Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Most akkor mi jogos és mi nem?

Most akkor mi jogos és mi nem?

Figyelt kérdés

Tehát: Van egy 50 cm3 Sportmotorom, nevezhetjük nyugodtan segédmotoros kerékpárnak mert az is!. Egyszer csak megállít egy hétköznapi igazoltatás során a rendőr. Kérdőre vonja a rendszám tábla hiányát a motorról. Igen ám, de a Magyar jogszabályok alapján a motorra (50 cm3) nem kell rendszám. Adásvételi, Kismotor jogsi és biztosításon kivül más nem kell.


Az adásvételit átadom, de így sem akarja elhinni hogy az 50 cm3. Amugy a hengerre is rá van írva. Közli velem hogy kiszab helyszíni bírságot én ezt nem fogadom el. Majd jót nevetek és erre bemérged és feljelent hivatalból. Első nevetésem miatt 150.000 ezerrel akart feljelenteni, aztán egyfolytába nevettem amit csinált a hülye rendőr és végül 300.000 forintra jelentett fel. Közölte velem hogy toljam haza a motort, mondtam neki tuti hogy nem. Felülök rá és megyek haza vele. Igy is lett, majd 1 utca saroknyira egy másik járőr (gondolom rádiónak beszólt hogy ha közlekedik vigyék be a kapitányságra) kiszálltak majd igazoltattak és megbilincselve bevittek a rendőr fogdába 72 óra. Nem rég jöttem haza újra azzal a motorral (akkor már valszeg nem volt nekik kapacitásuk kergetni) vagy mittudom én. A lényeg az hogy érvényes iratokkal, megfelelő kategóriával vezettem a járművet.


Kérdésem: A rendőrség megtehette azt hogy jogtalanul vegyenek őrizetbe? Megtagadhatom az őrizetbe vételt? Mert jogtalan fogvatartás ugye. Mivan ha ilyen esetbe ellenkezek a rendőri intézkedésnek (testi kényszer) stb. ?


Feljelenthetem e őket mert ártatlanul bevittek?


Szóval?


A feljelentés nem nagy cucc mert azt szabálysértés hiánya miatt úgy is megszünteti. Azzal viszont már nagy a baj hogy az életemből elvettek 72 órát. Azt nyugodtan tölthettem volna kellemeset a hasznossal.



2022. szept. 18. 14:09
1 2 3 4
 31/35 anonim ***** válasza:
90%
Van, de nem ez a hivatalos neve. Erre utaltunk.
2022. szept. 19. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/35 anonim ***** válasza:
94%
Na ekkora IQ fighterrel allunk szembe. Valahogy normális embereket nem szoktak bilincsben elvinni.
2022. szept. 19. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/35 anonim ***** válasza:
89%
De segítek katonai bíróság sincsen ám, csak katonai tanács. Csak mert gondolom ez lesz a következő ;)
2022. szept. 19. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/35 anonim ***** válasza:
95%
Nagyon adom ezt a csávót. Ha nem egy troll akkor egy agyhalott. Menj jelentsd fel a rendőröket, nagy ötlet lesz. Hajrá😂😂
2022. szept. 19. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/35 anonim ***** válasza:

Az előző válaszomban #13 - 18.20:31 a rendőröket szidtam, úgy igazságos, hogy a száguldozó suhancok is kapjanak némi kritikát.

Gyakran tuningolják a gépeiket. Ezer trükkel lehet gyorsítani a kismotort.

A legbosszantóbb a hangtompító ( "kipufogó" ) kiherélése. A szomszédok nagyon tudnak "örülni" egy ilyen hangos masinának.

Bonyolultabb nagyobbra köszörülni ( esetleg polírozni ) a beömlő csatornákat.

Műszaki okok miatt a hengert nem lehet újrafúrással jelentősen megnagyobbítani, de lehet kapni tuning-szetteket:

[link]

A szívem fáj, ha rágondolok hány Simson esett áldozatul e mániának. Egy rendes motoros 20 - 25 évig járhatott volna azzal azzal a géppel amit egy hülye-gyerek 2 - 3 év alatt gallyra vágott.

-

Tanács Kérdezőnek: Kerítsd elő a motor gépkönyvét, vagy annak másolatát!

2022. szept. 26. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!