Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Nem úgy kell elképzelni, hogy...

Nem úgy kell elképzelni, hogy hajnalban kopognak a rendőrök?

Figyelt kérdés

Március 5-én pénteki nap volt későn mentem haza házibuliból 23 óra körűl, aztán megállított a rendőr, megbírságolt 140.000 forintra, mert megszegtem a kijárási tilalmat, miszerint otthon kellett volna lenni 8-ra. Kérdezett, hogy elfogadom, mert ha nem, akkor feljelent és az lesz félmillió forint is. Kérve kérleltem, hogy ne büntessen meg, de nem hallgatott meg. Kérdeztem, hogy kevesebb nem lehet, mert 140 ezer is sok. Elég lekezelően mondta, hogy nem, mert hónapok óta tart a kijárási tilalom, igazán tudhatnám és betarthatnám a szabàlyt. Ekkor kénytelen voltam elfogadni.

Még nem fizettem be, jövőhéten telik ke a 30 nap határidő.

Ha nem fizetem be 30 napon belűl, azaz április 4-ig, akkor ne úgy képzeljem el, hogy 5-én hajnalban csengetnek a rendőrök és visznek bv-be?

Ma felhívtam a rendőrségen a járőr közrendvédelmiseket és kérdeztem, hogy részletre nem lehet befizetni, ott is bunkó volt a telefon másik végén a rendőr, hogy nem lehet részet.

Nem létezik, hogy részletre nem adjàk meg. Átverhettek.



2021. márc. 30. 22:54
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Vagy feljelentenek...


Egész Európában ez megy most...több ország is szigorít...23 órakor az utcán voltál, valószínüleg azért lett ilyen magas...



Én még keresem a szekrényt, vagy festményt, bár útközben nappal is megnyilhatna az átjáró Narniába, ott szerencsére nincs vájrösz, így nincs kijárási se maszk... sokan a tengerparton vannak, mások Aslannal beszélgetnek a fűben a sátora mellett...szép nyári idő van...

2021. márc. 30. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
0%
Ne fizesd be, majd megunják az ügyedet aztán elő se veszik többet.
2021. márc. 30. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
27%

Gondolom tinédzser lehetsz, mert elég egyszerű gondolkodásod van még, de mindegy, majd fejlődik idővel.


Nem, nem visznek el, hanem ha nem fizeted be, letiltják a fizetésedből, kiadják behajtócégnek vagy valami hasonló, olyan, mint mondjuk egy BKV büntetés. Mondjuk ha nincs jövedelmed, nem tudom, mi van, gondolom a szüleiden hajtják be.


Amúgy meg rohadjanak meg, hogy gyakorlatilag szépen csendben már a levegőadót is bevezették ezek a mocsadékok. Milyen volt a szituáció, nem lehetett volna hirtelen levágni egy nagy sprintet és beszaladni valami házak közé, aztán eltűnni a francba? Idősebb, gömbölyű fajta sünök voltak vagy cingárok?

2021. márc. 30. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 árokpart ***** válasza:
100%
Utolsó sajnos bizony nem így van. A rendőrség által kiszabott szabálysértési eljárások nem polgári peres ügyek és nem is úgy hajtják be mint a BKV bünetést. Hanem bizony ez ügyben a kérdezőnek lépnie kell, hogy ha nem tudja és gondolom nem is szeretne ekkora bírságot fizetni akkor kérnie kell, hogy közmunkában ledolgozhassa, mert különben sajnos idővel a szabálysértési előadó előterjeszti a bírósághoz az ügyet és nagyon könnyen átváltoztatja a bíróság szabálysértési elzárásra.
2021. márc. 30. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Amúgy tényleg elég magas a büntetés, nekem ismerőseimet 30-50 ezerre büntették hasonló esetben.


Így van, ahogy utolsó mondja. Kopogtatni nem fognak másnap az ajtódon, de idővel ha nem fizetsz vagy kérvényezel közmunkát akkor le kell ülnöd. 5000/nap, ha jól tudom.

2021. márc. 31. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a rendőr érezte az alkoholszagot, azért szabott ki ekkora bírságot, általában tényleg nem szoktak ennyi büntetni este sem. Most már nem tudsz mit tenni, ha nem fizetsz, akkor előbb-utóbb átváltják szabadságvesztésre, 5000 Ft/nap értékben ülheted le, így 28 napot kell ülnöd. Kérvényezheted azt is, hogy közmunkát végezz, amit 5000 Ft/6 óra értékben tehetsz meg, vagyis 168 órát kéne dolgoznod.
2021. márc. 31. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Így van, ahogy mondják.


30 éve mikor én voltam puja akkor engem csendháborításért büntettek meg 2000 forintra. Az akkoriban soknak számított így nem tudtam kifizetni, fater elkergetett a picsába így végül ültem egy fél hónapot.

Javaslom fizesd be, mert a börtönben vagy alulról fognak verdesni vagy felülről de egyik sem lesz kellemes.

2021. márc. 31. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
7: apád hagyta, hogy leüld inkább? Hány éves voltál ekkor? Gondolom nem kiskorú, mert azokat nem ültetik le, ha nem tudnak fizetni.
2021. márc. 31. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
49%
Mivel diktatúra van, simán elképzelhető az is, hogy hajnalban csenget nálad az ÁVH.
2021. márc. 31. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!