Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Néhány ezer forint értékű...

Néhány ezer forint értékű lopásért mit lehet kapni?

Figyelt kérdés
2010. szept. 25. 11:34
 1/10 anonim ***** válasza:
30%
Végbél tágítást valamelyik börtönben. Sok sikert!
2010. szept. 25. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Már a 20 ezer forintot meg nem haladó lopásért is elzárás jár.

Asszem itt neten olvastam, hogy 2 csokit lopott a gyerek, és kapott 4 nap elzárást...Jó nem dutyi, de azért mégis.

Sztem jó hogy szigorítottak!

2010. szept. 25. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 Kankalin ***** válasza:
78%
Bezony, jó ez a szigorítás! Én simán behoznám, hogy 100 forint/nap elzárás.
2010. szept. 25. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Elzárást.

-Azon a tényen, hogy más akarata, tudta nélkül tesz szert valaki valamilyen tárgyra úgy, hogy semmilyen ellenértéket képező dolgot nem ad, nem tesz ezért, nem változtat semmit az elkövetés értéke, - lopott. Pont.

2010. szept. 25. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Kösz a válaszokat!

Amúgy az elzárás azt jelenti hogy néhány nap a rendőrörsön vagy bevisznek börtönbe?

2010. szept. 25. 16:07
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Jogos a kérdésed, - én követtem el a bakit!

Ezúttal a börtönbe zárásra gondoltam konkrétan, de azért nem eszik olyan forrón a kását:

Ha először került az általad említett ember összetűzésbe a törvénnyel, akkor általában felfüggesztett szabadságvesztést ((börtönbüntetést( szoktak kiszabni.

Ez azt jelenti, hogy nem csukják egyelőre börtönbe, de ha a felfüggesztés időtartama alatt "botlik" még egyszer, akkor a felfüggesztett büntetéssel megnövelt büntetést kell ténylegesen letöltenie. (-Tekintsünk most el a "büntetés tördelés" intézményétől, - amikor jó magaviselettel előbb szabadulhat egy rab!)

2010. szept. 25. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Hát a cigány akkor semmit mert hát az megélhetési bűnözés + a rendőrök rasszisták!!!
2010. szept. 28. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Egy abszurd vicc ez a törvény, éppúgy, mint bármely más válságkezelő megoldás, megoldási kísérlet. Aki hirtelen felindulásból sikkaszt 5 Millió forintot, nagyon jó eséllyel megússza 1 év börtönbüntetéssel, 3 évre felfüggesztve.


Aki éppen csak picivel a 20 ezres határ fölött sikkaszt, mondjuk 30 ezret, az kap egy bírósági figyelmeztetést. Esetleg 2 hónap börtönt, felfüggesztve.


Aki lop egy túró rudit, aztán egy hónap múlva visszaesőként lop még egyet, az elzárást, és / vagy 100 ezer forint pénzbírságot kap. Hát ez aranyos.


Tényleg tenni kell valamit a lopások ellen, de nem így, és nem most kellett volna hozzáfogni, hanem évtizedekkel korábban. A jelenlegi ,, megoldás ” olyan, mint árvíz idején, immár derékig a vízben állva, fogni egy vödröt, és visszavinni egy vödör vizet a folyóba. Aztán a jól végzett munka tudatában szundítani egyet valamelyik fa vastagabb ágai között.


Többeknek tetszett a törvényi szabályozás eme konkrét formája. Nekik annyi fogalmuk van az ember- és a társadalom mibenlétéről, mint hangyának a jéghokiról.


Van, aki minden 100 forintért 1 nap börtönt adna. Aki 1 milliárd dollár ( mondom milliárd, nem millió) ( és nem forint, hanem dollár) nemzeti vagyont játszott át ellenszolgáltatás nélkül külföldi kezekbe, ( és sokan vannak ilyenek) az hány napot is kapjon??

2010. okt. 1. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Valahol el kell kezdeni. Ez meg jó megoldás. Azt is vissza kéne hozni, ami az 50-es években volt. Ott törvény volt rá,h aki 800 ezer ft (asszem) felett sikkaszt azt automatikusan felakasztják. Ez ma is működne. Nem úgy,h ha milliókat lopsz tolvaj vagy ha milliárdokat üzlettárs.
2010. okt. 1. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Az utolsó két válaszíróval mélységesen egyet értek! Én is minden sikkasztó, a nemzeti vagyont szétprivatizáló politikus és gazdasági bűnözőt máglyára küldenék!!!
2010. okt. 11. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!