Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Ilyen esetben igaza van a...

Ilyen esetben igaza van a rendőrnek ha "visszaél" azzal, hogy rendőr?

Figyelt kérdés

Van egy kollégám aki utálja a rendőröket, de feltűnően nagyon...és rákérdeztem hogy miért ennyire?


Ő egy 140 kiló körüli, 190 magas, többnyire izmos ember, bokszolói múlttal.

Aztán elmesélte, hogy 10-15 éve egy konditeremben ő "bekóstolt" egy "gyereket" csak úgy.

Minden előzmény nélkül, azt mondta hogy nem volt neki szimpatikus, és akkor látta először a terembe.

A végére odáig fajult a kötekedés, hogy kihívta a parkolóba bunyózni, de a gyerek "becsicskult".

Aztán rá 1-2 hétre levillogta őt egy rendőrautó, és be volt vonva a jogosítványa.

A rendőr meg az a "gyerek volt", akibe belekötött a terembe.

Aztán elkezdte őt provokálni a rendőr, hogy akkor most kell keménynek lenni, megígéri, hogy ő még visszaütni se fog, majd hozzátette, hogy ütni semmiképp, mást nem ígér.

Majd szondát fújatott vele, és azt mondta hogy mutat valamit ezért beviszik vérvételre.

A kocsiban meg olyanokat mondott neki, hogy majd az őrsön keresnek egy telefonkönyvet és felhívják az anyukáját, mit szól hozzá?

Saját állítása szerint az őrsön megbilincselték, és két rendőr "csicska" pofonokat adott neki, meg gyomron vágták, és ököllel ütötték a testét.

Köztük ez a rendőr is akivel a nézeteltérése volt.

A másik rendőr idősebb volt, ő úgy jött be, hogy "ez az amelyik olyan keménynek hiszi magát?!" - és az is ütötte őt.


Végül a vérvétel után kiderült, hogy nem ivott, és az orvosnak mondta hogy nézze meg a testét, hogy összeverték (ez az az orvos volt aki vért vett tőle)

Mondta hogy már akkor látszottak rajta az ütések nyomai, az orvos felhúzta a pólóját, és annyit mondott, hogy ő nem lát semmit, ezt ne erőltesse hogy megverték, mert akkor nem így nézne ki.


Végül úgy köszönt el tőle a rendőr, hogy akkor hétfőn egy közös edzés? - és röhögött.


Az volt a rendőrnek a baja, hogy ő 30 kilóval könnyebb volt, és ő senkinek sem ártva ment le edzeni, mégis belé köt egy olyan ember aki valószínűleg simán szétverte volna, és hogy akkor ha már kemények akkor ő is visszaél azzal amikor ő a kemény.

Kérdeztem, hogy akkor ez valahol nem volt jogos a rendőr részéről?

Hát nem, mert ő nem verte meg csak bekóstolta, meg hogy milyen dolog az hogy megbilincselve verik őt ketten.


Nyilván ez nem korrekt, de én ebben az esetben valahogy a rendőrnek adok igazat.

Most tényleg, ha van egy olyan ember aki minden ok nélkül belém köt, és esélytelen vagyok ellene, akkor mondjuk fel lenne háborodva ha védekezésként lelőném mert csak ez az egy módom van arra hogy megvédjem magam ellene?


Más ha a rendőr kezdte volna a kötekedést, de így ő tényleg ártatlan, és látszólag okosan visszaélt a ráruházott hatalommal.


Már ha igaz ez a történet, az is megkérdőjelezhető.

De amennyiben igaz, akkor kinek adnátok igazat?


(ez a kollégám tényleg olyan ma is, hogy beleköt ok nélkül emberekbe)



2022. febr. 19. 18:17
 1/7 anonim ***** válasza:
50%
Haverod azt hiszi filmben él. Komolyan elhitted ezt a hulyeseget?
2022. febr. 19. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Hát, amennyire utálja a rendőröket...én biztos nem hazudnék olyat, hogy hülyére vertek, az rontja a "kemény vagyok" imidzset.

Szóval igazából elhiszem mert ahogy elmesélte, részletesen, meg ismerve a személyiségét nekem hitelesnek tűnt.

Azt is tudja egy valamirevaló rendőr, hogy csak testre szabad ütni, míg a nem kifejezetten intelligens kollégám szerintem nem látja az összefüggést, hogy miért.

Ha nagyon azt akarta volna hazudni, hogy vele hogy elbántak akkor szerintem úgy adja elő, hogy pépesre verték a fejét stb amit biztosan nem tenne egy rendőr sem.

Meg ez egy kerek történet volt, őszintének tűnt, hogy az előzményeket is elmesélte.

Mert ha ez a valóság, akkor a rendőrutálók ezt úgy mesélik el, hogy "ártatlan voltam, nem csináltam semmit csak úgy kipécézett a rendőr" stb...

2022. febr. 19. 18:29
 3/7 MadSeal válasza:
100%
Bevett jogsival vezetni, random emberekbe kötekedni mert nem szimpatikus. Az ilyen embernek nem nagyon adnék a véleményére. Nem hinném, hogy ebben az esetben bárkinek is igaza lenne, a barátod elég nagy bunkó s*ggfej lehet, a rendőri túlkapás meg megint csak nem járja. Az még valamilyen szinten oké, ha valakivel törvényes keretek közt szigorúbb vagy rendőrként, mert gondjaid voltak vele, de az ilyen magatartás már megint csak nem helyén való. Egyik kutya másik eb.
2022. febr. 19. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

"Havreod,barátod"

Így kezdődik az első mondat: "Van egy kollégám"

Maradjunk ennél, kicsit sértő ha a barátomnak, haveromnak nevezitek ezt az embert.

Nem kötekedésből írom, nyilván nem ismeritek, de bántja a szemem.

2022. febr. 19. 19:00
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Az írott jog talaján állva, annak előírásait betűről betűre értelmezve nem tehetné meg egy rendőr, hogy azért ellenőrzi az ismerősödet, mert magánéleti vitáik vannak.


De mondjátok meg őszintén, mégiscsak nem örömmel szemet hunynátok ti is egy ilyen eset felett, egy olyan agresszív egyéniséggel szembeni határozott fellépés felett, amilyen az itt leírt edzőtermi ismerősöd ?


A társadalom tele van olyan agresszív viselkedésre szocializálódott emberekkel, mint ez a barátod. Valakinek mégiscsak heyre kell tenni őket, még időben, mielőtt tényleg elhiszik magukról, hogy edzőteremben leélt eddigi életük feljogosítja őket egyéni akaratuk elfogadtatására fizikai erejükkel való visszaélés árán.

2022. febr. 19. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
24%

Sokan utálják a rendőröket, én is.

Aztán meglepődnenek, ha törne befelé a kapitányság ablaka.

2022. febr. 20. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Tanulság, hogy legyél kedves mindenkivel mert nem tudhatod ki kicsoda.


"Aztán elmesélte, hogy 10-15 éve egy konditeremben ő "bekóstolt" egy "gyereket" csak úgy."


Ő keresi a balhét, szóval nem csoda ha nem szereti a rendőröket.

2022. febr. 23. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!