Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Miért kereshettek a rendőrök...

Miért kereshettek a rendőrök a munkahelyemen?!

Figyelt kérdés

Hívott a főnököm (Szabin vagyok, rokonoknál vagyunk), hogy tegnap reggel 07:30-kor két rendőr keresett, be akartak vinni. Mást nem mondtak, csak ennyit a főnökömnek. Csak azt, hogy azért küldték őket, hogy az XY Urat elővezessék. Főnököm biztos benne, hogy az "elővezetés" volt amit említettek nem pedig "előállítás". Csak ez azért cinkes, mert tiszta erkölcsi kellet mikor jelentkeztem erre a munkahelyre.


Nem kaptam semmiféle értesítést a rendőrségtől, hogy bármit akarnának tőlem. Mi lehet ez? És mi az, hogy odamennek a munkahelyemre korán reggel? És a két ünnep között, mikor az ország nagy része szabadságon van?!


Pár hete szemtanúja voltam egy gázolásnak, akkor tanúskodtam a helyszínen a rendőröknek, azon kívül soha semmi dolgom nem volt a rendőrséggel! Szóval bocsánat, ha butaság a kérdésem.


(Hívtam a városunk -megyeszékhely- rendőrkapitányságbot, de nem mondtak semmit, még mielőtt kérdeznétek)



2022. dec. 30. 07:55
 1/10 anonim ***** válasza:
2%
Így szokott ez lenni.nem mondanak semmit majd egyszer csak előállítanak és bent tartanak.
2022. dec. 30. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha tényleg "elővezetést" mondtak, akkor nem tarthatják benn. Kérdező szerintem küldtek neked idézést amit valamiért nem kaptál meg, és beállt a kézbesítési vélelem.


Írtad:

"Pár hete szemtanúja voltam egy gázolásnak, akkor tanúskodtam a helyszínen a rendőröknek..."


Szerintem ezzel kapcsolatban szerettek volna még egyszer kihallgatni, csak nem jelentél meg, mivel nem is tudtál róla.


Írtad ezt is:

"mi az, hogy odamennek a munkahelyemre korán reggel? És a két ünnep között, mikor az ország nagy része szabadságon van?!"


Azért mert előzőleg a lakásodon kerestek (Akár szenteste is!), és mivel nem találtak senkit, kézenfekvő a munkahely, ez teljesen normál eljárás.


Szerintem menj be személyesen az illetékes rendőrségre, és kérdezz rá a konkrét dologra.

2022. dec. 30. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
79%
Lehet hogy csak ismét tanúskodni kellene. Vagy ha valami rosszabb miatt, nézd a police.hu-n a körözéseket, majd feltesznek oda.
2022. dec. 30. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Akkor már ki is adták a körözésed. Otthon kéne tartózkodni a bejelentett lakcímeden és nem menne probléma.
2022. dec. 31. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

a police.hu-ra bűncselekmény miatt kiadott körözések kerülnek ki, ezt érdemes tudni.


4: kötelez bármi jogszabály arra, hogy a bejelentett lakcímen tartózkodjak mindig? Ahogy többen írták, itt valszeg a tanúkihallgatás van a háttérben.

2022. dec. 31. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Nem de a küldeményeit köteles átvenni. Tudod hogy működik a tértivevény? Ha a postás nem talál otthon akkor hagy egy értesítőt hogy 15napon belul átveheted a leveled a postán. A rendőrség 2x is megidéz postán. Egyik se érdekelte a kérdezőt. Úgyhogy pfád lapos. Bujkál.

Én is elrendelném a körözését. Tudja kivel szorakozzon.

2022. dec. 31. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Amikor már elővezetést rendelnek el ott az esetek 100%ban a leszaromság áll. Azért találták ki.
2022. dec. 31. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Jah a másik meg #5 ha okoskodni akarsz, a buncselekmennyel megalapozott gyanuja miatt és kifejezetten elfogásra irányuló körözések kerülnek oda ki valamint az elfogatóparancs.

Körözést tartózkodási hely megállapítsa miatt is ki lehet adni (kb minden hajléktalanon van 1-2 ilyen)

2022. dec. 31. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Srácok épp az, hogy NEM kaptam értesítőt se! Ha kaptam volna nem kellett volna ide írnom ezek szerint.
2023. jan. 1. 15:12
 10/10 anonim ***** válasza:

Látom sokan nem tudtátok értelmezni a kérdést. NEM kapott értesítőt!

Itt a "kézbesítési vélelem megdöntése" vonalon kell elindulnia a kérdezőnek:


"„A kézbesítési vélelem megdöntése

99/A. § (1) A 99. § (2) bekezdésben szabályozott kézbesítési vélelem megdöntése iránt - a (3) bekezdésben meghatározott okokból - a címzett mint kérelmező a kézbesítési vélelem beálltáról való tudomásszerzésétől számított tizenöt napon belül terjeszthet elő kérelmet annál a bíróságnál, amelynek eljárása alatt a kézbesítés történt. A kérelem benyújtásának a kézbesítési vélelem beállta napjától számított hat hónap elteltével - a (2) bekezdésben, illetve a 99/B. §-ban foglalt kivétellel - nincs helye. E határidő elmulasztása miatt igazolással élni nem lehet."


[link]

2023. jan. 3. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!