Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » A bankrablók miért nem rabolna...

A bankrablók miért nem rabolnak ATM-et?

Figyelt kérdés
Kevesebb ember fordul meg egy faluban egy ATM-nél mint egy bankfiókban. Nyílván feltörni nehéz, de ha mondjuk nem feltöri hanem amikor újratöltik pénzzel akkor lecsap. Ilyenről még nem hallottam, van ennek valami komoly oka? Mert szerintem jóval több pénz van egy ATM-ben mint a kasszákban.
2021. aug. 11. 16:09
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
38%
Mert nem erti, hogy ide a penzt ... nalam van a stukker :)
2021. aug. 11. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Rabolnak.
2021. aug. 11. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Legyél üttörő
2021. aug. 11. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 LazyJones ***** válasza:
91%

Csak pár tipp: 1: mivel nem óramű szerint érkeznek a feltöltéssel, nehezebb pontosan számolni, mikor is kellene akciózni. 2: a pénzt páncélautókkal szállítják fegyveres őrök, és a protokoll miatt szinte biztos, hogy legalább egy ember az autóban marad, védett helyen, és az első pillanatban képes riasztani a rendőröket támadás esetén. 3: az ATMekben levő pénzkazetták festékpatronokkal vannak ellátva, gondolom, az őrök tudják, hogyan lehet aktiválni ezeket, úgyhogy az ellopott pénz max kifestőkönyv helyett lenne hasznos, fizetésnél aligha.


Így kapásból ennyi ötlet jutott eszembe, de biztosan van ezen kívül is még más ok, hogy ritkább az ilyen próbálkozás, és tuti, hogy volt már olyan, aki így próbált meg rabolni.

2021. aug. 11. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Jó ez tényleg elég komoly... És egy már feltöltött ATM-et akkor ennyire nehéz kinyitni?
2021. aug. 11. 16:23
 6/14 anonim ***** válasza:
42%

5


Nem olyan nehez az. En tegnap peldaul a kicsit jobban megnott kormomet levagtam de csak a nagylabujjamrol, igy ugy hajlitgattam, majd elmentem a tolem 5 percre levo ATM-hez ahogy szoktam, a kepernyo es az uvege kozotti resbe beraktam a kormomet, majd felnyitottam, kiszedtem a penzt es mentem haza aludni.


Ha jol tudom 2 naponta mennek feltolteni es meg van boven kormom, szoval egy ideig meg tudom fizetni a lakbert.

2021. aug. 11. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
ATM-ben festekpatron van!
2021. aug. 11. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

A feltöltött ATM-ben is ott a pénzkazetta, ami eldurrantja a festékpatront, ha valamit érzékel. Nem te találtad fel a spanyol viaszt, nem éri meg kísérletezni.


Ja és ott még kamera is van, ami élőben közvetíti a próbálkozásodat.

2021. aug. 11. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Plusz azt még nehezebb, mert ott még a gépből is ki kellene bányászni az kazettát, ráadásul nem tudhatod, hogy mennyit vettek már ki belőle.
2021. aug. 11. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Nincs értelme. Régen a közlekedési oszlopokat vágták ki, mert alumínium volt. "Nem alumínium" Ez volt az oszlopra írva. Akkor sokat agyaltam, és akkor mi van!?

Majd álruhásként klrdetősködtem az emberektől, hogy akkor mi van, ha nem alumínium (?)


Akkor világosítottak fel.

Az AMT is hasonlóan müködik bármilyen nagyobb erőbehatásra a pénz oldalai rózsaszínűvé válik. Ki az idióta, aki ilyennek xarakodik? Olyan mint kivágni a nem alu közlekedési oszlopot. Mire menne vele?

2021. aug. 11. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!