Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » A rendőrségnél a kutyáknak...

A rendőrségnél a kutyáknak tényleg van/volt rangjuk,vagy csak poénból írták?

Figyelt kérdés
Én Moldovánál olvastam csak, de élőbeszédben is hallottam, igaz, nem IQ bajnokoktól. Tudom, hogy "kicsit" idétlen a kérdés, de nem vagyok troll.

2021. dec. 29. 09:09
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
A kérdés elküldése után jutott eszembe, hogy rendfokozat van, nem rang. Kérlek, ne oktassatok ki, mert nem ez a lényeg!
2021. dec. 29. 09:13
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk ilyen nincs
2021. dec. 29. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
79%

Van, és az élőleptetéssel fizetés emelést is kapnak.


Üdv,

Tacskó őrnagy

2021. dec. 29. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Volt, a Kádár-rendszerben.


Nem vicc.

2021. dec. 29. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
76%

Most már nem egészen így működik ahogy akkoriban.


A kutyák nem állami tulajdonúak, hanem van, és volt gazdájuk. A Belügyminisztérium alkalmazásában voltak mint sorállományú tagok, és ez után a gazdájuk pénzt kapott. A szolgálati idő, és a bevetések számának függvényében volt előléptetés, ami a gazdának juttatott jövedelmet is emelte.

2021. dec. 29. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Kántort például alezredesi ranggal szerelték le.
2021. dec. 29. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Hivatalos rendfokozatuk nincs a szolgálati állatoknak.

De mindenféle szervezet vezetése adományozhat katonai és rendvédelmi szerveknél rendszeresített rendfokozatokkal egyező rendfokozatokat tagjainak. Akár egy gyerekcsapat vezetése (akik nem is formálisan alapított szervezetet vezetnek), vagy nagyban a nemzetőr szövetségek.


Van ahol viszont van szolgálati állatnak hivatalosan magyar dandártábornoknak megfelelő rendfokozata:

A norvég Királyi Gárda kabalaállata Nils Olaf III. királypingvin örökölte elődje lovagi és tiszteletbeli ezredesi címét, 2016-ban meg tiszteletbeli “brigader” lett.

2021. dec. 30. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 Senior Séf ***** válasza:
66%
Kántort nem szerelték le. Golyó végzett vele.
2021. dec. 30. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

#8-nak:


Egy: nem golyó végzett vele, hanem agy taposóakna légnyomása ölte meg, de nem azonnal. Próbálták menteni, de el kellett altatni. A hivatalos verzióban azt adták le, hogy mozgásszervi betegsége volt. Még ott sem volt szó golyóról.


Kettő: A szolgálatban meghalt rendőrt is leszerelik és előléptetik, ez mindig is így volt.

2021. dec. 30. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Az életrajzi regényében valóban akció közben, egyy golyótól múlt ki.
2021. dec. 31. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!