Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Ha boltból lopok annak lehet...

Ha boltból lopok annak lehet valami nagyobb következménye?

Figyelt kérdés

tehát mondjuk dm-ből smink cuccokat, vagy élelmiszer boltokból kisebb dolgokat

mennyi az esélye hogy elkapnának?

ha elkapnak mik a következmények?


2023. jan. 5. 22:57
1 2
 1/14 árokpart ***** válasza:
100%
Folytatólagos elkövetésnél dutyi is simán.
2023. jan. 5. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Mindenképpen kihívják a zsarukat. Meghurcolnak.
2023. jan. 5. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 árokpart ***** válasza:
100%
Kérdező! Nem egyszerűbb pénzt gyűjteni a smink cuccokra. Hiányzik neked, hogy meghurcoljanak? Ha még a rendőrség jön akkor nagy szerencséd van, mert ha a biztonsági őrök kezére kerülsz ők sokkal jobban megaláznak.
2023. jan. 5. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Lehet hogy helyszíni bírsággal megúszod. Lehet hogy elzárnak, akár 72 órára.


Ha 50 ezer forint felett lopsz, akkor pedig büntetőeljárás indult ellened.


De ezt már tavaly megírtuk neked. Volt már ugyanilyen sminkes kérdés, hogy barátnőddel loptál.

Azóta sem változott a jogszabály.

2023. jan. 5. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
70%

sajnos már a párizsit is elkezdték lopni a magyar emberek a boltokból. Ez már mutatja hogy mennyire elszegényedett Magyarország az infláció és az üzemanyag ár miatt.


Én nem tudok már haragudni a bolti tolvajokra. Inkább lopjon pár apróságot minthogy betörjön valahova vagy utcán raboljon ki valakit. Készüljetek fel ha véget ér a tél már nem csak a bolti lopások hanem a rablások száma is megnő majd. Most még a hitelekből kihúzzák az emberek, de azt törleszteni kell és újabb hitelt nem tudnak felvenni.

2023. jan. 5. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

4-es az nem én voltam, de olvastam az ottani válaszokat is

3-as kicsit bonyibb a helyzet, eléggé nehezen jutok pénzhez. Meg igazából maga az izgalom vonz. És csak akkor hurcolnak meg, ha elkapnak, nem?

2023. jan. 6. 00:01
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

#6 - de ugye ismered a mondást, hogy addig jár a korsó a kútra...?


Ha az izgalom vonz, akkor előbb-utóbb biztosan el fognak kapni.

Inkább el sem kezdd, sokkal jobb lesz így mindenkinek.

2023. jan. 6. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 Micimacko67 ***** válasza:
100%
Kérdező, szívem szerint mi nden bolti tolvajnak eltörném a kezét! Tudod miért? Mert az taplók által okozott kárt a dolgozókon bevasalják! Ha nem stimmel a leltár, már pedig az ellopott cuccok hiányoznak, azt dolgozóknak meg kell fizetni! Ergo te nem bolttól loptál, hanem tőlem! Érthető voltam?
2023. jan. 6. 05:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Attól függ mennyire erős a helyi boltos.


Ha nem mer verekedni akkor mire kiérnek a rendőrök már eltüntél. Aztán meg bizonyítsák be hogy ami nálad van azt loptad.

2023. jan. 6. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
82%

Már mindenhol van kamera.


True story: egy csávó drogériából lopott 20 ezer fötö értékben, kamera felvette, biztiőr látta a kameraszobából.


Mire kiment az üzlethelyiségbe, az ember már eltűnt.

Pont ott voltak a rendőrök a parkolóban, szólt nekik, mi történt. Rendőrök megnézték gyorsan a felvételt, tényleg zsebre tette, tudták is, kiről van szó.. Utánamentek a szomszédos bevásárlóközpontba, megtalálták, kirángatták az Au...anból, odavitték a kocsijához, és az egész boltba menők szeme láttára ruházatátvizsgálás, autóból minden kipakolás.

Csávónál nem volt meg a lopott cucc. A rendőrök átnézték a kukákat, visszamentek az A...nba, visszanézték melyik sorok között mozgott, mindent áttúrtak a boltban, nem-e talán áru közé rejtette.

Sehol semmi.


En viszont láttam, amíg a rendőrök kutatnak, hogy a fickó röhög és vigyorog a hátuk mögött. Vagy bűvész volt, vagy nem tudom, de jól eldugta valahova.


A rendőrök elengedték, a fickó kiröhögte őket, bemutatott nekik a autóabkakból.


Úgy tudom ettől függetlenül fel lett jelentve, mivel a kamerafelvételen tisztán látszott, hogy zsebre vágta a cuccot és lazán kisétált fizetés nélkül. Szóval hiába "nem bukott le" és nem csípték el, megkapta később a jutalmát. Nem éri meg ilyennel szórakozni, csajok.

2023. jan. 6. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!