Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Szerintetek milyen sűrűn...

Szerintetek milyen sűrűn fordulnak elő ilyen vagy ehhez hasonló esetek egy börtönben?

Figyelt kérdés

Hogy egy zárkában a leggyengébb zárkatársal így bánjon a többi rab?


Mint ebben az esetben: [link]



2021. aug. 13. 13:49
 1/6 anonim ***** válasza:
97%

Büntetési fokozattól is függ. Ennyire súlyos, durva esetek ritkán, de a gyengébbek "csicskáztatása" bántalmazása elég sűrűn. Ugyebár a büntetés-végrehajtási intézményben nem az akadémikusok ülnek, hanem eleve olyanok akik a társadalmi normákat nem veszik figyelembe, erőszakos, agresszív emberek.

Keress rá a google-n "bebukottak" - azóta sem jobb a helyzet (főleg a fiatalkorúak körében).

2021. aug. 13. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
96%

Ez azért ritka. Itt a BV felelősségét is vizsgálnám.


#1: Egyáltalán nem igaz, hogy a börtönben zömmel erőszakos, agresszív emberek ülnek. Az adócsalótól az autótolvajon át az ittasan gázolóig van ott sokféle ember, aki nem az.

2021. aug. 13. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
75%
Érdekes hogy a cella őröket nem büntették meg. Semmit se vettek észre?
2021. aug. 13. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
96%
#2 mint írtam büntetési fokozattól is függ. Az általad említett kisebb súlyú bűncselekmények elkövetői fogházba kerülnek, az eset viszont börtönben történt meg (fogház, börtön, fegyház a fokozatok). Ezzel együtt az általad említett fogvatartottak vannak kisebb arányban. A zárkabeosztás során igyekeznek figyelembe venni hogy nagyjából egy helyre kerüljenek (azaz a sikkasztót nem teszik be a "keményfiúk" közé ha van rá lehetőség).
2021. aug. 13. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Ebbol is csak az latszik, hogy a borton nem 'leanynevelde'! :) - jobb elkerulni ... mint bekerulni.
2021. aug. 13. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 kretens ***** válasza:
61%
Én ha valami miatt börtönbe kerülnék és bántanának (nem vagyok erős) előbb utóbb a bántalmazóim könyörögnének az őröknek hogy távolitsanak el onnan.Lehet engem hülyének nézni amit irok de megtörtént már hogy aki engem bántott azóta nem mer sötétben egyedül aludni és csak lámpafény mellett.Nem irom le hogy hol és mikor de az egyik mezőgazdasági iskolában voltam valamikor régen kollégista és az egyik szellemidézés sikeres lett.Azután minden évben mindig voltak többen is akik pszihiátrián kötöttek ki mert szellemeket láttak.Nos nekem egy börtönben elég bármi olyan tárgy éjfélkor amiben látom az arcomat és már menne is az idézés szövege.Bár már sokat gondolkodtam azon hogy igaz hogy nem bizonyitható meg nevetséges is lenne meg nincs ilyen kitétel a büntetőtörvénykönyvben hogy nem e világi dolgokkal ártani másoknak bűn lenne de lehet hogy egyszer még engem is el tesznek láb alól nemzetbiztonsági okokból.
2021. aug. 25. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!