Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Hol van az leírva, hogy az...

Hol van az leírva, hogy az egészségügyi az egyéni sport (pl. futás) NEM kivétel a kijárási tilalom/korlátozás alól?

Figyelt kérdés

Szóval: Én általában 19 óráig dolgozok, sőt van mikor 20.

Nem találtam semmilyen jogszabályban bárminemű TILTÁST az egyéni sportot illetően.


Általában 20:30-kor indulok el futni, 21:15-30 körül érek haza. Az első napokban sok rendőrt láttam, de engem nem igazoltattak. De az utcán kószálókat, padon ülőket igen. Gyalogos járőrökkel is találkoztam többször, de NEM állítottak meg. Nem is tartottam semmitől sem, tavasszal igazoltattak csak, de mikor mondtam, hogy esti futás akkor el is köszöntek tőlem. A futásaim során több szintén futóval is szoktam találkozni, tény, nem annyival mint általában.


Megjegyzem, az első héten tapasztalt elég rendesen látható rendőri jelenlét már nincs sehol. Az amúgy mindig járőröző autót szoktam néha látni.

Keresztanyám mondta, hogy ő hallott olyat, hogy több futót 10...80 ezer forintra bírságoltak Érden.


Őszintén annyira nem követem a híreket, mert herótom van. Október közepén ignoráltam minden nemű hírforrást.


Van itt olyan, akit már büntettek meg 20 óra utáni egyéni sportolásért? Van itt rendőr, aki megmondja a tutit? Lehetőleg az írjon, aki első kézből tud infókat, és nem a "haverom ismerősétől hallottam" és hasonló dolgokat.


Vagy ha annyira kell igazolás, a számtech boltos haverommal iratok egyet, mivel az esti gépszerelésbe néha be szoktam neki segíteni (Üzletzárás után van, hogy ott figyel 5 javítandó gép, ezért ad zsebbe mindig valamennyit). Arra van az üzlet, amerre futni szoktam. (Fel is ajánlotta, hogy ő leigazol, hogy ha valami gond lenne)



2021. jan. 30. 20:46
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
83%
Tizes akkor szerencséd van, mert nálunk meg pont a bandázókra vannak ráállva. Az tavasszal sem volt kivétel :)
2021. febr. 1. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!