Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » A bűnügyi nyomozók általában...

A bűnügyi nyomozók általában MO-n milyen ügyet kapnak, ahol nincs meg az elkövető? Gyilkosság/lopás/rablás*stb?

Figyelt kérdés
2010. aug. 22. 23:23
 1/8 anonim ***** válasza:
Szerintem a lopás, mert azokkal nem nagyon foglalkoznak
2010. aug. 22. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
61%
Én nem értem ezt a kérdést.
2010. aug. 22. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Én se nagyon.


Felderítettségi százalékokra vagy kíváncsi?

2010. aug. 22. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
A nyomozók minden ügyet azért kapnak, mert nincs meg az elkövető. Különben mi a fenéért nyomoznának? Nyilván minél nagyobb fajsúlyú egy ügy, annál biztosabb, hogy dolgoznak rajta. Ha nincs elég nyomozó (márpedig sosincs elég), akkor valószínűbb, hogy inkább egy gyilkossági ügyet próbálnak felderíteni, és nem mondjuk egy ismeretlen kerékpártolvajt fognak kergetni.
2010. aug. 23. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Akkor így kérdezem: A nyomozóknak legröbbször M.O.-n milyen bűncselekményeket kell megoldani legtöbbször?(nyilván csak olyan ügyeket kapnak, ahol nincs meg az elkövető)
2010. aug. 23. 11:23
 6/8 A kérdező kommentje:
Ja, és egy ügyet csak egy nyomozó kap meg? Vagy vannak a nyomozóknak társai? Van oylan, hogy egy ögyet megkap pl egyzserre 3-4 nyomozó is?
2010. aug. 23. 11:24
 7/8 anonim ***** válasza:
Adott esetben nyomozócsoportok is működhetnek, komolyabb ügyekben.
2010. aug. 23. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

ma 11:23


A legtöbb ügy lopási. Biciklilopás, pénztárcalopás és hasonlók. Néhány ezer rablási és néhány száz gyilkossági ügyre évente több százezer lopási ügy jut. A legtöbb lopási ügyben nincs komoly nyomozás, hanem az ügy bekerül valami fiókba, és akkor kerül elő újból (jó esetben), ha "beesik" valami információ. Pl. egy biciklitolvaj banda vagy egy betörő egyszer lebukhat tettenéréssel, és akkor megoldódik több régóta a fiókban heverő ügy is.


Nincs elég nyomozó ahhoz, hogy 200 ezer lopás ügyében nyomozzanak évente. A rablások, gyilkosságok, kábítószer- és fegyvercsempészet stb. viszont komoly ügyek, ezekre akár több nyomozót is ráállíthatnak.


Magyarországon a bejelentett lopások felderítési aránya kb. 20-30%, de a lopások nagy részét nem szokták bejelenteni. A rablók nagy része viszont lebukik, a gyilkosságoknál pedig 90%-os felderítési arány van.

2010. aug. 23. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!