Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Könnyű testi sértés, mi a teendő?

Könnyű testi sértés, mi a teendő?

Figyelt kérdés
Sziasztok, nekem egy olyan gondom lenne, hogy szombaton elmentünk bulizni a párommal összevesztünk és megszorongatott. Ebből az lett hogy még vasárnap is veszekedtünk én annyira kiakadtam hogy elmentem otthonról, viszont ezzel az a gond hogy van egy gyerekünk, akit mire hazaértem rá pár órára mire kiszellőztettem a fejem elvitt otthonról. Fenyegetőzött hogy nem adja vissza, birósággal stbvel. Ezért én bepánikolva futottam hétfőn a rendőrségre hogy elvette a gyerekem és nem kapom vissza. Ott a rendőr azt mondta el lehet indítani a feljelentést könnyű testi sértés miatt anivel biztos nekem ítélnék a gyereket. Én belementem bár mondtam igazából csak az érdekel hogy visszaszerezzem a gyerekem. Elmentem látleletet is vetetni de már nem vittem be. Mivel hazajött a gyerek apja bocsánatot kért és kibékültünk. Látleletet azóta se vittem be. Most ilyenkor mi a teendő? Kap róla valami értesítőt hogy feljelentettem így is? Köszönöm a válaszokat!
2021. júl. 9. 16:01
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
81%
Folytasd tovább... Ha egyszer megtette többször is megfogja. Jobb ha nálad (kevésbé agresszivnál) van a gyerek joga. Utána ha neked ítélték utána a volt élettársaddal kitudsz tárgyalni hogy mikor láthatja a gyereket, ugyanígy szankciónálni is amennyibe f..szparaszt.
2021. júl. 9. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Persze, hogy kap ertesitest ... feljelentetted!
2021. júl. 9. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
87%
Könnyű testi sértés, magánvádas, bármikor elállhatsz ha meggondoltad magad.
2021. júl. 9. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

A lényeg, hogy megtetted a feljelentést és a látleletet tedd el valahová ahol nem találhatja meg! Akár a szüleidhez.

Mindenképpen te mondd el neki hogy megtetted a feljelentést még mielőtt bocsánatot kért, de utána már nem folytattad. Ha úgy gondolod, hogy hiszel neki, akkor menj be a rendőrségre és vond vissza nyugodtan!

Ha megismétlődne az eset, akkor viszont soha többet ne higgy neki és az újbóli feljelentés mellé már a korábbi esetet is jelezd, azt a látleletet is csatold és hogy akkor miért vontad vissza a feljelentést. Ez gyakori eset, a rendőrök nem fognak rá semmit szólni, maximum ha legközelebb rosszabb lesz akkor fogják mondani hogy nem kellett volna az elsőnél megbocsátani.

De van arra is példa hogy nagy baromság után megváltozik az illető - bár ritkán. Barátnőm férje a vagyonukat játszotta el, kocsit, pénzt és veszélybe került miatta a közös lakásuk is, a behajtók a gyerek szeme láttára verték meg, a kicsinek is baja eshetett volna ha úgy gondolják inkább azzal nyomatékosítják a követelésüket és nem a férj megverésével. Akkor túllendültek rajta, kibékültek - viszont barátnőm többet nem tudott benne megbízni teljesen, elváltak hivatalosan. Azóta is együtt élnek, már majdnem 10 év telt el és nem volt baj azóta, de mivel nem házasok, így a lakás már nincs a srác nevén, nem kell attól tartania barátnőmnek, hogy megismétlődik.

Ott is sokat számított hogy gyerekük van, ez volt a legfontosabb szempont ami miatt barátnőm megpróbálta megbocsátani ami történt. Náluk bejött, remélem nálatok is.

2021. júl. 9. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Ha en barmikor megtudnam, hogy feljelentett a parom barmiert, onnantol csak multidoben tudnank beszelni a kapcsolatunkrol.
2021. júl. 9. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
4es válaszoló nagyon szépen köszönöm a Te válaszod volt a leghasznosabb. 5ös hozzászoló hozzád csak annyit hogy kíváncsi lennék Te mit szólnál ha a gyerekeddel fenyegetnének biztos Te is minden követ megmozgatnál hogy hozzád kerüljön. A többieknek is köszönőm szépen
2021. júl. 9. 17:40
 7/15 anonim ***** válasza:
6-os! Egy ilyen asszonyt ugy otthagynek gyerekestul-mindenestul ... azt sem mondanam fapapucs!
2021. júl. 9. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Nem állok le veled veszekedni, bármennyire is próbálsz idegesíteni. Egy ilyen rossz helyzetben is képes valaki ilyet hozzászólni
2021. júl. 9. 18:11
 9/15 anonim ***** válasza:
Ha kibékültél vele, akkor a rendőrségen vond vissza a magánindítványod, vagy megteheted epapir.gov.hu-n is (ha van ügyfélkapu hozzáférésed), különben büntetőeljárás hatálya alatt marad és beidézik gyanúsítotti kihallgatásra.
2021. júl. 10. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Bementem a rendőrségre hogy visszamondjam a feljelentést, ott azt mondták hogy már az ügyészségen van az ügy és már nem tudják visszacsinálni? Ezt tényleg nem lehet visszamondani?
2021. júl. 13. 12:09
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!