Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Az összes pénzt lefoglalta...

Az összes pénzt lefoglalta volna a rendőr, ha tagadok?

Figyelt kérdés

Péntek este rosszat csináltam megint, éppen zártkapus mérkőzés zajlott egy sporttelepen, én meg bementem az öltözőbe és a focista kissrácoktól sajnos elloptam három főtől össz. 18.000 forintot.


Egy óra múlva a környéken a járőrök megállítottak és tisztázták, hogy miért vagyok a környéken, majd igazoltattak és hívtak két civil nyomozót, akik név szerint ismertek, majd közölték, hogy a környéken olyan módszerű pénzlopás történt öltözőből, amiket én már elkövettem és előállítanak, hogy tisztázzuk, hogy mit kerestem környéken, ahol pont most tűnt el úgy pénz, ahogy amilyen nekem a módszerem és gyanús az összefüggés.


A járőrök bilincsbe előállítottak, majd mindenem átnézték, az összes pénzem számát külön ott bent felírták. Ez sok idő volt, el akartak helyezni az előállítóba kb 1 óra hosszáig, míg a nyomozó meg nem érkezik, azonban közbe megjött a nyomozó és már mondta, hogy be sem kell az előállítóba menni, hanem ha cuccom felírásával végeztek mehetek is fel a második emeletre, jött is a nyomozó és nem voltam egy percet se bezárva az előállítóba.


Felmentünk és a nyomozó mondta, hogy tegeződhetünk, feleltem -igen-.

Azt mondta, hogy rajtam múlik, hogy mi lesz. Mivel február hónapban több helyen jártam, ahol loptam pénzt, oktatási közpintból takarítótól, tornacsarnokból kézilabdázó kislányoktól és kamerafelvételek vannak, bele is tekert, le is játszotta , hogy megyek az öltözőbe. Azt mondta, hogy itt van négy mappa a maival együtt, egyik vastagabb mint másik, mindegyiken egyértelműen ott vagyok és tudja jól a módszetem, azt is tudja, hogy mit fogok mondani, hogy csak a wc-be voltam.


Azt mondta, hogy nem sok pénzt hosztsm el, a négy helyről összesen 67.500 forintot és ha őszinte leszek, tényfeltáró beismerőt teszek, akkor lefoglal 67.500 forintot, mert le kell foglslnia, de ha tagadok, akkor mivel az ügyekkel kapcsolatba hozható vagyok így míg nem tisztázódik az egész, szépen lefoglalja az ösdzes 807.000 forintot, ami nálam van és kivizsgálják, hogy bűncselekményből származik-e. De, ha beismerek, akkor csak annyit foglal le, amennyit az előbb írtam.


Mivel minden taktikával tisztában vagyok, de most én őszintén bevallottam mind a négyet, (hadd legyen ennyi sikerélményük) , ezért lefoglalt 67.500 forintot a nyomozó, a többit nem, így beismertem, mert nyilván nem akartam, hogy az összest lefoglalja. Azt is mindta, hogy a négy mappa, egy mappa, egy ügy lesz, üzletszerűség, de van a kollégájánál egy sátorlopási ügyem és az mivel már a vége felé jár, külön marad, nem lesz ehhez egyesítve.


Sajnos rosszat csináltam, de most jött el az idő, hogy vége, mert ha nem fejezem be, becsuknak a börtönbe 15 cellatárs mellé egy helyiségbe.

Végűl hát szombat hajnalba értem haza, mert hosszú volt a kihallgatás, rabosítás, lefoglalás papírmunka.


Leírtam részletesen mi volt velem péntek este, hogy értsétek mirefel kérdezem kérdésem.


Az érdekelne, hogy ha tagadtam volna, hogy nem követtem el, márpedig akkor is wc be voltam csak az öltözőnél és, nem loptam, akkor tényleg lefoglalta volna az összes nálam lévő pénzt vagy csak ugratott és barátiasan így fenyegetett meg, hogy tegyek beismerőt és nem is foglalta volna le?



2021. márc. 7. 16:50
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
Nincs ezzel baj levike. Ebbe is megvarod a targyalast, es kesz.
2021. márc. 7. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:
Ügyészasszony szerint lehet a két debreceni lopási ügyet egyesíteni?
2021. márc. 7. 20:26
 13/17 anonim ***** válasza:
Én azt nem értem, hogy ennyi stikli után hogy vagy még szabadlábon. Más fele ennyit követne el és leültetnék.
2021. márc. 7. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:

Nem áll fent különös ok.


Nem kell a szökéstől, elrejtőzéstől tartaniuk, nem befolyásolok tanúkat, nem nehezítem bizonyíték eltüntetésével a nyomozást.


Az a más valaki biztos befolyásol tanúkat, az elrejtőzésétől tartani kell esetleg.


Az én elrejtőzésemtől nem kell tartani. Sőt én magam jelenek meg néha a rendőrségen, még akkor is, ha nem hívnak, mert valami beadványt adok be vagy kérek.

Pl.a 67.500 ft lefoglalási jegyzőkönyvet is 3 példányt aláírtam egy jár nekem, de nem hoztam, mert biztos elfelejtett adni, holnap pl ezt be fogom szerezni és hivatali időben bemegyek érte.


A sátoros nyomozó átadta az ügyem egy másik nyomozónak, mert ledzerelt. Egy fiatal nyomozólányhoz kerűlt az ügyem és már visszahallottam, hogy korábban is át akarta a sátoros nyomozó passzolni másik nyomozónak.az ügyemet, mert mindenáron meg akart volna szabadulni tőlem, mert munden héten kerestem telefonon vagy papírt vittrm be neki, vagy nem is idézett és bementem egy-két kérdésért, volt amikor egy nslap 3x hívtam, mert mondandóm volt.


Tehát attól, hogy én elrejtőzök, nem kell tartani.


A békéscsabai ügyben is már minfig megjelentem és a bírónő már azt is mondta, hogy nem muszáj elmenni oda, bemegyek a debreceni bíróságra és távmeghallgatáson megoldjuk a tárgyalást. De én mondtam hogy mindenképp személyesen akarok ott lenni, együtt kezdtük el, együtt fejezzük be.


Ennyit az én elrejtőzésemről😃

2021. márc. 7. 22:49
 15/17 A kérdező kommentje:

Meg nem százezres nagyságrendben meg milliókat loptam, hanem csak nehány tízezret, meg nem vagyok bűnszervezet, bünszövetség tagja.

Miért ne védekezhetnék szabadlábon?!

2021. márc. 7. 23:16
 16/17 anonim ***** válasza:

Nem teljesen tartozik ide bár, csak technikailag érdeklődöm, hogy aki rabosítva van / cellában tartózkodik, hogyan jut internethez és ír ki ilyen kérdéstm vagy bármilyet? Fogalmam sincs, a börtönökben mik a lehetőségek. Nem kötekedésből kérdem.

Egyébként csak az első képernyőoldalbelieket olvastam, lehet, hogy benéztem valamit, és nem vagy már cellában. Vagy pedig, bizonyos feltételek között, a rabok hozzájuthatnak nethez Magyarországon?

2021. márc. 9. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:

Szia.

A rabosítás nem azt jelenti, hogy be van valaki zárva, hanem kihallgatás után fénykép és ujjlenyomat vétel egyes esetekben dns vétel van. Utána mehet az illető haza.


Én is így voltam, előállítottak, aztán már egyből mentünk fel a nyomozóhoz, kihallgatott és fénykép, ujjnyomat készűlt, majd jöttem el.


Fenese tudja miért rabosítás nevet adtak neki, adhadták volna, hogy bűnügyi nyilvántartásba vétel.


A rab szó az persze, hogy az a személy aki cellában van, de a legtöbb hozzá nem értő embernek a rabosítás szóról oersze, hogy egyből a zárt cella jut eszébe.

2021. márc. 9. 19:23
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!