Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » A rendőrség hogyhogy nem...

A rendőrség hogyhogy nem szólt a mozdonyba, vagyis "vezetőállásban" való utazásomért?

Figyelt kérdés

Én nagyon szeretem a mozdonyokat, vonatokat, régóta a vasút a hobbim, én már vasútszerető vagyok. Van sok kalauz, mozdonyvezető ismerősöm, tudják, hogy mennyire szeretem a vasutat.


A mozdonyba, vezetőállásba magánembernek semmivel sem könnyebb bejutni mint a repülőbe a cockpitba, csak engedéllyel beszállókártyával lehet.


Nekem erre nincs szükség, ha pont olyan mzdonyvezető jön, aki elvisz.


Vártam a vonatomat Cegléden, jöttem haza este 9 után és érkezett a vonat. Flirt szerelvény volt. Ahogy felszálltam az első ajtón, a vezetőfülkéből kinyitotta az ajtót a mozdonyvezető és köszönt, hogy szevasz, nem jössz? Az egyik jó ismerősöm volt. Mondtam, de. Így bementem és a vezetőállásban utaztam végig.


Pont a vezetőállás mögötti ülésen két készenléti rendőr utazott, ezek Budapestről lejönnek vidékre, majd hajnalban vissza, gondolom hogy a vonaton nyugalom legyen.


Hogyhogy nem szóltak a készenléti rendőrök, hogy egy magánember már mint én, nem mehetek oda be?



2023. jan. 7. 14:48
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 1/82 anonim ***** válasza:
95%
Ez gondolom nem jogszabály, hanem a MÁV belső szabályzata. Rendőrképzésen biztosan nem tanítják a MÁV beszállókártyáját. Vagy ha tudnak is róla, akkor van jobb dolguk, mint hogy a mozdonyvezetőt baszogassák.
2023. jan. 7. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/82 anonim ***** válasza:
96%
Mondjuk úgy, hogy semmi közük hozzá.
2023. jan. 7. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/82 anonim ***** válasza:
30%

A mozdonyvezetőtől bezzeg nem lopsz sose, mi Levike? Nekik nagyon durván jó a fizetésük, az elméleted szerint pedig akinek sok pénze van, az megérdemli, hogy megrövidítsék.


Szívesen bemásolom ide neked, amikor ezt írtad.


Szóval a mozdonyvezető kabátzsebéből nem szokott eltűnni a pénze amíg mondjuk kimegy valahova?

2023. jan. 7. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/82 A kérdező kommentje:

3. Persze, hogy nem, mert a mozdonyvezetők áldott jó emberek, mindegy hogy majdnem 700 a bruttójuk, ők azért a pénzért megdolgoznak, nem érdemlik meg, hogy valaki lopjon tőlük. Ez eszembe sem volt. Én egy mozdonyvezetővel sem kockáztatnám, hogy megszakadjon a kapcsolatom. Azt sem tudják, h voltak ügyeim. Életemben nem csinálnék olyat, amit írtál. Mozdonyvezetőktől nem. Viszont ott ahol aznap voltam Cegléden, pl. egy autószerelő tulajdonos vállalkozó aki szrja a pénzt, megérdemli. Hisz, ha neki az irodában van az asztalon 100 rugó, a számláján mennyi lehet🙄, ne is menjünk bele..., sok, nagyon sok.



De amit beszélsz, hogy belinkeled ide, linkeld! Az a dolgod.

2023. jan. 7. 16:10
 5/82 anonim ***** válasza:
96%

"A mozdonyba, vezetőállásba magánembernek semmivel sem könnyebb bejutni mint a repülőbe a cockpitba, csak engedéllyel beszállókártyával lehet."

De! Éppenséggel könnyeb. Bárki bemehet ha kér engedélyt.

Itt van hogyan kell intézni:

[link]

Pilótafülkébe esélytelen bejutni. Még a világ végén valami bantu légitársaságnál sem lehet. De mifelénk, civilizált országban nincs az a crew aki beenged.


A rendőrök nem tudják ki a vasútbúza és ki a kolléga. Már a legtöbb vasútbúza vasutas ruhában feszít a peron végén mint a pók a lucernásban.


Az meg legyen a te bajod, hogy a mozdonyvezetőt kirúgják majd miattad.

Lehetne annyi eszed hogy ha a mozdonyvezető jófej veled és kockáztat egy alapos letolást, vagy kirúgást miattad, akkor legalább nem kürtölöd vele tele az internetet te ökör! Nem így kell vagánykodni! Ez inkább szánalmas, ócska prosztó tróger viselkedés hogy itt hencegsz azzal hogy beülhettél egy szaros flirtbe. Bárki beülhet, te ettől nem vagy több másnál, csak egy kis csíra maradsz.

2023. jan. 7. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/82 anonim ***** válasza:
94%

Az a dolgom, mi? Összesz@rnád magad, ha tudnád, mi az én dolgom. :)


Te írtad:


"Azaz azért volt csak úgy 300 ezer a pénztárcajaba, mert nem szegény volt, hanem vállalkozó. Akkor neki m3g se kottyant az a 300 ezer. Annyi neki mint nekem meg egy szegény embernek 10 forint. Az ilyeneknek sok pénze van, ezért az ilyentől, hogy loptam, nem bántam meg."


"Akinek már 55 ezer van a pénztárcájába, az már gazdag, otthon biztos százezrei vannak"


https://www.gyakorikerdesek.hu/politika__rendorseg__11972662..


Nálad minden ami vasúttal kapcsolatos, az kivételt képez valamiért. (Talán mert a fogyatékossegélyed vagy kártyád, jegyed - nevezzük bárminek - miatt ingyen utaztatják a kis seggedet.


Szerinted csak a mozdonyvezető dolgozik meg a pénzéért, mindenki más csak úgy kapja.


Te egy igazi orákulum vagy, belelátsz mindenbe, hogy ki mennyi időt, energiát fektetett bele abba, hogy annyi pénze legyen, amennyi.


De még azt se lehetne mondani, hogy te vagy a keleti Robin Hood, mert nem csak attól veszed el a pénzét akinek van, hanem akinek nincs, attól is (lásd: gyerekektől, vagy rendőrtől lopni, vagy másoktól iratokat eltulajdonítani).



Ha már itt tartunk, hogy visszalinkeltem az egyik kérdésed, és javaslom újra elolvasni a #28-as válaszom. Mert ha azt fel tudnád fogni egyszer végre valahára azzal a borsónyi agyaddal, igazából akkor fejeznéd be a lopásokat.

Tudom, nehéz kérés tőlem, de addig-addig fogom neked elismételni, amíg vagy meg nem érted egyszer, vagy be nem kerülsz jóóó hosszú időre a börtönbe.

2023. jan. 7. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/82 Andizsuzsi ***** válasza:
80%
Tudom, hogy megragadom a lényeget, de Flirt-en se mozdony, se mozdonyvezető nincs, lévén, hogy az motorvonat. Aki "már vasútszerető", az azért a fogalmakkal tisztában van.
2023. jan. 7. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/82 anonim ***** válasza:
100%
De, mozdonyvezető van. Aki nem azonos a vonatvezetővel. Az is egy másik munkakör. De inkább ne menjünk bele szakmai vitába :D
2023. jan. 7. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/82 A kérdező kommentje:

5. Ne bántsd így a másikat.

Gondolom csak googlen nézted meg a beszálló engedélyt. Perkálni kell plusz a menetjegyet is megvenni.


De gondolom fogalmad sincs, hogy kell egy flitet vezetni.

Tudod jobb oldalt a távolabbi karral be kell állítani, hogy hány km/h val akasz menni, majd a közelebbi jobb oldali karral előre tolással úgy mond "gázt ad neki", visszahúzással lassul a szerelvény, villamosfék, tökig behúzással a légfék is működésbe lép automatikusan.


Egyébkent nem inyen utaztatták a seggemet, hanem a jegyem megvolt, mert nem tudtam, hogy haver jön, hanem úgy szólt, hogy "Szeva... Nem jössz???


Más az, ha le van beszélve, hogy "Én leszek, majd felszállsz, ne vegyél jegyet, mert elviszlek."


Nem keménykedek, nem vagánykodok, én nem is hordok vasutasruhát, nincs is. Azt inkább nem is mondom, h szilin hányszor utaztam, mert hirtelen nem tudom megszámolni, nem egyszer, nem is kétszer. Giganton kevésszer, traxxon még nem, flirt is több.


Tudod, akinek az a hobbija, az az èlete, hogy vasútfan, mozdonyfan 10 éves kora óta, minden vasút, mozdonybarátnak lesz mozdonyvezető ismerőse. Több tízev alatt talál mozdonyvezető ismerőst. Eleg az, hogy gyerekkorában a szülei megkérdezték egy mozdonyvezetőt, hogy nem engedné fel a fiamat, mert nagyon érdeklik a mozdonyok, hogy megnézze a vezetőállást? Ott kezdődött minden... Mai napig haverok vagyunk. Vannak mozdonyfanok, én még nem hallottam olyat, hogy ne lenne mozdonyvezető ismerőse.


Beszállóengedély ide vagy oda, napi szinten van, hogy ismerős jön, "gyere nyugodtan."

2023. jan. 7. 16:53
 10/82 A kérdező kommentje:

"Az a dolgom, mi? Összesz@rnád magad, ha tudnád, mi az én dolgom. :)"


Gondolom az iskolapad a dolgod. Holnapután suli...


Egy unatkozó kamasz lehetsz.

2023. jan. 7. 16:57
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!