Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Hogyan úszhatott meg valaki...

Hogyan úszhatott meg valaki ennyi bűncselekményt?

Figyelt kérdés

Ma akadtam rá egy pár éves cikkre, miszerint valaki kb 28 bűncselekményt követett el nyomtalanul (legalábbis ennyit tudtak utólag rá bizonyítani), de a végén is csak úgy bukott le hogy az autójában felejtette a símaszkot amit egy közúti ellenőrzés során a rendőrök megtaláltak.


Hogyan tud valaki ennyi bűncselekményz megúszni, de utána is csak a véletlen miatt bukik le? Lehet hogy belső segítséget kapott valakitől a rendőrségen?



2021. júl. 28. 18:08
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Úgy, hogy nem tudták mi alapján elkapni és/vagy rábizonyítani a korábbi eseteket.

Ez lehet szimpla szerencse, gondos tervezés és kivitelezés, vagy szimplán ideális körülmények kérdése.

2021. júl. 28. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
82%
Okos volt, és egyszer hibázott.
2021. júl. 28. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

28 bűncselekmény gyorsan összejön ám, ha minden betörést külön számolnak és az illető módjuk garázsokra, nyaralókra, borospincékre, présházakra stb specializálódik.

Simán feltör 5-10 kis pincét egy környéken, egy alkalommal, szezonon kívül, mikor nincs ott senki max hétvégén napközben. Napok telnek el, mire valamelyik tulaj észreveszi, aki hívja a rendőröket, azok pedig jó eséllyel max pár cipő nyomot találnak, amin valljuk be nehéz elindulni.

Ha valahol rajtaérik, vagy komolyabb nyomot hagy, vagy más miatt elkapják, akkor utólag kis nyom, mint pl az említett cipőnyom vagy a módszer hasonlósága is elég ahhoz, hogy ráverjenek egy sor korábbi büntettet.

Ezek kis kockázatú betörések, viszont a nyereség is jellemzően kicsi, így sok összejöhet, mire elkapják.

2021. júl. 28. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
75%

#2, #3-nak:


Nekem furcsa ez az egész. Én sem vagyok ma született bárány, ezért nekem nem illik a képbe a símaszk!


Egy betörő nem hülye, hogy símaszkkal bajlódjon. Értelmetlen, mert ha a tulaj felismerheti és erre készülve húz maszkot, akkor rablásra készül és nem betörésre. Egy betörő, és egy rabló közt hatalmas különbség van.


Egy betörő olyan helyet választ ahol nem ismerhetik fel, és könnyen, feltűnés nélkül tud menekülni ha baj van. Erre a símaszk nem épp a legmegfelelőbb. XD

2021. júl. 28. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Ismét #4:


Egyébként pedig az általad vázolt elkövető jellemzően annyira kispályás, hogy valószínűtlen hogy jogosítványa és kocsija lenne.


Kérdezőnek: Belinkelnéd a forrást?

2021. júl. 28. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!