Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » A spanban állandóan jönnek az...

A spanban állandóan jönnek az üzenetek, hogy: Sürgősség András! Utasítás a felajánlott ajándékhoz, Image kedves András. És kép okostelefon képét latom. Ez nem e valami átverés, pénzlenyúlás lehet?

Figyelt kérdés
Az igazság az, hogy regisztrálnom kellet az okostelefonok ajándék ként való megkapására, és a Bank számla adatait kellett megadni, és Ők vették le a bank számla számomról a 2X 4300 Ft ot a két okostelefon postázási összegét. Közben gyanússá vált az eset, ezért letiltattam és új bankkártyát kaptam a pénzintézetemtől. Most állandóan jönnek a Spanban az üzenetek, hogy Kedves András nyisd meg az üzeneted. hogy megkaphasd a két okostelefonodat. Nem merem meg nyitni, attól félek ha meg nyitom az üzenetet valami pénz lenyúlás lehet az ügyben: Kérdezem mit tegyek? Le tiltani sem tudom, próbáltam, de ugyanúgy jönnek az üzenetek. Voltam a Postán Ott azt mondták , ez a küldemény nem a postán van. Mit tegyek, hogy ne legyek károsult?
2021. márc. 15. 11:32
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Már károsult vagy, nyugi.
2021. márc. 15. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
0%
Kamu kerdes, ilyen ember nem letezhet.
2021. márc. 15. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
60%
Azt hiszem a tanulópénzt megfizetted, hogy máskor ne dőlj be az ilyen gagyi kamu emailoknak.
2021. márc. 15. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

#1, #3-nak:


De igen, létezik!


Sokat mesélhetnék az egyik kollégámról! XD


Napokig extázisban volt hogy nyert egy Iphone-t, és mivel nincs bankkártyája, ezért az egyik munkatársunkat (a főnök fiát) próbálta rávenni, hogy engedje használni az övét! XDXDXDXDXDXDXDXD

2021. márc. 15. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 mindentudó99 ***** válasza:
Dehogy nincsenek ilyenek. A keresztanyám nyert valamit règebben már nem emlékszem mit. Hogy megkapja rendelnie kellett növényeket. Aztán ìrták még kell rendelni. Vagy négyszer rendelt mire jött a levél tévedés volt mégsem ő nyert.
2021. márc. 15. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Távol áll Tőlem bármilyen alaptalan sértegetés amelyeket a válaszolóktól kaptam. Nem tudom a választ adók, rendőrök e vagy sem. Én egy problémámra kértem válaszokat, amire egy kivételéves sértő és megalapozatlan válaszokat kaptam. Sajnos azt jól tudom, hogy a rendőrség sok sok bűncselekménynek tűnő bejelentéseket, elutasít azzal, hogy az ügy nem bűncselekmény. Én kérdést tettem fel, amelyben kérdeztem mit tehetek az ügyben? Mi történhet akkor ha meg nyitom az üzenetet, ezzel elfogadom a csomagot, és leszállítják a címemre,na ebben az esetben ha felbontom a csomagot, akkor milyen megkárosítás érhet engemet pénzügyileg? Nem mindjárt a kamu kérdésekkel kellene, meg a hülyének állítással kellene, egy normális válasz helyett élni.
2021. márc. 15. 12:22
 7/15 anonim ***** válasza:
28%
Kósa Lala, te vagy az?
2021. márc. 15. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Ha András vagyok, hogyan lehetnék Kósa Lala? Galgóczi András vagyok.
2021. márc. 15. 13:33
 9/15 anonim ***** válasza:

#4, #6-nak (kérdezőnek):


Akkor most keresetlenül őszinte leszek:



Rettenetesen naiv vagy, és balek.


Tehetsz feljelentést, de semmi esélyed arra hogy akár az elkövetőket elkapják, akár arra hogy a pénzed visszakapd.

2021. márc. 16. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Én nem fogok feljelentéssel élni, nem a pénzemet követelem. A kapott E-mailek amely a köv.Utasítás a felajánlott ajándékhoz, Image kedves András. (És kép okostelefon képét latom). Ezt már féléve folyamatosan kapom, de nem merem megnyitni, mert azzal a küldeményemet fogom csak megkapni a futárpostával, és ki tudja mit nem rejt ez a csomag, esetleg további pénzem fogja bánni? Ezt csak akkor tudom meg a átveszem a csomagot és felbontom. Tanultam, és senkinek a bank számlaszámom adatait nem adom meg senkinek.Most azt kérdezem, kattintsak az E-mailre, és vegyem át a csomagot? Ez esetben milyen kár érhet? Mit tegyek?
2021. márc. 16. 15:57
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!