Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Hogyan tehetek feljelentést...

Levika420.69 kérdése:

Hogyan tehetek feljelentést csalás ellen?

Figyelt kérdés
Nemrég Jófogásról vettem egy AirPods Pro-nak mondott készüléket amire azt mondta, az eladó, hogy eredeti. Minap átvettem a csomagot, kicsomagoltam, és mint kiderült egy rossz hamisítványt vettem 37.500 Ft-ért. Mivel megvan az eladó neve és címe (ráírta a csomagra) ezért van valami sejtésem, hogy ki tehetett róla. Mivel van bizonyítékom, tehetek-e feljelentést, és szerezhetem-e vissza a pénzemet? Mennyi idő lenne? 16/F

#hirdetés #pénz #csalás #Jófogás #visszaakaromkapniapénzem
2022. jún. 18. 22:06
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Hát 16 évesen nagyon sehogy. Amúgy meg úgy hogy besétálsz a rendőrségre és elpanaszolod. Lesz egy pár hét vagy hónap huza-vona, majd mivel nem éri el az 50ezres értékhatárt max kap egy pénzbüntit az illető és kész.
2022. jún. 18. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Tehetsz, de hogy a pénzed is visszaszerezd annak az esélye zéró.
2022. jún. 18. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Csalás ellen sehogy, mivel már megtörtént, maximum csalás MIATT. És igen, érdemes megpróbálni, főleg, ha másokat is megkárosított (általában ezek nem bírnak leállni), akkor már nagy eséllyel foglalkoznak is vele.
2022. jún. 18. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Koplárovics Béci ***** válasza:
100%

16 évesen szükség lesz a szüleid segítségére.


"Mivel megvan az eladó neve és címe (ráírta a csomagra)"


Mivel csomagfelvételnél nem nézi a posta a feladó nevét/címét, ezért erre azt tudom mondani, hogy bárki bármit ráírhat... Ha utánvét volt, akkor esetleg, de arra is lehet okosságot kitalálni.


"és szerezhetem-e vissza a pénzemet? Mennyi idő lenne?"


Attól a pénztől inkább búcsúzz el. Tekintd tanulópénznek, hogy ami (mélyen) áron alul van, az jó eséllyel nem az/nem olyan lesz, mint amit szeretnél.

2022. jún. 18. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
84%
Aztán még simán mondhatja azt is, hogy nem volt tudomása arról, hogy nem eredeti, mert ő eredetinek nézte, onnan meg végleg veszett ügy.
2022. jún. 19. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!