Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Megüthetem a bokám azért,...

Megüthetem a bokám azért, mert elmondtam az igazat?

Figyelt kérdés

Két járőr megállított egy srácot azzal, hogy feljelentik szabálysértés miatt (a konkrét ok nem lényeges).

Odaléptem (kb 2 m-re álltam), mondtam, hogy mellette voltam végig, nem csinálta azt, amivel gyanúsítják. A rendőrök beleírták ezt tényt a feljelentésbe.

Később meghallgattak tanúként, ahol elmondtam ugyanezt.

Érdekes a helyzet, mert a két rendőr állítja, hogy "tetten érték", a srác meg én azt, hogy rosszul látták.

Ha marad a srácnak a szabálysértési bírság (arról kijött már egy határozat hónapokkal ezelőtt, arra kért a srác meghallgatást, ennek keretében idéztek be engem is), vagyis nem hisznek nekünk (semmiféle bizonyítékot nem tudnak felmutatni a rendőrök az állításukon kívül, hiszen nem történt meg a cselekmény), akkor engem elővehetnek "hamis tanúzásért"?



2021. márc. 1. 19:45
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem, ha az igazat mondtad, akkor az nem hamis tanúzás.
2021. márc. 1. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Fsms ***** válasza:
100%
Nem. Arra készülj , hogy sokszor be fognak hívni , h kicsesszenek veled, majd kb. 2 év múlva ejtik az egészet bizonyítottság hiányában. Egyik barátommal nagyon hasonló történt.
2021. márc. 1. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Úgy van, ahogy a 2-es írja, berángatnak majd állandóan, hogy hátha megunod te is meg a srác is.
2021. márc. 1. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:

Engem azért fenyegettek hamis vádért, hogy börtönbe megyek, mert az illető letagadja, én meg nem tudtam, hogy hazudnomkell, nem az igazat mondani.


Veled meg az a baj, hogy két rendőr állítja veled szemben... Viszont bajod nem lesz belőle. Jobb az ilyenből kimaradni! Arra ia számíts, hogy a bírósági tárgyalásra is beidéznek tanúként.


Én ezért maradok ki mimdenből, inkább tűrök mimdemt, mert letgad mindent és még az illető jelent fel rágalmazásért, hamis vádérr... Ez volt, mikor követett egy szatír egy parkban, rettegtem, verte a pötsét és jött utánam, meg fenyegetett... Letagadott volna mindemt, meg még emgem vettek volna elő... Valamimt behíbtak volna párszor...


Én pontmegértem azt, ali nem avatkozik bele, pedig sokszpr megszólják még odébb sétál, még őt jelentenék fel rágalmazásért...


Sajnos nem mondhatptt el az igazat sem, hiába tanúvallomásba igazat kell mondani. Simán letagadja és még téged jelentfel rágalmazásért, meg fenyeget, hogy mész börtönbe.


Én azt sem értem, elvileg tanúvallomásba igazat kell mondani, de ha ninvs bozonyítékod róla, vagy legalábbis kamera felvétel, vagy bármi, amit nem tud letagadni az illető, akkor még téged hurcolnak meg... Tagadj, hazudj, ne mondj semmit?


Fogalmam sincs, mert a rágalmazás, hamis vád, pont az ilyeneket védik... Pláne, ha lét rendőr szava áll yzben a tiéddel.


Lehet csúnya dolog, de jobb kimaradni ebből!

2021. márc. 2. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
52%
Ja, szabálysértés, akkor jobban jár, ha kifizeti, neki soha nem lesz igaza.
2021. márc. 2. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!