Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Ha valakit megbüntet a rendör,...

Ha valakit megbüntet a rendör, mivel ugy ment az autóval, hogy nincs kötelezö müszaki rajta lejárt, se biztósitás semmi, de nem az övé az autó, akkor is köteles a birságot kifüzetni?

Figyelt kérdés
2008. dec. 17. 10:25
 1/7 A kérdező kommentje:
És azt nem veszik figyelembe esetleg ,hogy van eltartott gyereke több is?
2008. dec. 17. 10:26
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
A büntetés mindenképp jogos. Amikor átveszed az autót a tulajdonostól, meg kéne nézned hogy műszaki, biztosítás rendben van-e (plusz persze a kötelező lámpák, tartozékok, stb ellenőrzése indulás előtt). Az, hogy a bírságot ki tudod-e fizettetni a tulajdonossal nem tudom. Ha lejárt műszakival megállított a rendőr, elvileg el is vette a forgalmit, a vizsgát ilyenkor mindenképp a tulajnak kell intéznie. Gyerekek miatt lehet talán csökkentést kérni, de nem kötelesek elfogadni.
2008. dec. 17. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
De nekEm kijött a papir és 30 napon belül bekellen fizetni a birságot!Csak nemtudom miböl elég nagy összeg!
2008. dec. 17. 10:46
 4/7 anonim ***** válasza:
38%

Ha az ismerősöd adta kölcsön az autóját, akkor elvileg az övé a fizetési kötelezettség, még ha a te neveden van,akkor is, a gáz csak az, hogy jogilag nem, mivel Téged meszelt el a rendőr, nem őt.

Nem kellett volna az ismerősödnek odaadnia a kocsit a szükséges okmányok nélkül, Neked meg nem szabadott volna elfogadnod így.

Beszélj Vele és rendezze ő a számlát!Ez így igazságos.

2008. dec. 17. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Igazságos, hogy ő rendezze azt a büntetést, amit valaki saját hibájából vétett? Na ne már. Még szép, hogy sofőrnek kell megfizetni a büntetést, hiszen ő vezette az autót, ő volt az, aki nem tartotta be a közlekedés alapvető szabályait, érvénytelen iratokkal indult útjára. Ehhez SEMMI KÖZE a kölcsönadónak.

Most ez kb. olyan, hogy azt mondom, itt egy kés, ezzel embert lehet ölni, és én leszek a hibás, ha te ezt megteszed.


A bírság jogos, a mértékét nem tudom, mert az elég nagy összegből ez nem derült ki. Sőt az is jogos, hogy a részedre küldték.

Azonban az anyagi helyzetedre való tekintettel kérhetsz részletfizetést és mérséklést. Akár el is engedhetik.

2008. dec. 17. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem pedig szituációtól függ, hogy milyen körülmények között adta oda az ismerőse az autót.

Ha pl. a munkájához kellett a megbűntetett embernek, így elmaradhatatlan volt a használat (az alkalmazó autójával volt kénytelen menni),akkor igenis azt terheli a felelősség, aki ADTA, mert ez olyan, mintha a munkaeszköz nem lenne hitelesítve.

Ha nem ez a szitu, akkor meg két felelőtlen emberről van szó.Mindkettő hibás.

A gyermekek miatt lehet részletfizetést kérni,de hogy elengednék...kétlem.

2008. dec. 17. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
39%
Az objektív felelősség nem pont erre való? Ha nem fizetsz akkor az autó üzembentartóját büntetik meg. Igaz ha megállítanak akkor már nem tagadhatod le ,h te vezetted a kocsit.
2008. dec. 17. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!