Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Az exem nem minden hivatalos...

Az exem nem minden hivatalos jövedelméből utalja a bíróság által meghatározott 20%-ot. Mit tehetek? Csalásnak minősül e? Illetve feljelentést tehetek e?

Figyelt kérdés

2014. aug. 19. 05:01
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Bocs, gyerektartásról van szó. És nagyon elegem van abból, hogy mindig hülyét csinál belőlem az exem. Feketén is keres nagyon sokat, ez nem is érdekelne, de legalább a törvényes keresetéből küldené el, ami nekünk jár. A fiának úgyse fizet soha semmit, mindent én állok.
2014. aug. 19. 05:09
 2/11 anonim ***** válasza:
80%
Ha van bírósági végzés, behajtathatod a megítélt összeget.
2014. aug. 19. 05:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
56%
Ha a minimum összeget fizeti, nagyon nem fognak vele foglalkozni, de megpróbálhatod. Milyen hivatalos jovedelem az, amiből nem fizet?
2014. aug. 19. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Honnan tudod, hogy mennyi a hivatalos nettó jövedelme?

De kérheted a Bíróságon, hogy a munkáltatónál tiltsa le a megítélt gyerektartás összegét.

Feljelentést nem tehetsz, mert be kellene bizonyítanod, hogy valójában mennyi a hivatalos nettó jövedelme.

2014. aug. 19. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Kéred a bíróságon, hogy tiltsák le a gyerektartást töle, mert nem kapod rendesen.
2014. aug. 19. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
44%

1. Honnan a faxból tudod, hogy az a pénz ami megjelenik a bankszámládon (vagy kihozza a postás) milyen munkából van?

2. Nem tök mindegy milyen munkából van ha rendesen fizet? A lényeg, hogy megfizesse a megállapított összeget.

3. Most csak kötekedni akarsz az exférjeddel? Sikerült végre találni valamit amibe beleköthetsz?

2014. aug. 19. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
56%

Szvsz neki az a baja h az exe többet keres mint amennyinek a 20%-át kisajtolja belőle és szeretne többet. A pasi nem kellett csak a pénze, de az meg nagyon.


Abban az esetben ha a hivatalos fizetése mégis több a bíróságnál jelezheted. Mivel hivatalos jövedelme szerinted több ennek utána tudnak nézni. A gond akkor lenne ha fekete jövedelme több, de mondjuk minimálbérre van bejelentve.

2014. aug. 19. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 BlackSword ***** válasza:
De tényleg!!! Honnan tudod ilyen pontosan az exed kereseti forrásat???
2014. aug. 19. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Közös hitel miatt közös számlát kellett nyitni, amit addig míg hitel van nem lehet megszüntetni. Innen tudom az egyéb hivatalos jövedelmét is.


Nos, ha közös hitel van és közös gyerek, akkor gondolhatjátok, hogy nem én dobtam az exem, akihez 11 évig hűséges voltam, hanem ő hagyott itt fél éves gyerekkel nagy xarban, egy másik nő miatt. A válásnál is szemét volt, mert a főiskolám tandíjának a felét is elverte rajtam, a háznál ledolgozott órabéréről nem is beszélve, azok után, hogy titokban viszonyt folytatott egy közös kolléganőnkkel míg én szülési szabadságomat töltöttem itthon!

Van még kérdés?

2014. aug. 19. 18:13
 10/11 A kérdező kommentje:
Megvan a nyomós okom, hogy ott szorongassam meg, ahol csak tudom...
2014. aug. 19. 18:14
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!