Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Tanúvallomás egy részét...

Tanúvallomás egy részét vissza lehet vonni a bíróságon?

Figyelt kérdés
Csomó olyasmit kérdezett, ami nem vagy csak közvetetten kapcsolódik az ügyhöz. Nagyon hülye voltam. Inkább csak magamnak csináltam bonyodalmat, nem is értem, mi köze volt ilyenekhez.
2021. jan. 21. 08:20
 1/7 anonim ***** válasza:

A bíró nem véletlenül kérdez, nem a te feladatod eldönteni, hogy mi tartozik az ügyhöz. Ő tudja, hogy milyen információkra van szüksége ahhoz, hogy dönteni tudjon, s ahhoz az "egyéb körülmények" ismerete is szükséges.

Nem tudhatod, hogy a bizonyításhoz milyen, a te feltételezésed szerint mellékes adatra van szüksége.

Visszavonhatod a vallomásodat, de amit kimondtál, az ott marad.

2021. jan. 21. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
1-es vagyok. A bírónak arról is meg kell bizonyosodnia, hogy a vallomásod hiteles, hogy igazat mondasz, hogy életszerű-e, amit mondtál, stb.
2021. jan. 21. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Fsms ***** válasza:
Jogilag, igen, de nem biztos, hogy segít . Nem leszel hiteles.
2021. jan. 21. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Ezt a rendőrségen tettem korábban.
2021. jan. 21. 08:27
 5/7 anonim ***** válasza:

Ugyanaz mint a bíróság.

Mi alapján kérdőjelezed meg a hatóságot hogy mi köze van dolgokhoz?

Miért vagy ilyen korlátolt? Kérdezem...

Mért vagy hülye?

2021. jan. 21. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

A normálisabb bírók azt is vizsgálják, hogy a bűncselekményt mi váltja ki, ugyanis ha pl kiprovokáltak mondjuk egy verekedést akkor az enyhítő körülmény a vádlottra tekintve... a bírók rendszerint vizsgálják a sértettek hátterét is illetve, hogy mennyi a személ.yes indittatás egy vallomásban...


Pl. nekem volt egy garázdaságos meg egy rágalmazásos ügyben ahol az akkori sértettek köztudottan tetvek, drogoznak, terrorizálnak másokat, a tárgyaláson próbáltak provokálni, beszólogattak, ennek a vége egyik ügyben egy felmentés másik ügyben enyhe ítél.et lett.


Egyszer olyan is volt, hogy sms-ben írtam nekik, hogy ,,megöllek", egyből szaladt a rendőrségre feljelenteni, sajnos e miatt is kaptam pénzbírságot, de azt ,,elfelejtette" a rendőröknek közölni, hogy vagy 20 sms váltás volt a fenyegetés előtt, mikor a rendőrök lekérték a szolgáltatói adatokat, akkor látszott a temérdek sms oda-vissza, újabb vallomásnál hebegett habogott csak...


Sajnos utóbbi, hogy a rendőrségen megkérdőjeleződjön a sértett igaza igen ritka, a rendőrök gyakran ítélkeznek gyorsan ahogy a közember is.


Szerencsére a bíróságon jobban vizsgálódnak.

2021. jan. 21. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Rendorsegen-Birosagon nem utolag kell okosnak lenni es a korabbi vallomasainkat megvaltoztatni, ahogy eppen az ugy jobb megitelese szempontjabol eredmenyesebbnek gondoljuk! :)

Ilyen helyeken inkabb a 'hallgatni arany' hozza allas a celszeru. Ugy es csak annyit szabad beszelni, hogy ne tudjanak ujabb es ujabb kerdeseket feltenni, mert behuznak a csobe. Ne felejtsd el, a torvenyszolgak nap mint nap ezt csinaljak, a tapasztalat es a rutin az o oldalukon van.

Aki allandoan valtoztatja a vallomasat, az megbizhatatlanna valik es mar senki nem foglalkozik azzal, hogy mit beszel.

2021. jan. 21. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!