Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Miért nincs olyan rendszer,...

Miért nincs olyan rendszer, ahol bárki utánakérdezhet mind saját, mind más nyilvános rendőrségi adataihoz?

Figyelt kérdés

Értem ezalatt csak azt, hogy van-e priusza, és ha igen, miért, ennek szerintem nyilvánosnak kéne lennie, szerintem. Vagy nem?


Ha meg épp folyamatban van ellene egy nyomozás, akkor persze értem, hogy az megzavarhatja azt, még csak az az információ is, hogy tanúként vagy gyanúsítottként része egy nyomozásnak, de arról lehetne írni, hogy épp nem elérhető adat, de amúgy, akinek már lezárt ügye van, az miért nem publikus egyszerűen?


Persze értem azt a részét, hogy attól még, hogy a rendőrség kihallgatta, netán el is ítélték, netán meg is kapta büntetését, az nem jelenti azt, hogy az ember tényleg bűnös is volt, az emberek meg automatikusan ítélkeznek és így sérülhet az is, akit netán ártatlanul hurcolt meg a rendőrség, de azt a részét nem értem mégsem, hogy ha egy ideális államban a rendőrség és a bíróság makulátlanul végezné dolgát (tudom, idealista vagyok :D ), és nem lenne soha kétség a rendőrség és a bíróság helyes munkájában, de még ha nem makulátlan, akkor is, miért ne lehetne publikus a munkájuk?



2021. márc. 2. 08:03
1 2
 1/11 molnarmarcell21 ***** válasza:
Azt nem írtad meg, miért szeretnéd, hogy nyilvános legyen.
2021. márc. 2. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Igen, bocsi, ráadásul nem is biztos, hogy én szertném, hogy nyilvános legyen, csak nem értem, hogy ha az államot képviselő rendőrség és bíróság biztos lenne a munkájában, akkor megbízhatna a népítéletben is, azaz a saját munkáját is átlátszóvá tenné.


Mondjuk ezzel végül is meg is válaszoltam a saját kérdésem tán, hogy tán pont ezért nem vagy ezért sem publikus, mert nem bízik meg az állam a saját szervei makulátlan működésében. Ugye?

2021. márc. 2. 08:12
 3/11 anonim ***** válasza:
A sajtóban eleve nevek sem jelennek meg, ha ilyenről írnak, csak monogrammal. Személyiségi jogok.
2021. márc. 2. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Értem ezalatt azt, hogy ha az állam elfog, kihallgat, elítél, megbüntet valakit, legyen az akár jogos, akár nem, ez miért titok a nép előtt?


Miért nem nézhetek utána két kattintásra, hogy a piaci almaárus vagy az új kollégám vagy szeretőm nem volt-e baltás gyilkosság miatt elítélve pl.?

2021. márc. 2. 08:15
 5/11 A kérdező kommentje:

Számomra érdekes a saját magam érdeklődése, pláne úgy, hogy én alapvetően szélsőségesen személyiségi jogi harcos vagyok.


Értem azt a részét is, hogy a piaci almaárus, az új kollégám és az új szeretőm is leülte már tán a baltás gyilkosság miatt neki megítélt börtönidőt, de akkor is: ez miért nem közérdek, tudni, hogy kiről mit tud a rendőrség épp?

2021. márc. 2. 08:19
 6/11 A kérdező kommentje:
A sajtóban is amúgy előbb névtelen a gyanúsított, aztán lesz az utónevének monogramja, majd mindkét nevének monogramja, ám miután elítélik, tudatommal akkor lesz publikus a neve, mielőtt börtönbe vonul.
2021. márc. 2. 08:21
 7/11 Fsms ***** válasza:

Nyilvános nem lesz az adatok védelme érdekében soha.

Viszont lekérheted saját magadról, hogy milyen keresésekben volt a neved.

Persze ez nem mond sokat, ha pl. Valamilyen gyakori neved van.

2021. márc. 2. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
75%
"Számomra érdekes a saját magam érdeklődése, pláne úgy, hogy én alapvetően szélsőségesen személyiségi jogi harcos vagyok." Finoman szolva: Hihetetlen dolgot állitasz!!!!!
2021. márc. 2. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
8: ezt érthetőbben orvosi esetnek mondják.
2021. márc. 2. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Fsms ***** válasza:

Akkor a gyengébbek kedvéért.

[link]

Olvasd el megérted.

2021. márc. 3. 05:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!