Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha szabálysértési eljárást...

Ha szabálysértési eljárást indított ellenem a rendörség de 2 hònapja semmi papirt nem kaptam akkor mégis mikor küldik?

Figyelt kérdés

Nem mintha várnám de nem értem ilyenkor miért ülnek rajta ilyen sokáig?

Értelmes válaszokat várok köszönöm.


2018. jan. 20. 13:32
 1/7 anonim ***** válasza:
Mert még nem jutottak a végére a dolgoknak. Az ilyen ügyek akár fél évre is elhúzódhatnak mire először behívnak. Aztán meg még tovább. Sajna nekik is sok dologra kevés ember jut így lassan haladnak.
2018. jan. 20. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Értem köszönöm!
2018. jan. 20. 15:18
 3/7 anonim ***** válasza:
Mindamellett az ügyintézési határidő harminc nap - ezt egy alkalommal harminc nappal lehet meghosszabbítani - 2012. évi II. törvény a szabálysértésekről, a szabálysértési eljárásról és a szabálysértési nyilvántartási rendszerről, 81. § (2), (3) bekezdés.
2018. jan. 20. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Utolsso hozzászolonak

ha eltelt már tobb mint 60 nap de papir nem jott akkor hogy lehet hogy fél év után hivnak be?

2018. jan. 20. 15:37
 5/7 anonim ***** válasza:

"ha eltelt már tobb mint 60 nap de papir nem jott akkor hogy lehet hogy fél év után hivnak be?"


Az ügyintézési határidő 30 nap, de lehet 60 is, adott esetben.

Téged fél éven belül bármikor behívhatnak, sőt, azon túl is.

Az ügyintézési határidő akkor kezdődik amikor téged értesítenek levélben, vagy elektronikus úton.

Amíg a szabsértés el nem évül, addig bármikor behívhatnak.

2018. jan. 24. 05:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszi utolsò!
2018. jan. 24. 12:13
 7/7 anonim válasza:
Végül behívtak?
2021. ápr. 10. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!