Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » A Nyíregyházi rendőrkapitánysá...

A Nyíregyházi rendőrkapitányságon mit jelent az, hogy forrónyomon elindultak és 40 perc mulva kattant a bilincs az elkövetőn?

Figyelt kérdés
Volt egy mozi lopas Nyíregyházán, ahol a gazdasági irodából moziból egy pénzdobozból elloptak másfél milliót. 40 percen belűl el is kapták az elkövetőt, őrizetbe vették, de a bíróság szabadlábra helyezte. Mit jelent, hogy forrónyomon 40 perc és elkapták?

2022. okt. 19. 21:11
1 2 3 4 5 6
 1/60 anonim ***** válasza:
100%

Megnézték a biztonsági kamerák felvételét, és volt akkora mázlijuk, hogy a tolvajt már látásból ismerték.

Minden más forrónyomos maszlag csak néphülyítés.

2022. okt. 19. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/60 A kérdező kommentje:
Én úgy hallottam, hogy négyen is látták, hogy merre ment, bementek az irodába, ki volt rámolva egy méregzöld színű pénzdoboz, gyanús volt, hogy a gyerel elment, tudták, h ő volt, kihívták a rendőröket, és az egyik ember kocsival követte. És kapcsolatban volt a rendőrséggel. A gyerek nem Nyíregyházi, hanem Kiskunhalasi.
2022. okt. 19. 21:22
 3/60 anonim ***** válasza:
84%
Levike
2022. okt. 19. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/60 A kérdező kommentje:
Zétény vagyok.
2022. okt. 19. 21:44
 5/60 anonim ***** válasza:
84%
Gyula vagy te tudathasadásos majom.
2022. okt. 20. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/60 anonim ***** válasza:
100%

A forró nyom azt jelenti, hogy azonnal mennek, nem vacakolnak, mint Pl. egy lopott bicikli esetén.


A szüleim egy bolt mellett laknak, egy időben sokszor törtek be oda.

El se tudom mondani neked, hány este csöngettek fel minket tinikoromban a rendőrök, hogy megkérdezzék: "a szomszédban lopás történt,nem láttunk valamit? Kutya nem ugatott?

Nem?

Köszönjük, viszont látásra,elnézést a zavarásért."

2022. okt. 20. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/60 anonim ***** válasza:
91%
Békéscsaba, Debrecen, Szeged most Nyíregyháza?
2022. okt. 20. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/60 anonim ***** válasza:
100%

Igen, a forrónyomozás az azt jelenti, hogy azonnal vizsgálnak minden nyomot meg bizonyítékot, amit csak tudnak, mert minél frissebbek, annál könnyebb elkapni a tettest. De ezt jellemzően komolyabb bűncselekményeknél (pl. emberölés, késelés, stb.) szokták.



Ezt a történetet nem tudom, hogy igaz-e, de hasonló volt Nyíregyházán a közelmúltban (talán tavaly nyáron?), valami pénzszállítót elvileg kiraboltak az egyik nagyobb lakótelepen, aztán meg kiderült, hogy ő nyúlta le a lóvét, és csak kamuzta, hogy kirabolták....

2022. okt. 20. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/60 A kérdező kommentje:

A gyerek amikor ment el Nyíregyházán a vasútállomársa, akkor egy nőnek bemutatott a mutatóujjával előre-hárta mozgatta, mint mikor a gyereket fenyítik, hogy dádá, az az előrehátra ujjmozgatás, és ordított, hogy ide többet nem jövök. A vonatból is ezt ordibàlta, úgy hallottam.


Az ucsó válaszoló, hogy "most Nyíregyháza?"


NEM.


Nyíregyházán nem érdemes csinálni semmit, mert ott a rendőrök úgy őrízetbe vesznek, hogy na.


Ismertem egy gyereket. Lopott, majd később idézték, azért hogy meggyanúsítsák rablással. Idézésre megjelent és közölték, hogy mostmár rablás az ellene folyó ügy. Kihallgatták, hazamehetett és szabadláb végig.


Na ezt Nyíregyházán nem így csinálnák. Folyna ellened egy lopás amivel szabadlábon vagy és olyan adat merül fel, hogy nem lopás, hanem rablássá minoősítik az ügyet. Ne félj Nyíregyházán nem idéznének, hogy jelenj meg, mert közlik a módosított gyanút a rablást, azt utána mész haza. Ahogy felmerül, hogy mostantól rablás a gyanúsítás neve, mennek érted, bevisznek azaz előállítanak és úgy közlik a módosított rablás gyanút. Ekkor őrízetbe vesznek és kezdeményezik az előzetest. Nyíregyházán ezt így csinálnák. Megkérdenéd, hogy hazamehetsz, azt mondanák, hogy nem, irány a fogda utána meg a Bujtos u. 5. A bv.


Nem is megyek én többet Nyíregyházára az biztos.

2022. okt. 20. 18:04
 10/60 anonim ***** válasza:
94%

"A gyerek amikor ment el Nyíregyházán a vasútállomársa, akkor egy nőnek bemutatott a mutatóujjával előre-hárta mozgatta, mint mikor a gyereket fenyítik, hogy dádá, az az előrehátra ujjmozgatás, és ordított, hogy ide többet nem jövök. A vonatból is ezt ordibàlta, úgy hallottam."

(...)

"Nem is megyek én többet Nyíregyházára az biztos."


Gyulus, most már dönts el, hogy Zétény, vagy Levike vagy, illetve hogy milyen nézetből írod a történeted. 😅😅

2022. okt. 20. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!