Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Lehet nekem ebből bajom?

Lehet nekem ebből bajom?

Figyelt kérdés
élettársam (és a gyerekem apja) be kéne h vonuljon 6hónapra.. mikor a tárgyalás volt épp költözés előtt voltunk ezért nincs leadva a jelenlegi címünk, máshova lett kérve a levél, albérletben vagyunk nem lettünk bejelentve de a számlák a mi nevünkre jönnek. a párom elment elköszönni ismerősöktől, és hirtelen ötlettől vezérelve felhívott h nem mer bemenni (eléggé eltúlzott az a letöltendő) és h lelépett. iszonyat dühös vagyok, h ilyen buta, de még reménykedek h megjön az esze, kitartanék mellette sokkal hosszabb büntetés alatt is. ha nem jön vissza be fognak idézni? csak nagy vonalakban tudom h hol van, kötelezhetnek tanúskodásra? illetve ha nem mondok semmit kerülhetek bajba emiatt? mire számítsak, mi van ilyenkor?
2010. szept. 5. 19:46
 1/10 Vérgibbon ***** válasza:
Családtag ellen nem vagy köteles vallani semmilyen terhelő dolgot sem rendőrnek sem bírónak, hiába fenyegetnek perrel, vagy a gyermeke(i)d elvételével, kilakoltatással, bármivel.
2010. szept. 5. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
ez papír nélkül is érvényes? mert nem vagyunk házasok és bejegyezve sincs az élettársi viszonyunk, a tárgyaláson mondta h 'vagyunk'. és fogják egyáltalán itt keresni? ilyenkor ez hogy néz ki igazoltatásnál bukhat csak vagy ténylegesen keresik rokonokon keresztül v telefont figyelnek, ilyesmi? mert amikor ma felhívott fülkéből mondta h ne csináljak semmi ő fog hívni.
2010. szept. 5. 20:56
 3/10 anonim ***** válasza:

szerintem onnantól ,h gyereketek van és együtt is nevelitek, tök mind1, h házasok vagytok e vagy sem, akkor családtag.


jobban járna ha bevonulna mielőtt körözni kezdik, valszeg pillanatok alatt elkapják, akkor pedig...

2010. szept. 5. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
hát 1éve volt körözve mikor egyáltalán megtudta véletlenül, akkor ment be önként, közalkalmazott volt, tanúskodott 2 egyéb dolog miatt idézést onnan kapott, emiatt nem, bejelentett címen sem keresték .... csak azt lenne jó tudni h így h már van ítélet komolyabb keresés lenne-e, vagy ugyanez?
2010. szept. 5. 21:44
 5/10 anonim ***** válasza:

nem vagyok rendőr, de abban biztos vagyok, hogy ha nem vonul be a dutyiba az ítélet szerint és eltűnik, akkor keresni fogják rendesen és előbb-utóbb úgyis elkapják, akkor pedig nagyobbat csattan rajta a pallos.


mit követett el amúgy?

2010. szept. 5. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
szabálysértés miatt próbaidőn volt(nem az első volt), megállapodott a pártfogójával h időnként felhívja őt munkában h tényleg ott van-e, és csak néha kell majd megjelennie így nem kell elkérnie magát és nem derül ki a munkahelyen, elmaradtak a telefonok, véletlenül derült ki h nem dolgozik ott az illető már, és a párom 1éve körözik amiért nem járt, akkor jelentkezett is a rendőrségen. hozzá kell tenni h lassan 5éves az ügy
2010. szept. 5. 22:39
 7/10 anonim ***** válasza:
Nem kerülhetsz bajba. És ha kellő ideig el tud tűnni akkor ő sem. A tyúktolvajlások elévülnek. Ami nem az az emberölés és a politikai, vagy háborús bűnök. Azthiszem több nincs is de ha tévednék javítsatok ki.
2010. szept. 6. 03:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
köszönöm, ha jól tudom 5év az elévülés szerintem ki van csukva h addig megússza mert nem bír a fenekén ülni
2010. szept. 6. 07:24
 9/10 anonim ***** válasza:
miután kiadták a körözést onnantól számított öt év az elévülés,én is hasonló cipőbe voltam, de tudd kismillió hasonló ember van,engem kb 1 év alatt 2-3x kerestek,ha megmondod külföldön van,címét nem tudod,még annyiszor se fogják keresni,európai elfogatót meg úgysem adnak ki ilyen piti balhék miatt.
2010. szept. 11. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
észheztért és mégis bement, hálistennek, köszönöm a válaszokat!
2010. szept. 12. 09:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!