Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Behívtak tanúnak, több lent?

Behívtak tanúnak, több lent?

Figyelt kérdés
Pénteki napon behítak tanunak hétfőre telefonon. Az lenne a legfőbb kérdésem hogy ez így ilyen formában legális-e mert nem kaptam levelet róla.

2022. febr. 19. 18:04
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
95%
Legális, mert engem pl. rendőrautó jobb hátsó ülésén vittek be tanúnak (a legnagyobb tisztelettel és odafigyeléssel).
2022. febr. 19. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
95%
Szabályos.
2022. febr. 19. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Akkor kapsz levelet (idézést), ha majd a bírósághoz kerül a dolog.
2022. febr. 19. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
47%

Mindig így kezdődik, azután a tanú gyanús lesz és vádlott.


Először elmesélterik celed a történetet, majd jétszák a hüyét visszafelé belekérdez ek proválnak összezabarni mi volt előbb utóbb a cselekménysorban, mert a kamu mesét cisszafelé senki sem tudja elmondank.

2022. febr. 19. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Legális és muszáj megjelenned
2022. febr. 19. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Négyesnek a lehetőség szempontjából van igazsága, habár a jó nyomozó megkülönb9zteti azt, hogy valaki tényleg lapít, mint a szr a fűben, vagy csak gyengébb lelkű és magára képzeli, hogy "tényleg én voltam".


Az utóbbi - nem is olyan ritka - személyiség akkor fejlődik ki, ha kiskorában sokszor ártatlanul megvádolták és ráfogtak minden hülyeséget... felnőttkorban pedig, ha diktatúrában élünk.

2022. febr. 19. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Honnan lehet tudni, hogy nem telefonbetyárkodik valaki?:)
2022. febr. 19. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

#7

Sajnos egyik ismerősöm előzetesben van augusztus óta és gondolom nem lehet telefonbetyár😥

2022. febr. 19. 18:48
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Simán.

Én olyannak is voltam szemtanúja, hogy a rendőr messengeren írt rá a személyre, ő-e az, aki, mert hogy a rendőrségi rendszerben lévő telefonszáma már nem elérhető, tarthelye passz, hol tudja elérni?

Aztán végül a személy megadott egy telszámot, a rendőr pedig megköszönte, felhívta a megadott számon és szóban elmondta, hogy XY alosztály XY vizsgálója is fel fogja őt hívni a héten, hogy időpontot adjon neki meghallgatásra.


Úgyhogy nemhogy telefonon létezik ilyen megkeresés, de még messengeren is, ha rutinos a rendőr :D bár utóbbi nem hivatalos. De végülis a hivatalos itt az volt, hogy a vizsgáló tiszt felhívta. A másik rendőr csak információt szerzett ;)

És még aznap tényleg felhívta egy rendőrtiszt és behívták a kapitányságra.

2022. febr. 20. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
42%

Ne menj be feleslegesen, hívd fel őket, kérj írásban idézést, mert telefonon bárki szórakozhat.


Telefonon is lehet idézni, de ha a telefonos idézésre nem jelensz meg, srmmi baj nincs, nem vezetnek elő, hanem írásban postai úton küldenek idézést. Na arra, ha nem jelensz meg, akkor elővezetnek.


Előszőr írásban idézik az érintettet, mad amikor megjelenik, ugye a nyomozó is megismeri és amennyiben folytatólagos kihallgatás várható, néha meg szokta a nyomozó beszélni, hogy legközelebb telefonon is idézhet-e és ha megbeszélitek, akkor telefonon idéz, de van aki masodjára és mindig, papíralapon szeret idézni.


Ha az első idézés, mondom kérj írásban idézést, mert te ragaszkodsz hozzá és arra jelenj meg!


Egy hozzáértő.

2022. febr. 20. 02:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!