Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Milyen esetben van joga...

Milyen esetben van joga bemenni egy ingatlanba a rendőrségnek házkutatási parancs nélkül?

Figyelt kérdés
Bejöhet-e a rendőr a lakásomba, ha nincs házkutatási parancs és én nem engedem be? Milyen esetekben teheti ezt meg? Például ha egy rosszindulatú szomszéd feljelent, hogy egy saját szervezésű, de csendes magánrendezvényen szerinte többen vagyunk, mint tizen? (A rendőrségi törvény 39§-ában erre vonatkozó részt nem találtam.) Illetve ha mégis bejön, kérhetem-e hogy vegye le a sáros bakancsát?
2021. jan. 29. 17:02
 1/4 anonim ***** válasza:
56%

Ajtóig elgurulnak a autóval nem lesz sáros a bakancsuk. Persze még le megy a putri-ig az már más szitu.

Minden bejelentést ki kell vizsgálni, tehát ha hívják megy .

2021. jan. 29. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
76%

Folyamatban lévő bűncselekmény megakadályozása, körözött személy elfogása, vagy élet védelme érdekében a tulajdonos bebocsátása vagy bíróság által kiadot házkutatási papír nélkül is bemehet.


Az illegális házibuli viszont szerintem csak szimpla szabálysértés, nem bűncselekmény - tehát nem mehet be.

De azért annak nézz utána, hogy tényleg csak szabálysértés-e.

2021. jan. 29. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
28%
A rendőrök bármit megtehetnek
2021. jan. 29. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
56%
A kiszűrődő hangokból úgy ítélték meg, hogy bűncselekmény van folyamatban. Aztán a bíróságon vitatkozhattok hogy kiszűrődtek azok a hangok vagy nem. Na kinek fog hinni a bíró ?
2021. jan. 29. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!