Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Ha letöltendőre ítél másodfoko...

Ha letöltendőre ítél másodfokon a bíró, akkor a nyilvános űlés napján jogerős lesz, megyek aznap börtönbe vagy behívót kapok majd?

Figyelt kérdés

A rablás bűntett és más bűncselekmény miatt 2022. évi május hónap 19. napján 09 óra 00 perckor lesz a nyilvános űlés Békés megyében Törvényszéken mint másodfokú bíróság. Már pár hete, hogy megjött az értesítés. Namost tanácsülést akartak, azonban kérelmemre nyilvános űlés lesz, mert hogy mindenképp ott akarok lenni.


Ez rablás bűntett 2-8 év, lopás vétség 3 hó-tól 2 év, ami halmazatban 2-től 10 évig terjedővel büntetendő, középmérték 6 év. Első fokon dec.6-án 2 év 3 hót kaptam, viszont akkor még más ügybe letartóztatásba voltam a Debreceni bv.intézetben,de azóta szabadultam és, ha május 19 napon jogerős lesz, nincs miért foganatba venniük, mert nem vagyok bv-ben. A főügyészi indítványban súlyosítást kérnek a középmértékhez jobban közelítő hosszabb tartamú börtön fokozatú szabadsàgvesztést.


Én viszont nem megyek el, mert 9 órakor lesz és vagy meg kellene szállnom, előtte 1 nappal odamennem Gyulára, vagy hajnali 2-kor kelni és tiszta fáradtan menni, mert én Debrecenbe lakok. Így már írtam a törvényszéknek levelet írásban utolsó szó jogán, melyben kifejtettem, hogy miért nem lennék jelen mégsem. Gondolkodjanak és értsék meg, ők sem akarnának ilyen helyzetben előtte való nap odamenni és fizetni szállást, meg éjjszakának éjjszakáján felkelni. Ha 12 órára, vagy 13, vagy 14 órára tették volna elmentem volna.


Az értesítésben az is le van írva, hogy a bíróság a büntetéskiszabási körülmènyek további tisztàzása érdekében meghallgatàsom nem tervezi.


A be. 599 paragrafus (4) szerint a nyilvános űlésen nem kell megjelennem.


Azaz nem kötelező.


Az itt válaszoló ügyészasszony a multkor azt írta, hogy (mert akkor már megjött az értesítő és kérdeztem, h nem baj, ha nem megyek el mégse), tehát azt írta, hogy karakteres emberre vall, hogy kéri a nyilvános ülést, majd mégse megy el, nehogy meglepetés érjen...


Ugye nem arra gondolt, hogy aznap foganatba vesz a bìró?


Kérdésem most az lenne, hogy ha súlyosítanak is, gondolom nem kapok 3 évnél többet, nem fognak-e foganatba venni aznap?


Mert azonnai foganatba vétel akkor van, ha ott van a vádlott is és szabadlábon ment, de már onnan őrök viszik a bv-be. Ha nincs jelen a vádlott, akkor a nyilvános űlés után a helyi rendőröket küldi a bíró az elítélt lakására és még aznap viszik bv-be. Tehát nem azért nem megyek, hogy ne tudjanak foganatba venni, ha akarnak, mert mondom megoldják, hogy lejön a rendőr a lakásomra és aznap foganatba vesz. Azért nem megyek, amit fentebb leírtam.


Nem bűnszervezet, tuti nem haladja meg az 5 évet, ha súlyosít is, viszont ha jogeről lesz aznap, aznap foganatba vesznek vagy majd behítót kapok?



2022. ápr. 17. 21:03
 1/6 anonim ***** válasza:
34%
Levike,mész a börtönbe.
2022. ápr. 17. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Esetleg valami normáis választ kérek, emberek vagyunk.

Nagyon szépen köszönöm előre is a "NORMÁLIS" vaszokat!🙂

2022. ápr. 17. 21:17
 3/6 anonim ***** válasza:
63%
Mész a böribe ahogy megérdemled, 1-2 ide vagy oda nem mindegy?
2022. ápr. 17. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Amióta kb.3 hete nem vàlaszolok, nem kérdezek itt, most mégiscsak feltettem 1 kérdést, azt hittem jöttek új gyakoriy tagok, de ezekszerint még mindig ugyanazok vagytok. Ezért hagytam itt ezt a kategóiát, mert, csak kötekedtek. Tényleg ugolsó volt, hogy itt kérdeztem. Továbbra is csak olvasom a kategóriát, de nem fogok itt kérdezni válaszolni. Csak olvasom és kész. Más kategóriát is csak olvasok, ritkán teszek frl kérdést, v válaszolok, de azt is a mözlekedési kategóriában.
2022. ápr. 17. 22:54
 5/6 anonim ***** válasza:
90%
Levike,te itt sztár vagy.
2022. ápr. 17. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Inkább örülj, hogy nem vagy előzetesben. Bár talán mindenkinek jobb lenne ha Ukrajnába disszidálnál. Ott most bárkinek adnak állampolgárságot és kiélheted az agresszív hajlamaidat is.
2022. ápr. 18. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!