Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Az elektromos rolleresek...

Az elektromos rolleresek bármilyen közúton szabályosak?

Figyelt kérdés
Egyre több van az utakon. Úgy mennek, mintha autók lennének. Még a körforgalomból való kihajtásnál sem jeleznek jobbra (a kezükkel kéne)

2022. szept. 5. 10:53
1 2 3
 1/21 Fsms ***** válasza:
100%
Sajnos a jelenlegi KRESZ nem rendezi ezt a kérdést megfelelően.
2022. szept. 5. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
66%
Autópályán nehezen tudom őket elképzelni
2022. szept. 5. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:

2


Én a "nem autópályán" sem szívlelem őket.

2022. szept. 5. 10:59
 4/21 anonim ***** válasza:
100%
Nézd, ha a bringás elfér a közúton, akkor szerintem a rolleres is, vagy a quad-os is. Az már más kérdés, hogy a szabályozás nem tart lépést a technikával.
2022. szept. 5. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%

Az a poén, hogy mennek a járdán, mintha gyalogosok lennének, majd mennek az úttesten, mintha biciklisekhez hasonlítanának. Ez így nem jó, de a szabályozás általában sok évvel kullog egy új közlekedési eszköz megjelenése után (ld.: mopedautók).

Én a rollereket a biciklikkel tekinteném egyenértékűnek, és ott engedném közlekedni, ahol a bicikliknek szabad (és ott közlekednék, ha rollerrel közlekednék).

De ezt nem a KRESZ-ből vezettem le, csak józan ésszel gondolom így.

2022. szept. 5. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
37%

"a körforgalomból való kihajtásnál sem jeleznek jobbra (a kezükkel kéne)"

Mondjuk ha már rollereztél akkor tudhatnád, ha nem akarsz egy óriásit tanyálni nem kellene elengedni a kormányt.

2022. szept. 5. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
44%
6-os, egy kézzel el lehet engedni, ugyanúgy, mint a biciklit.
2022. szept. 5. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:

Na látod, kedves hatos!


Erre akartam kilyukadni! AKKOR MI A TÚRÓT KERESNEK AZ ÚTON?!

2022. szept. 5. 11:12
 9/21 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező

Most dolgoznak a szabályozáson, mert ez egy új eszköz és sok kérdést kell átgondolni.

Egyes elektromos rollerek nagy sebességre is képesek, ezért az úttesten lenne jó ha közlekednének - ezzel szemben pont amiatt népszerűek és azért használják ezeket az emberek, mert nem kell bukósisakot hordaniuk. Az úttesten való közlekedésben pedig ez elkerülhetetlen lenne, hogy kötelezővé tegyék. De hogy tartatnád be?

Az úttesten irányjelzésre is szükség lenne, de ha jelez a karjával lehet, hogy eldől mert ez nem olyan, mint egy bicikli. A már sok pénzért megvásárolt elektromos rollerekre meg hogyan lehetne tetetni irányjelzőt?

Pár napja volt egy rádiós műsorban az egyik közlekedési egyesület képviselője és ő beszélt ezekről a problémáról és hogy széles körűen kell megtárgyalni a szabályozás előtt a lehetőségeket, mert jó alternatíva autó helyett a városokban, ellenben veszélyt is jelenthet a gyalogosokra vagy a rollert használókra is.

2022. szept. 5. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%
Maximalizálni kéne a sebességüket 25km/órában, mint az elektromos bicikliknek, aztán közlekedjenek úgy, mint a bicajosok. Mondjuk a legtöbb magyar városban a bicajos infrastruktúra is katasztrofális, tehát első körben bicikliutakat kellene felhúzni mindenhova, de hát láthattuk hogy egy k.rva felfestett biciklisáv mekkora hisztit generál az autósok között, szóval nem vagyok ezügyben optimista...
2022. szept. 5. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!