Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Most ilyenkor mi van? Hamis...

Most ilyenkor mi van? Hamis bejelentés miatt feljelentett egy rendőr, tárgyalás lesz? a többi lent.

Figyelt kérdés

Leírom röviden és tömören -már amennyire nekem az megyek.


Szóval elég zűrös környéken lakok, és egy családra hívtam ki a rendőröket csendháborítás miatt, ahol a családfő egy elmebeteg.

Már legalább 4 napja ment a dínóm-dánom (direkt így írom) meg hallottam, hogy randalírozott is a már említett személy a környéken, meg valahova be is tört.


Szóval kihívtam a rendőröket, és mire látták a dolgokat, addigra szándékosan elkussoltak, meg levették a zenét (éjjel), erre odajöttek hozzám (a rendőrök) és kérdőre vontak, és ment az oda-vissza kapok, ezt elismerem. DE! Nem volt hamis bejelentés, másrészt az egyik rendőr meg ismeri a már említett családfőt, és a "beszélgetésünk" során mondott sok mindent, de azon akadtam ki, hogy közölte velem, hogy tud erről az emberről, meg pár napja ő intézkedett ellene, meg elismerte azt, hogy közveszélyes.


És ez így nekem furcsa meg nem fogom lenyelni.


Szóval ilyen esetben tárgyalás lesz, vagy bírság?

Mert eddig annyit tudok, hogy fel vagyok jelentve.


De kurvára nevetségesnek tartom ezt, ebben a kontextusban.

(büntetlen előéletű vagyok, meg még annyi jutott a fülemben, hogy a környéken, a helyi vezetés is tud erről az emberről stb, és elvileg már valami megy ellene)


Nevetséges az egész, lényegében beszopattak.



2021. márc. 30. 21:49
 1/10 A kérdező kommentje:

De a sztorit meg mindent hanyagolva az alapkérdésem az, hogyha egy rendőr feljelent hamis bejelentés miatt, olyankor az ügyből mi lesz?

Bírság vagy face to face tárgyalás, beidézéssel, vagy a bíróság küld ki csekket?

(Természetesen nem fogok fizetni)

2021. márc. 30. 21:51
 2/10 anonim ***** válasza:
56%
valószínűleg pénzbüntetés, ha nem sikerül tisztázni a dolgokat, ha igen, akkor is szerintem. sajnos nem igazán igazságos ez a rendszer... ügyvédes tárgyalás meg megérné? sok pénzbe kerül, a végén meg lehet nem is térül meg.
2021. márc. 30. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Tagadtam a valótlan bejelentést, és nem tettem vallomást.


Már gondolom tovább adták a rendőrök a papírokat.


Arra lennék kíváncsi, hogy pénzbüntetést kapok, vagy olyan faszok a tisztelt rendőrök, hogy bíróság elé citálnak? Mert akkor sok mondandóm lesz, többek között az, hogy hozzánk is betört ez az ember évekkel ezelőtt és én fújtam le (legálisan tartható) sprével.

betörte a kapunk, - pontosabban lelökte-, aztán én úgy hallottam, hogy a bejárati ajtónkhoz is eljött, tehát bejött az udvarba és visszahúzott.

Ez is be lett jelentve meg hívtunk azonnal rendőrt. Semmi következménye nem lett....


Szóval nekem emiatt, meg hogy az illető rendőr "jól ismeri" nagyon furcsa, hogy engem akarnak megbaszni....


Szóval ha valaki annyira jártas a dolgokban, az alapkérdésemre szeretnék választ.


De egyébként jogi tanácsadást is igénybe kívánok venni, mert ez így méltatlan volt és igazságtalanság.

2021. márc. 30. 22:39
 4/10 anonim ***** válasza:
56%
Én mondjuk ezek után attól tartanék, hogy a drága szomszéd ezek után mit tesz velem, főleg ha már korábban is betört hozzád.
2021. márc. 30. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Én meg a rendőröktől tartok, mert újra bebizonyosodott, h szinte mind fasz, és nem vagyok hajlandó fizetni.


Amúgy meg valamennyire korrektek voltak akikhez elmentünk, -nem az említettek voltak-, azok a rendőrök elmondták, hogy "sajnos" ilyen esetben nem tudnak mit csinálni, mert elmondásuk szerint "beviszik a pszichiátriára, másnap kiengedik". De mint hallottam fülembe jutott amit írtam, abból azt gyanítom h gyámság alá akarják helyeztetni a fickót.


Amúgy meg mit aggódjak? "Múltkor" meglepett, azóta mindenhova LEGÁLISAN tartható sprével megyek. Meg nagyon forró a faszikám alatt a talaj


Éppen ezért nem értem, hogy az említett rendőr miért jelentett fel. Mert fizetni nem fogok, az egyszer biztos, én csak azt akarom h, tiszta maradjon az erkölcsim... Ha meg nem lesz tárgyalás az úgy nehéz lesz.


De innen is gratulálok a kedves rendőröknek! Főleg az első eset miatt, hogy annak se lett következménye.

Viszont abból meg ebből, meg amit az őrsön mondtak - meg persze látok, hallok.. úgy ítélem meg, hogy tényleg valami speckó papírja lehet, ha tényleg ilyeneket csinál és szállíttatja magát a rendőrökkel. És éppen ezért, engem kell feljelenteni?

elmondtam a véleményem.

2021. márc. 30. 23:28
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Hogy mondta Zohan? Relax kicsi schmuck. Mivel nem politikai kérdésről van szó, a bíróság nem lesz részrehajló. Két szakkifejezés ártatlanság vélelme és a bizonyítás kényszere. Azt kéne bebizonyítani, egyértelműen, hogy amikor a bejelentést tetted, nem volt zajterhelés. Annyi tanács, hogy a vallomástételkor ne állíts valótlant. Akkor nem keveredsz ellentmondásba és így nem bizonyítható, hogy hamis bejelentést tettél.
2021. márc. 30. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Fsms ***** válasza:
100%

Legközelebb készíts videofelvételt. Nem bizonyító erejű , de mutat valamit.

Semmi nem lesz belőle , ahogy előttem írták.

Más esetben pénzbírság.

2021. ápr. 2. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Ez a baj, ha nem politikáról van szó, akkor a rendőrség cseszik bármit is csinálni, szarik az állampolgárokra és az ő bajukra.
2021. ápr. 2. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Rohadék rendőrök.
2021. ápr. 2. 19:59
 10/10 anonim ***** válasza:

Te meg f@sz vagy, kérdező!


Fogd már föl, hogy a rendőrség csak annyit tehet, amit a jogszabályok engednek..


Kihívtad őket és amikor megjelentek, nem tapasztaltak semmilyen törvénysértést.... tök mindegy, miért.

így, mégis mi alapján intézkedjenek?

Mert te hallottad korábban a zajongást? Csak éppen nem tudod bizonyítani.


Ezt állíthatja bárki bárkiről, akár még rólad is....


Egyértelmű a valótlan bejelentés szabálysértése, nem is lehet más. Arra ugyanis van bizonyíték! - Te magad szolgáltattad, amikor nem bizonyítottál semmit a csendháborításból.


Az meg, hogy a rendőr ismeri őket, nem jelent semmit. Ennyi önmagában nem elegendő egy eljárás megindításához.



Rendőröket hibáztatni tudsz, de gondolkodás viszont már nem megy, te gyökér!

2023. jún. 27. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!