Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Hol van az leírva, hogy az...

Hol van az leírva, hogy az egészségügyi az egyéni sport (pl. futás) NEM kivétel a kijárási tilalom/korlátozás alól?

Figyelt kérdés

Szóval: Én általában 19 óráig dolgozok, sőt van mikor 20.

Nem találtam semmilyen jogszabályban bárminemű TILTÁST az egyéni sportot illetően.


Általában 20:30-kor indulok el futni, 21:15-30 körül érek haza. Az első napokban sok rendőrt láttam, de engem nem igazoltattak. De az utcán kószálókat, padon ülőket igen. Gyalogos járőrökkel is találkoztam többször, de NEM állítottak meg. Nem is tartottam semmitől sem, tavasszal igazoltattak csak, de mikor mondtam, hogy esti futás akkor el is köszöntek tőlem. A futásaim során több szintén futóval is szoktam találkozni, tény, nem annyival mint általában.


Megjegyzem, az első héten tapasztalt elég rendesen látható rendőri jelenlét már nincs sehol. Az amúgy mindig járőröző autót szoktam néha látni.

Keresztanyám mondta, hogy ő hallott olyat, hogy több futót 10...80 ezer forintra bírságoltak Érden.


Őszintén annyira nem követem a híreket, mert herótom van. Október közepén ignoráltam minden nemű hírforrást.


Van itt olyan, akit már büntettek meg 20 óra utáni egyéni sportolásért? Van itt rendőr, aki megmondja a tutit? Lehetőleg az írjon, aki első kézből tud infókat, és nem a "haverom ismerősétől hallottam" és hasonló dolgokat.


Vagy ha annyira kell igazolás, a számtech boltos haverommal iratok egyet, mivel az esti gépszerelésbe néha be szoktam neki segíteni (Üzletzárás után van, hogy ott figyel 5 javítandó gép, ezért ad zsebbe mindig valamennyit). Arra van az üzlet, amerre futni szoktam. (Fel is ajánlotta, hogy ő leigazol, hogy ha valami gond lenne)



2021. jan. 30. 20:46
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
80%
Elvileg futni se szabad,csak kutyával
2021. jan. 30. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
70%

A kivétel itt van leírva.

Este 8 óra és reggel 5 óra között kijárási tilalom lépett életbe november 11-től, mindenkinek haza kell érnie este 8 óráig. A kijárási tilalom alóli mentesülés egyik esete a munkavégzés, amit igazolni szükséges. Az alábbi linken letölthető az igazolás mintája, amely magában foglalja a minimálisan elvárt tartalmi követelményeket. [link] A munkáltatói igazolást rendőrségi igazoltatás esetén fel kell mutatni, egyéni vállalkozók saját maguknak is kiállíthatják az igazolást. Kijárási tilalom alól kivételt jelent továbbá az egészségkárosodással, életveszéllyel vagy súlyos kárral fenyegető helyzet. Valamint a kutyasétáltatás is megengedett a lakóhely 500 méteres körzetében.


Sportolj 8 óra előtt.

Nem áll minden utcasarkon rendőr. Ezért lehet, végig meg fogod úszni az ellenőrzést.

Vagy belefutsz, de éppen jó hangulatban van a rend őre.

Ha nem jön be, akkor pár tízezressel rövidebb leszel.

A

2021. jan. 30. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Tele van hiányokkal a jogszabály, amiket azóta sem orvosoltak. A rekreációs mozgás (séta, sport) elvileg alapvető szükségletek, azok csak úgy nem korlátozhatóak. Mint ahogy az sincs benne a jogszabályban, hogy mi a helyzet a gyógyszertárakkal. Mivel nyitva van, oda elvileg minden további nélkül mehetünk. Hogyan igazoljuk? Blokkal és magával az áruval nyilván. DE! A jogszabály nem tér ki ennek az igazolására és az igazolás mikéntjére. Szóval a rendőr nem kérheti számon, de megkönnyíthetjük a dolgát.


És ami vicc, hogy ezekről SEHOL sem írnak! Sem TASZ, sem egyéb jogvédők.


Megjegyzem engem tavasszal megbüntettek 20 ezer forintra, mikor a telekről jöttem haza éjjel 11-kor. A rendőr szerint ez nem alapos indok, nappal belefér, de este 10 után már nem. Szóval lehet, hogy most is este 10 után veszik szigorúbban. Falun lakok, itt kb semmi sem változott.

2021. jan. 30. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Ez a rendőröknek elég szabad kezet ad, hogy kedvük szerint döntsenek. Ha akarnak megbüntetnek futás közben, de lehet úgy vannak vele, ha elszaladsz nem akarnak utánad futni - pl te sport öltözetben kényelmesebben szaladsz mint ők egyenruhában -.
2021. jan. 30. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem tom, én korábban 21 óra után gyalogoltam 1-2 naponta 10 km-t.

November óta 12 kilót híztam és zsibbadnak az ujjaim

Gondolom a rossz keringés és magas koleszterin miatt (amiből korábban gyaloglás segítségével gyógyultam ki).

Valószínűleg a cukrom is magas, de nem járok orvoshoz, így nem tudom.

2021. jan. 30. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Ötös, na ez az! Én tavaly januárban kezdtem futni, mert 173 cm magasságommal alulról karcoltam a 140 kilót. A háziorvosom egyenesen megparancsolta a naponta futást, mert nálam is az egekben volt a koleszterin is. Azóta sikerült 30 kilót leadnom, 100 a cél, aztán a 90. Sajnos ülőmunkám van általában túlórákkal, ez az egy sportolási lehetőség maradt. MINDEN este járok futni (jó, hétvégén délután), a -5 fokban is. Doki mondta, hogy sosem szabad abbahagyni, mert akkor egyből elveszik a lendület. Ha vihar van? Megvárom még elül és indulok is. Folyamatos eső? Arra van az esőkabát.


4: ezért tipikusan "magyaros" ez a törvény.

2021. jan. 30. 21:25
 7/11 A kérdező kommentje:
(kivéve, mikor benyeltem december elején ezt a sz@r covidot, akkor több mint 2 hétig ki sem léptem az ajtón, vissza is jött 3 kg, és azóta az energiám is kevesebb)
2021. jan. 30. 21:30
 8/11 anonim ***** válasza:
15%

7


Nem nyeltel te be semmilyen "covidot"

2021. jan. 30. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Alex Fly ***** válasza:
9%

Hát majd futsz este 8 előtt. Vagy ha este nincs rá időd, akkor felkelsz reggel 5 órakor és futsz egyet...

És semmiféle kivételre nincs szükség, 5 és 20 óra között annyit futkározhatsz, amennyit akarsz. Ha neked ennyire fontos, akkor megoldod ebben az időben.

2021. jan. 31. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Mi folyton kint vagyunk a haverokkal este a lakotelepen. Senkit se erdekel.. de amugy megbuntethetnek futas kozben is
2021. febr. 1. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!