Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Meddig kell még tanúkihallgatá...

Meddig kell még tanúkihallgatásra mászkálnom?

Figyelt kérdés

Még júniusban közbeléptem, mikor egy fiatal lányt bántalmaztak ketten, elzavartam a két suhancot, az egyik egy pofont is kapott, mert rámtámadt. Naívan mondtam, hogy várjuk meg a rendőrséget. Felvették mindkettőnk tanúvallomását, elköszöntünk. Nos azóta a 3. alkalommal kell mennem tanúskodnom az ügyben. A 2. kihallgatás alkalmával a rendőr elkezdte firtatni, hogy tényleg rám támadt-e az egyik, és tényleg arányos védekezés volt az, hogy teljes erővel pofon vágtam.


Meddig fog ez tartani? Legközelebb ha ilyen történik sosem várom meg a rendőröket, lelépek mint névtelen hős...



2021. okt. 5. 14:53
 1/9 anonim ***** válasza:
40%
Lehet még te mész sittre.
2021. okt. 5. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
83%

"A 2. kihallgatás alkalmával a rendőr elkezdte firtatni, hogy tényleg rám támadt-e az egyik, és tényleg arányos védekezés volt az, hogy teljes erővel pofon vágtam."


Ha elkapták őket, akkor akit pofon vágtál jó ügyvédet kapott.


Készülj rá, hogy a bíróságon is tanúskodnod kell. :/


"Legközelebb ha ilyen történik sosem várom meg a rendőröket, lelépek mint névtelen hős..."

Igen, Magyarországon ez a jó döntés.

2021. okt. 5. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
18%
Legalább a csajjal összejöttél? Vagy egy jó numerát kaptál tőle? Ha egyik sem, csak kedvesen megköszönte, akkor bizony nagyon sajnállak haver. Számomra egy idegen nő sem érne ennyit, mert kb. természetesnek vennék, hogy az ügyeletes lúzer megmenti őt a rosazfiútól.
2021. okt. 5. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Pár éve láttam, hogy egy Tankcsapda pólós, katonai gatyás, bakancsos csávó rugdos egy tacskót, ami nyüszít, sír és minden egyes rúgástól fél métert repül. A tacskón nyakörv volt, pórázzal, úgy sétáltatta egy öregasszony. Természetesen az öregasszony is sírt. Nem engedte el a kutyát, szakszerűen sétáltatta. Elméletileg a csávót megharapta a kutya. Gyakorlatilag ez a harapás nem történt meg, csak be volt rúgva és egy tacskónál nagyobba már nem mert belekötni aznap. Én állatvédőként és tacskó tulajodonosként odarohantam és ahogy rálöktem egyet a csávóra, az egy rohadt nagyot esett. Nekem is pampogott utána, emelte rám az öklét, én mondtam neki, hogy rendőrt hívok és ha meg mer ütni, akkor önvédelemből gyomorba térdelem. Az öregasszony hálálkodott bőgve, a kutyának nem lett szerencsére maradandó sérülése. A csávó nem ment el a helyszínről, hanem ott maradt, hogy ugasson és fenyegetőzzön, hogy ezért megölet a bátyjával, aki híres maffiózó, meg a hasonló dumák, amiket ezek a patkányok elő szoktak adni vészhelyzet esetén. A rendőrök pikk-pakk kijöttek, felvették a jegyzőkönyvet, a csávó természetesen előadta, hogy őt szabályosan megtámadta, levadászta az tenyérnyi tacskó és ő veszélyben érezte az életét, ezért kicsit arrébb tolta a lábával a kutyust, én meg random ok nélkül, agresszíven odaugrottam és földhöz vágtam őt. Én csak röhögtem az egészen, természetesen cáfoltam mindent, elmondtam az igazságot, az öregasszony is kiállt mellettem. Utána egy teljese évig jártam kihallgatásra, szembesítésre, helyszíni szemlére és bíróságra. A csávó lehorzsolta a tenyerét, amiről látlelet készült. Az utolsó pillanatban fordultam ügyvédhez, nem gondoltam volna az elején, hogy kelleni fog. Az eljárás során végig úgy kezelt engem a rendőrség és az ügyészség is, mintha egy utolsó Blahán verekedő bokszos cigány lennék. Én voltam a bűn elkövetője, a féreg, az utolsó tetű, aki könnyű testi sértés és garázdaságot követett el, teljesen indokolatlanul. A vége egy év felfüggesztett lett. Nyáron telt le. Szóval ja, ha ilyet látsz legközelebb, akkor fordulj el, gondolj valami szépre és menj haza fütyürészve. Ez a világ nem kedvez azoknak, akik hősködni akarnak.
2021. okt. 6. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

4-es egyik ismerősöm pont így járt, a sokadik tanúkihallgatás után már gyanúsítottként kapott idézést.


" Szóval ja, ha ilyet látsz legközelebb, akkor fordulj el, gondolj valami szépre és menj haza fütyürészve."


Nem. Segíts, és az áldozattal együtt spuri, a neved véletlenül sem áruld el.

2021. okt. 6. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

4-es

példa hogy magyar rendőrség nem az állampolgárt,hanem bűnözöt védit.

Magyarán:

Megvéded magad?

Akkor mehetsz a dutyiba,hogy mered szegény bűnözőt bántani?

Kérdésre az válasz:

Szerezz ügyvédet,és hamarabb le tudva

2021. okt. 6. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Fsms ***** válasza:

Sajnos ahogy írják meg jó néhányszor fog tanúként menni a rendőrségre.

Ha peches vagy akkor az ügyészség visszadobta a nyomozati anyagot, etc. Ez plusz 1-2 év.

Utána ha van vádemelés akkor a büntető eljárás kb még 2-3 év jó néhány tárgyalással.

Ha szerencséd van és nem dobja vissza az ügyészség és az előkészítő tárgyaláson elfogadják az ítélet , akkor 1-1,5 éven belül is lehet.

2021. okt. 6. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
93%
Nekem jó pár éve volt hasonló ügyem ami miatt sokáig kellett rendőrségre járnom. Azóta fekete köpenyt és maszkot hordok így nem tudnak tulajdonképpen beazonosítani. Sok csavargót elkaptam már az évek alatt üdv Debrecenből.
2021. okt. 13. 03:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
8 Debreceni dark Wader
2021. okt. 13. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!