Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Miért ennyire gyengusz a...

Miért ennyire gyengusz a magyar rendőrség?

Figyelt kérdés

Néztem mostanában felvételeket régebbi tüntetésekről. A rendőröket kivezénylik, de szegények nem tehetnek semmit, max a durván viselkedőket állítják elő, a többi tüntetőt csak szép szóval figyelmeztetik hogy hagyják el a helyszínd például, miközben szó nélkül kell tűrniük a rendőrállam meg hasonló kifejezéseket.

Mégis mi van a magyar rendőrökkel? Máshol, vagy itt rendszerváltás előtt kapott volna egy akkorát a rendőrtől az aki szemtelenkedni próbál, hogy csak nézett volna.

Annak ellenére hogy néha megkapják az ellenkezőjét, miért ennyire engedékeny a magyar rendőrség?



2021. júl. 18. 09:24
 1/10 anonim ***** válasza:
90%

talán mert tüntetni alkotmányos joga mindenkinek.

a tüntetési jogával élő állampolgárokat ezért megverni, pedig bűncselekmény.

2021. júl. 18. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
80%

Én is tüntettem már és engem fejbe basztak a sünök egy gumibottal.


Pedig semmit nem csináltam csak követtem a tömeget.

2021. júl. 18. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
33%

Mert Mo.-n mindenkinek személyiségi joga-, GDPR jója van, de kötelezettsége nincsen. Ha valaki a másikra kissé mérgesen néz, mert az a valaki valamit vétett, akkor lassan a mérgesen ránézőnek kell bocsánatot-, ha csak nem még kártérítést is fizetni.

Fordítottan működik minden Mo.-n.

2021. júl. 18. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
#3 Sajnos így van, lassan már az okosoknak sem szabad gondolkodni, hogy ne sértse a hülyék önérzetét.
2021. júl. 18. 10:09
 5/10 anonim ***** válasza:
16%
Orbán megreformálta, hogy a 2006-os esethez hasonló se ismétlődhessen meg.
2021. júl. 18. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
15%
Gyenge lenne? Tudod te hány életképtelen rendőrszerű ember tud büntetést adni ha az parancsra megy mint a kutyáknak akkor megy. Elkaptak legutóbb egy terroristát aki békés szurkoló tömeget akart felrobbantani. Azért nem gyenge. Gyenge az te vagy aki nem képes felfogni hogy te csak egy polgár vagy.
2021. júl. 18. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
5%

Gyengusz. Miért vannak velük mostanában katonák az igazoltatásokon?


(Két rendőr - egy katona, vagy egy rendőr - két katona)


Most már nincs vészhelyzet, hogy velük riogassanak... vagy mégis?

2021. júl. 18. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

A rendőr nem gyenge, ellenben magabiztos, és a régi szoci, rendszerváltáskori társaival ellentétben kifogástalan megjelenésűek. Ellenben a liberális törvények miatt nagyon meg van kötve a kezük, és semmi joguk nincs, csak ami elő van írva , és parancsba van adva. Régebben volt jogkörük, és úgymond saját gondolkodásukra is rá volt bízva az intézkedés.

Pl. munkatársam a 80-as években hippiként a főpályaudvaron fogdosta a lányok fenekét. Megállt a rendőt zsiguli, berakták a kocsiba, kivitték avárosszélére, ott megverték istenesen, és levágták a haját. Otthagyták. Ma is megtennék szívesen, de lehetetlen, mert mindenkinek joga van, csak nekik nincs.

2021. júl. 19. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Nyolcas, azért az urambátyám személyválogatást, kettős mércét ne felejtsd már el!
2021. júl. 20. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Most már a foci ultrák végzik a rendőrök munkáját levéve a terhet róluk és ők meg is vernek bárkit.
2021. júl. 22. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!