Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Hamis rendőrjelvénnyel "megüth...

Hamis rendőrjelvénnyel "megüthetem a bokám"?

Figyelt kérdés

Nem trükkös lopáshoz kell, félreértés ne essék.


A héten egy ember majdnem elgázolt a kerékpárúton (az autónak ki volt téve az elsőbbségadás kötelező, egy autó megállt, ezért tovább mentem, azonban amikor már lent voltam, egy gyökér megelőzte a zebra előtt álló autót, éppen hogy meg bírtam állni. Ő is megállt az átkelőn, de azért, hogy beszélgessen). Szóltam neki, hogy menjen már, direkt higgadtan, mire az ember egyből elkezdett káromkodni, szitkozódni, majd elkezdett követni, meg akart verni. Hál' Isten voltak egyirányú utcák, kénytelen voltam bemenni szembe a forgalommal (bicajjal), hogy az autós ne jöjjön utánam.



Arra gondoltam, hogy ilyenkor még az elején rövidre zárnám, hogyha elkezd üvöltözni/káromkodni, akkor elővenném a jelvényt, és megkérném, hogy fejezze be, valamint felvilágosítanám a hibájával kapcsolatban (ugye a többszörös KRESZ-kihágás).


Oké, hogy most sikerült elmennem előle, de ez nem mindig jöhet össze, más visszatartó erőt meg nem ismerek...


Ha meg jönne verekedni, engem vennének elő, hogy kisebbségit vertem meg, hiába volt önvédelem.



Tehát a kérdés:

Lehet-e bajom ilyen jelvénnyel?

[link]

A kártya-igazolványt meg megcsinálnám photoshopon, ha nem veszem ki a tartóból, úgysem látszik, hogy nem kártya az.


(Tudom, hogy a linkelt példányon is látszik, hogy nem eredeti, ismerem az igazi jelvényt, de tisztes távolból le lehet még nyugtatni a nagyképű kötekedőket vele)



2012. jún. 22. 20:03
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
És nem kicsit.
2012. jún. 22. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
Ez asszem okirat-hamisítás, amiért durván büntetnek, szóval szerintem NE csináld.
2012. jún. 22. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
És ha a kártyát nem csinálom meg, hanem szimplán veszek egy ilyen jelvény-pénztárca-akármit, és azt üresen emelgetem?
2012. jún. 22. 20:09
 4/19 anonim ***** válasza:
Amit belinkeltél az nem rendőrjelvény, tehát önmagában nem büntetendő, viszont amit elkövetni készülsz vele a csalás, és a hatósági eljárás színlelése már igen. És ha még egy igazolványt is hamisítasz mellé akkor még a műanyag lakat is rád fog rohadni és az unokád fogja a beszélőre hordani neked a narancsot.
2012. jún. 22. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:

"És ha a kártyát nem csinálom meg, hanem szimplán veszek egy ilyen jelvény-pénztárca-akármit, és azt üresen emelgetem?"


Akkor szerintem négy öt évvel megúszod.

2012. jún. 22. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
Bocs, helyesbítenék: A csalás esete nem áll fenn, hiszen nem törekszel jogtalan haszonszerzésre. Tehát lehet, hogy két év alatt fogsz kapni.
2012. jún. 22. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:

Olvasd el ezt: [link]

Tehát közokirat-hamisítás, aminek már az előkészületét is büntetik.

[link]

Döntsd el, hogy megéri-e...

2012. jún. 22. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:

A Polgári Törvénykönyv alapján a szolgálati igazolvány közokiratnak minősül, annak hamisítása, illetve az azzal történt visszaélés közokirat-hamisításnak minősül.


Ha van egy ilyened az még nem bűn, de ha úgy lóbálod, hogy azzal valakit meg akarsz téveszteni az már igen, mivel az már visszaélésnek számít.

A játékbiztolyos bankrablás is fegyveres rablás. Az ilyen utánzattal való visszaélés is közokirathamisitás.

2012. jún. 22. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Akkor erről le is tettem!


Megyek verekedni tanulni, aztán inkább megvárom az első pofont..

2012. jún. 22. 20:24
 10/19 anonim ***** válasza:

gazspre?

[link]

2012. jún. 22. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!