Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Üdv! A viselési engedély...

Üdv! A viselési engedély nélkül magamnál hordott gáz és riasztó pisztolyomat lefoglalták a rendőrök. Azt állították visszafogom kapni? Viszont mikor és hogyan?

Figyelt kérdés

Garázdaság ellen tettek ellenem feljelentést mert rosszul viselve olcsó gagyi tokban a zsebem mellett csüngött csőrehúzva s megfeszített kakassal..Kerékpározás közben véletlen az elsütőbillentyűre nyúltam rá és két emberke mellett elsült a nyílt utcán.

Sérülés nem történt szerencsére "bár gáz-riasztóval nehéz is lenne" viszont igen fellázadtak ,majd a rendőrség hajtott utánnam ,kiknek szintén elmondtam ,hogy véletlen elsütés volt..

Ők nem igazán értették ,hogy sülhet el véletlenül..de szerencsére nem vittek be fogdára se és csak haza szállítottak 3s annyit mondtak ,hogy garázdaságé fognak fel jelenteni és vissza fogom kapni a pisztolyom is..

Ez pont egy hete volt azóta semmi hír..



2022. máj. 19. 19:59
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
33%
Amíg nincs rá engedélyed addig biztos nem.
2022. máj. 19. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
90%

Ez valószínűleg garázdaság bcs lesz (a köznyugalmat súlyosan megzavaró minősített eset miatt), tehát büntetőeljárás alatt, az eljáró hatóságnak történő átadásáig, lefoglalás elrendeléséig ideiglenes elvették a gazfegyvered.


Majd kapsz nemsokára egy idézést kihallgatásra, ott majd kiderül, mikor kapod vissza.

2022. máj. 19. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
89%
ügyesen elterelted a figyelmet a hátadon átvetett Maxim M1910-esről
2022. máj. 19. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

1-es..

Ezekre nem olyan engedély kell mint éles lőfegyverre ,hanem ha utcán kint szeretné hordani az illettő akkor viselésit kell rá kérni azt megadják 18+ s ha nem volt letöltendője..A másik pedig ,hogy az engedélyt csak adott fegyverre lehet kérni..tehát ha több is van s többet is akar viselni valaki akkor mindre külön kell kérni

2022. máj. 19. 21:39
 5/11 A kérdező kommentje:

2- es

És meddig ülhetnek az ügyön meddig tarthassák lefoglalva a gáz-riasztómat?..

2022. máj. 19. 21:40
 6/11 anonim ***** válasza:
33%
Minek van nálad bicózás közben ilyen hülyeség. Rövid a rúd?
2022. máj. 19. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 Alex Fly ***** válasza:
85%

Ha azt mondták, hogy visszakapod, akkor valószínűleg vissza fogod...

Legalább lesz időd arra, hohy megtanult, milyen módon viselheted azt a fegyvert közterületen - még akkor is, ha van rá engedélyed. Addig is örülj, hogy ilyen olcsón megúsztad.

2022. máj. 20. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
76%
Érdeklődj személyesen vagy online stb . Milyen fegyver ? A félatumaták viselhetők csőre töltve leengedett kakassal , nem sül el mert a hódfarok védi kieséskor . Az más téma hogy lehet a szeget röviditeni ...
2022. máj. 23. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Még semmi hír a rendőrségről azóta se..

Csak azt remélem ,mivel be se vittek s úgy jegyezték fel ,hogy garázdaságot követtem el ,hogy pénzbüntetéssel megúszom..Igaz voltak már ilyen "kissebb" ügye-im évekkel ezelőtt..Nem tudom nézike ,hogy 2 kisgyermekünk van a feleségemmel s egyedül én vagyok pénzkereső képes ,meg hogy alacsony iskolai végzettséggel és közhasznú bérből élünk...

2022. máj. 29. 09:34
 10/11 A kérdező kommentje:

100000 ft pénzbiraságot kaptam szerencsére ,csak szabálysértésként

A lefoglalt pisztolyomról az ügyészség dönt.

Visszafogom kapni? Mikor milyen úton módon?

2022. jún. 28. 07:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!