Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Most akkor mi jogos és mi nem?

Most akkor mi jogos és mi nem?

Figyelt kérdés

Tehát: Van egy 50 cm3 Sportmotorom, nevezhetjük nyugodtan segédmotoros kerékpárnak mert az is!. Egyszer csak megállít egy hétköznapi igazoltatás során a rendőr. Kérdőre vonja a rendszám tábla hiányát a motorról. Igen ám, de a Magyar jogszabályok alapján a motorra (50 cm3) nem kell rendszám. Adásvételi, Kismotor jogsi és biztosításon kivül más nem kell.


Az adásvételit átadom, de így sem akarja elhinni hogy az 50 cm3. Amugy a hengerre is rá van írva. Közli velem hogy kiszab helyszíni bírságot én ezt nem fogadom el. Majd jót nevetek és erre bemérged és feljelent hivatalból. Első nevetésem miatt 150.000 ezerrel akart feljelenteni, aztán egyfolytába nevettem amit csinált a hülye rendőr és végül 300.000 forintra jelentett fel. Közölte velem hogy toljam haza a motort, mondtam neki tuti hogy nem. Felülök rá és megyek haza vele. Igy is lett, majd 1 utca saroknyira egy másik járőr (gondolom rádiónak beszólt hogy ha közlekedik vigyék be a kapitányságra) kiszálltak majd igazoltattak és megbilincselve bevittek a rendőr fogdába 72 óra. Nem rég jöttem haza újra azzal a motorral (akkor már valszeg nem volt nekik kapacitásuk kergetni) vagy mittudom én. A lényeg az hogy érvényes iratokkal, megfelelő kategóriával vezettem a járművet.


Kérdésem: A rendőrség megtehette azt hogy jogtalanul vegyenek őrizetbe? Megtagadhatom az őrizetbe vételt? Mert jogtalan fogvatartás ugye. Mivan ha ilyen esetbe ellenkezek a rendőri intézkedésnek (testi kényszer) stb. ?


Feljelenthetem e őket mert ártatlanul bevittek?


Szóval?


A feljelentés nem nagy cucc mert azt szabálysértés hiánya miatt úgy is megszünteti. Azzal viszont már nagy a baj hogy az életemből elvettek 72 órát. Azt nyugodtan tölthettem volna kellemeset a hasznossal.



2022. szept. 18. 14:09
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
62%
Hát legközelebb nem kezdesz el röhögni egy rendőrön. A bevitelnek nyilván nem a motor volt az oka.
2022. szept. 18. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 A kérdező kommentje:
De igen motor volt az oka. Mit nem értesz amit írtam? Olvasd el újra. Kösz! Ha meg nem érted lapozz tovább.
2022. szept. 18. 14:14
 3/35 anonim ***** válasza:
57%
Jó, ha nem érted, hát nem érted.
2022. szept. 18. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
68%

#3 te nem érted.

Azt hiszed te vagy a valaki és majd jól megszívatod meg kiröhögöd a rendőrt, mert neked van igazad.

Amit elfelejtesz, hogy ő a rendőr és a hatalom meg nála van.

Hát most majd fizethetsz, ha mást nem akkor a mindenféle eljárási díjat, ügyvédet. Még mindig nem fogod fel, hogy a rendőrrel nem szemétkedhetsz. te most azt hiszed az van beleírva a papírra, hogy bevittek mert ő, a rendőr rosszul gondolta a te motorod szabályos használatát és bosszút akart állni rajtad mert kinevetted. Aztán majd csodálkozol ha kiderül, hogy ott az fog állni, hogy nem voltál hajlandó együttműködni, akadályoztad a rendőri intézkedést, ellenálltál a letartóztatásnak stb. stb. És nem fogod tudni bizonyítani, hogy nem úgy volt.

Majd a bíró előtt is hasonlóan nagy arcod lesz, az meg rögtön érteni fogja mi történt és szépen megkapod a magad kis büntetését.

Legközelebb kisebb arcod legyen és több eszed!

2022. szept. 18. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 A kérdező kommentje:
Akkor nevetek amikor akarok. Nincs köze. A hatalmával meg pont kitörölheti mert pont annyi hatalma van mint egy polgárőrnek. Amit műveltek az jogtalan fogvatartás.
2022. szept. 18. 14:36
 6/35 A kérdező kommentje:
#4 mit fizessek? Egész nyugodtan jelentsen föl. 50 cm3 re nem kell rendszám. Olvasd el a kérdést újra. Kösz.
2022. szept. 18. 14:37
 7/35 A kérdező kommentje:

Ja és még valami!


Van kamerára a sisakon minden rögzítve van. Az is amikor a földre visznek jogtalanul. Ember! Térj észhez. Kösz.

2022. szept. 18. 14:39
 8/35 anonim ***** válasza:
70%

Elvett az életedből 72 órát, mert nagy a pofád? Megérte? Simán fellebezhettél volna, aztán kiderül az igazság, és ennyi.

Neki biztos megérte, mert nagyon kevés a rendőr, kirúgni nem fogják, semmit sem fog kapni.

Ha pofázol ráfázol, ilyen helyzetben a helyszínen úgy is neki lesz igaza, mert ott az van, amit mond.

2022. szept. 18. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim ***** válasza:
94%
Sajnos gyakorlatban igaza van a válaszadóknak. Akkor is megteheti, ha semmi szemtelent nem teszel. Nem tetszik a hajad? Már vihetnek is. Elméletileg persze nem, de gyakorlatilag semmit sem tehetsz ellene.
2022. szept. 18. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 árokpart ***** válasza:
0%
9-es Nincs igazuk. Csak bűncselekmény esetén lehet bilincselni is akkor is csak akkor ha a bűncselekmény 5 évnél többre büntethető. (1998-as törvény ugyanez vonatkozik az útlevél elvételre is.) 8-as De bizony, hogy el fogják küldeni.
2022. szept. 18. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!