Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Falun is betartatják a kijárás...

Falun is betartatják a kijárásit, itt egy példa?

Figyelt kérdés

Ma a 04:25-ös buszra várva a megálló előtt lefékezett egy rendőrautó. Mindenkit igazoltattak (6-an voltunk öszesen), én egy igen erős figyelmeztetést kaptam. Disznóvágásra jöttem 2 faluval arrébb, 5 órára már összegyűlt mindenki, a szatryomban egy hurkatöltő volt. Azt nem fogadták el hitelt érdemlő igazolásnak :D


Azt mondták a rendőrök, hogy "ilyen többet nem forduljon elő."

Azért voltak a falumban mert több bejelentést is kaptak, hogy nagy a mászkálás nálunk esténként... Azon az éjszakán 8 embert elkaptak. A megyeszékhelyről jöttek, egész éjszaka járőröztek.


(Csak figyelmeztetés gyanánt írtam ide, ittunk is jó sok pálinkát az ijedtségre)



2021. febr. 10. 08:16
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
71%
Üdvözöljük újra az '50-es éveket, amikor a rendőrség nem a rendért, hanem a félelemért volt. Annyi most a különbség, hogy az ország élén nem egy kopasz, hanem egy törpe áll.
2021. febr. 10. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
61%
Szerencsére a megfelelő módon kezelted az ijedséget.mondhattad volna a csendőrnek hogy vigyen el,talán lett volna valaki a disznón kívül aki igazolja hogy vártak téged.
2021. febr. 10. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
69%

Azért úsztad meg figyelmeztetéssel mert érzik a rendőrök is, hogy semmi értelme az egésznek, de ugyanakkor megvan kötve a kezük mivel parancsba ki van adva, hogy igazoltatni és büntetni kell.


Ő egy arany-középutat választott, örülj neki. Azért én egy kis hurka-kolbász kóstolót vinnék nekik, hogy legközelebb se büntessenek.


Egyébként nem, nem tartják be. Ahol lehet kijátszák, nagyon helyesen.

2021. febr. 10. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Amúgy alapból normálisak voltak, azt hozzá kell tennem. Mikor megkérdeztem, hogy most mi ez a szigor itt nálunk, akkor elmondták. Azt is, hogy mindneki megúszta figyelmeztetéssel.
2021. febr. 10. 08:32
 5/14 anonim ***** válasza:
73%

Hajnalban nem tudom, de nálunk fél 9-9 körül még vígan vannak kint egy csomóan, egyelőre nem sújtott le a "törvény".

Közepes város, Pest mellett

2021. febr. 10. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
83%

Ha jól tudom, este 8 és reggel 5 között kijárási tilalom van, csak munkába és hasonló nyomós okkal lehet bárhova is menni, a munkáltató meg ad erről egy igazolást, amin rajta van, hogy mikor dolgozol, és az, hogy hova kell menned, így nem fogadják el az ország másik felében, hogyha csak a szomszédba kell menned.


A disznóvágás valóban nem munkaviszony, a hurkatöltő meg nem igazolás. Ennyi erővel mindenki csőfogóval ténferegne az utcán, és élné a világát, és ha jön a rendőr, akkor csak meglóbálná.


Ami a rendeletet illeti, én sem értek egyet vele, azt értem, hogy 20 után legyen zárva minden, de 5 helyett bőven elég lenne, ha hajnal kettőig tartana a tilalom. Ekkor már senki nem illan ki, hogy összeverődjenek a haverokkal.

2021. febr. 10. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
20%

Ami a disznóvágást illeti, a jelen szabályok tükrében szerintem a disznón kívül senki nem halt volna meg, ha most csak egy órával később kezditek el.

Ami pedig a kijárás ellenőrzését illeti, nálunk csak az tartja be, aki beakarja, azaz egyre kevesebben. Két hónapja még nem volt ember az utcán 8 után, most már bőven akad.

Én nem vagyok egy nagy rebellis és értem is korlátozások szellemét, de pont ezért nem érzem magam bűnösnek azért, mert munka után hazaérve néha átmegyek haveromhoz és nem érek haza időre. Ha ott vagyok nála mondjuk 5-től, akkor nem mindegy, hogy 7:50-kor indulok haza, vagy egy órával később?

Egyébként, aki nálunk tart a rendőröktől - akik ritkák, mint a fehér holló - az kocsival jár 8 után és van nála(akár maga által írt) munkába járós igazolás.

2021. febr. 10. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
65%

Egyébként ilyen kamu igazolást bárki tud csináltatni. Netről nyomtatsz egy másolatot, aztán odaadod havernak/rokonnak aki beviszi a munkahelyre aztán nyom rá egy pecsétet.


Ugyanígy csináltam én is.

2021. febr. 10. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
66%
Na ezt hívják okirathamisításnak. Nem vagyok biztos, hogy megéri egy ejnye helyett sittet kockáztatni.
2021. febr. 10. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
én ezt nem merném, kb azonnal lebuknék. Sitt nem is lesz belőle, de bírói megrovás minimum.
2021. febr. 10. 11:28
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!