Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Jogilag elő vehető vagyok egy...

Jogilag elő vehető vagyok egy olyan munkahelyi baleset okozása miatt ami munkakörömön kívül történt?

Figyelt kérdés

Egy olyan üzemben vagyok diákmunkán ahol robbanásveszélyes gépezetekkel is dolgoznak. Amelyik részlegre engem felvettek ott tulajdonképpen nagyon minimális a felelősség. Pont diákmunkásnak való.


Viszont mai nap felmondott az egyik szakemberük és kevesen maradtunk az üzemben. A másik szakember beállított engem labor munkára ahová gépkezelői és vegyészeti szaktudás is szükséges. Nekem egyik sincs és nem igazán magyarázta el, hogy mit szabad és mit nem, egyszerűen csak megmutatta mi a feladatom és kényszerből beállított. Ezen kívül semmi más útmutatást nem kaptam. Ráadásul, hogy tetőzzük a dolgokat a kollégák elmentek ebédelni és egyedül hagytak az üzemben. Én csináltam a feladatomat mindenesetre amikor az egyik gépezet elkezdett sípolni és van valami mérőóra amely a koncentrációt méri az pedig teljesen kiakadt és elkezdett valami gáz szivárogni kifelé. Teljesen kétségbeestem mert nem volt szakember a környéken. Baj egyébként nem történt, mint utólag kiderült egy ártalmatlan gáz szivárgott ami azért történt mert nem zártam el valamit teljesen, csak félig.


Viszont így utólag elgondolkodtam rajta, hogy ha baj történt volna ne adj isten (pl egy robbanás vagy bármilyen személyi sérüléssel járó baleset) azért ki lett volna a felelős? Engem megráncigálhattak volna? 18. Életévemet már betöltöttem.



2021. júl. 15. 22:40
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Ilyenkor meg kell tagadni a munka elvégzését
2021. júl. 15. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
77%
Nem rancigalna meg mar senki ... ugy elszallnal mint a gyozelmi zaszlo :)))
2021. júl. 15. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Hát ha felrobbantasz valamit, biztos elővesznek. Aztán vagy kimosod magad, vagy sem.
2021. júl. 15. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Persze,hogy felelősségre vonnànak.
2021. júl. 15. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
#1 holnap megfogom. Nem akarom újra átélni.
2021. júl. 15. 22:46
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
En mar jartam olyan cegnel ahol a bejaratnal nagy digitalis tablan szamoltak vissza, hogy az uzemben mennyi ideje nem tortent halalos baleset :)
2021. júl. 15. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
84%
Teso! Ne gyujts ra a lőporos hordok mellett :DDD
2021. júl. 15. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Ha a tőled elvárható gondossággal jártál el akkor nem vonhatnak felelősségre. Mivel nem vagy vegyésztechnikus így nem várható el hogy ismerd a vegyipari gépeket és az abban zajló folyamatokat. Ha viszont tűzveszélyes helyen rágyújtatsz és robban akkor igen, mert józan ésszel is belátható hogy az nem lett volna helyes.

Egyébként a munkáltatód vonnák inkább felelősségre, mivel nem kaptad meg a szükséges munkavédelmi képzést az adott gépek kezelésére, olyan balesetveszélyes munkakörre kezdett el alkalmazni amihez nyilvánvalóan nem értesz.

2021. júl. 15. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

8-as jól írta!

A munkáltatód a felelős! Kártérítés szintjén is, meg büntetőjogilag is. Akkor is, ha pont neked esett volna bajod.

Eleve tilos lett volna olyan helyre beosztani, amihez nem volt meg a szükséges képesítésed. Ha valaki emiatt meghalt volna, simán börtönbe kerülhetett volna az igazgató is, az adott részleg/osztály vezetője is, de az is, aki téged oda osztott be. Még a legkevésbé neked lett volna félnivalód a bíróság előtt.

2021. júl. 15. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
34%
Fukusimaban dolgozol vagy Csernobilban? - gondoltam megkerdezem :)
2021. júl. 15. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!