Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Ez valami nyomásgyakorlás a...

Ez valami nyomásgyakorlás a rendőrtől?

Figyelt kérdés
A rendőrségen voltam a kocsinak az ügyében, elég sokat kellett várni, behoztak egy fiatal 18 év körüli fiút. Járőrök hozták, nem volt rajta bilincs, az egyik járőr kezében egy nylonzacskó benne színes spray-kkel, amivel graffitizni szoktak. Tuti rajta kapták graffitizésen. Kb.fél óra elteltével jött érte egy civil ruhás rendőr, nyilván nyomozó, hívta a gyereket valahová. Ő sem bilincselte meg a gyereket, de volt nála egy bilincs, amit fogott, mozgatott, tekergette az ujjain. A gyerek csak annyit kérdezett, hogy utána elmehet, a faszi pedig azt mondta neki, hogy ha elmondod az összes balhédat, akkor igen. Utána megbilincselhette a civil rendőr a gyereket, vagy csak efféle nyomásgyakorlás volt, hogy tojjon be a gyerek és eredjen meg a nyelve?

2022. szept. 14. 22:53
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
97%
Jól látod. Egyébként bent lehet nyugodtan tartani 72 óráig is, de beteheti addig olyan zárkába is ahol nehézfiúk vannak. Attól függ ki mennyire együttműködő. Nem azért vitték be a gyanúsítottat mert diákcsínyt követett el.
2022. szept. 14. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
A graffitizés nem egy veszélyes bűncselekmény, csak ronda, hogy összefestenek mindent. Most ne hasonlíts néhány graffitit egy késeléshez. Azért kicsit sajnáltam magamban, mert ha csak párat festett, nem érdemli meg, hogy bezárják, de ha egy súlyos testisértő lenne, akkor igen. Most te is tudod, hogy bűnesetek között is van különbség.
2022. szept. 14. 23:15
 3/13 anonim ***** válasza:
71%

Gondolom roma volt.


Egyébként mérget vehetsz rá, hogy aki graffitizik az követett már el súlyosabb bűncselekményt is.

2022. szept. 14. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
47%
Én meg azt mondom hogy törődjél a saját dolgoddal.
2022. szept. 14. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
95%
Ha egy nappal is elmúlt 18 akkor már nem gyerek jogilag, hanem felnőtt. Felelősséggel tartozik a tetteiért, ott kezdődik az ember, hogy vállalja is. Nemigen mázsálják meg komolyan egy graffitizésért, de reméljük tanul belőle. Mondjuk én is ültem már hátrabilincselt kézzel a rendőrségen egy fél éjszakát és ugyanolyan hülye maradtam (semmi garázdaság vagy ilyesmi) :-D
2022. szept. 15. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
84%
Szerintem már egy grafittizésért sem árt, ha bezárják. Gondolkodjon csak el...
2022. szept. 15. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim válasza:
100%
Nem nagy bűn? Gondold végig amit írtál, ha a te házadat ,vagy az autódat fújja le akkor is így gondolnád, amit mondjuk 2-3 millióért festettél le vagy az autódra rajzol egy két tegget és mehetsz újrafényeztetni nem kevés nehezen megkeresett pénzért. Én szeretem a graffitiket egyik-másik szinte művészi szintű. Adni kellene nekik lehetőséget, helyeket ahol kárt nem okoznak, és kiélhetik művészi hajlamaikat.
2022. szept. 15. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
97%

A falfirka az új btk szerint már bűncselekmèny.

Igen, ha a rongálás nem haladja meg az 50 ezer forintos kárértéket, akkor csak szabálysértés. De a graffiti az már mindenképp bcs, függetlenül a kártól.


Visszatérve a bilincshasználat eseteire, csakis ilyen esetben lehet bilincset alkalmazni:

- támadás megakadályozására

- ellenszegülés megtörésére

- szökés megelőzésére

- önkárosítás megfelelőzése


Ha ezek egyike sem áll fenn, és együttműködő magatartást tanúsít, akkor nem indokolt a bilincshasználat!

2022. szept. 15. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

-önk.megelozese.


\autocorrect\

2022. szept. 15. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 árokpart ***** válasza:
1-es Nem nem így van. Nem élhet vissza a rendőrség a hatalmával meg semmilyen állami szerv.
2022. szept. 18. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!