
Tesók... :)
2021. jan. 11. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Hova kerültem🥲

Levike legyszives hagyd abba

2021. jan. 11. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
1: Rendben, köszönöm, csak péntek óta gyomorgörcsöm van, mert fogalmam sincs hogy miért hívnak be, elképzelni nem tudom
2021. jan. 11. 17:59
 5/12 anonim ***** válasza:
Nem kell görcsölni, ha idéznek, akkor nem fognak becsukni, mert ha be akarnának csukni, akkor érted mennének.
2021. jan. 11. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Értem, nem is emiatt félek, nyilván nincs semmi rejtegetni valóm, de az létezik, hogy tévesen hívnak be? Mert biztos vagyok benne, hogy semmi olyanról nincs tudomásom (nyilván a leírt, haverom esetén kívül) amiről bármit is tudnék mondani :/
2021. jan. 11. 18:33
 7/12 A kérdező kommentje:

És ha a szintén leírt, közös haver példáján indulunk el, hogy a másik haver (akit elvittek) ügyében kéne a tanúvallomásomat felvenni, akkor oda hívnának be, ahol ez az ügy folyik, nem? Szóval nem a hozzám legközelebb eső kapitányságra

Talán a járványra tudok gondolni, hogy emiatt nem akarnak nagyon utaztatni (amikor a közös havert behívták, még nem voltak ilyen szigorú korlátozások, hogy pl 8 után nem lehet kimenni), de ez csak találgatás, nem tudom, ilyen létezik-e.

2021. jan. 11. 18:36
 8/12 anonim ***** válasza:

Hogyne lenne rejtegetni valód az amikor 'tesónak' hívod a haverodat.


Bugázott réz a padláson?

2021. jan. 11. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Nem, nem vagyok roma :D

Nem biztos hogy tesónak hívtam, csak jelezni szerettem volna, hogy egyértelműen megállapítható az alapján ahogy/amit írtam neki, hogy nagyon közeli barátok vagyunk, így esetleg indokolt lehet az én tudásom meghallgatása ebben a témában

2021. jan. 11. 21:13
 10/12 A kérdező kommentje:

Amúgy mi ez a Levikézés? :D

Már nem egy itteni kérdés alatt olvasom és nem nagyon tudom hova tenni

2021. jan. 16. 00:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!