Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Jelentkeznél határvadásznak?

Jelentkeznél határvadásznak?

Figyelt kérdés

Betöltött 18-55 évig, 3 éves szerződéssel. Első év őrvezető, második tizedes, harmadikban szakaszvezető. Esküszöveg:


"Én, .......................................... becsületemre és lelkiismeretemre fogadom, hogy Magyarországhoz és annak Alaptörvényéhez hű leszek; jogszabályait megtartom és másokkal is megtartatom, szolgálati kötelezettségemet, ha kell, életem kockáztatásával is teljesítem; elöljáróim parancsainak engedelmeskedem, alárendeltjeimről legjobb tudásom szerint gondoskodom; Magyarország államhatárának védelme érdekében kötelezettségeimet betartom, hivatásomat a magyar nemzet javára gyakorolom. (Az eskütevő meggyőződése szerint:) Isten engem úgy segéljen!"


Sikeres vizsgát kell tenni:


- az Rtv.-ben részére meghatározott intézkedések és kényszerítő eszközök alkalmazásával kapcsolatos elméleti ismeretekből, azok gyakorlati alkalmazásából,


- a szabálysértésekről, a szabálysértési eljárásról és a szabálysértési nyilvántartási rendszerről szóló törvényben, valamint a Büntető Törvénykönyvről szóló törvényben – az államhatár védelméhez, valamint a hivatalos személy jogálláshoz kapcsolódó – meghatározott rendelkezések ismeretéből,


- a személyek határátlépésére irányadó szabályok uniós kódexéről (Schengeni határ-ellenőrzési kódex) szóló európai parlamenti és tanácsi rendeletben meghatározott rendelkezések ismeretéből.


A vizsga elméleti és gyakorlati részből áll.


2022. júl. 10. 13:27
A kérdező szavazást indított:
Igen
Isten ments!
28 szavazat
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Rtv.-ben meghatározott intézkedések és kényszerítő eszközök alkalmazásával kapcsolatos elméleti ismeretekből, azok gyakorlati alkalmazásából kell vizsgáznod, az Rtv kizárólag személyes életvédelemből v. a társam életének megvédése érdekéből engedi a rendszeresített lőfegyver használatát, amit aprólékos és hosszadalmas vizsgálatban állapítják meg a jogosságot. A vizsgálat tartamára föl is menthetnek a szolgálat alól az illetményed 50%-os visszatartása mellett.
2022. júl. 10. 13:35
 2/12 anonim ***** válasza:
83%

Nem.

Van egy kényelmes, diplomás, jól fizető állásom.Home office lehetőséggel.


Akkor mennék határvadásznak,ha:

-Kapnék egy tiszti pozíciót,irodát.

-Ahol magasabb a fizetés, mint amit most kapok

-Ténylegesen lehetne határt védeni, nem csak papírmunkát végezni meg biztonsági őröset játszani

2022. júl. 10. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
94%

Bruttó 280 ezerért.

Ezt azért tegyük hozzá.

2022. júl. 10. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
21%
Szellemi fogyatékos neonácikat toboroznak 0 fizetésért, dehogy mennék
2022. júl. 10. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Majd ha a saját házam megvédéséhez lehet fegyverem otthon akkor talán.

Addig meg védje a határt az akinek most is van otthon puskája.

Mondjuk a kndp-s fővadász úr.

2022. júl. 10. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Gondold újra: 4 havi átlagban nem lehet több a heti szolgálati időd 48 óránál, a napi meg 16 óránál több.
2022. júl. 10. 13:58
 7/12 szántóvető ***** válasza:
100%
igen,nettó 3000 euróért.
2022. júl. 10. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

#6


Heti 48 óra havi bruttó 280 ezerért?

Szerinted mégis ki fogja ezt elvállalni? Egy szimpla portás jobban keres, és ott nem kell kalasnyikovval felszerelt pakikkal sem szembenézni

2022. júl. 10. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, nem akarok migriket Európába, de nem szívesen lőnék le embereket. Bár ha megtámadnak, akkor felidegesednék, és úgy lehet, hogy szívesen lőném őket.
2022. júl. 11. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
90%

Nekem is kényelmes diplomás munkám van.

Nem kéne ez a meló.

Egyébként 165 cm vagyok, és 56 kg.

Én sem kellenék nekik.

2022. júl. 13. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!