Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Ebböl lenne valami következmén...

Ebböl lenne valami következmény, ha így félrevezetné vakaki a rendőrséget?

Figyelt kérdés

Valaki kimenne egy vasúti pályához, felhívná a rendőrséget és belemondaná, hogy baleset történt. Xy átjáróban egy vonat elgázokt egy személygépkocsit. Közben nem igaz, esetleg kimennének a rendőrök a helyszínre és látnák, hogy semmi nincs, a vonatok vígan járnak, nyoma sincs iilyennek. A telefonáló viszont már nem lenne ott, addigra elmenne, de egy bokor mögül figyelné, hogy kimentek a rendőrök.

Én nem tervezek ilyet, hiszen ez egy "gyerekjáték" ami nagyon rossz játek, csupán csak eszembejutott, hogy mi lenne ennek a következménye.



2023. jan. 3. 21:20
 1/9 anonim ***** válasza:
87%
Lenne. A telefonja alapján simán bemérik, elkapják. Böttön és sok milliós kártérítés a jutalma. Nagyon helyesen.
2023. jan. 3. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
90%
A segélyhívó előtt ismert lenne a bejelentő száma, így valószínűleg könnyen a nyomára akadnának. Valószínűleg a kivonulás teljes költségét meg kéne fizetni, ami nem lenne kevés. Mert egy ilyen bejelentésre a rendőrség a társszerveket is riasztaná, a mentőket és a tűzoltókat is. Ez azért is egy nagyon rossz vicc, mert egy ilyen hamis bejelentés miatt esetleg csak késéssel tudnának megérkezni ezek az egységek oda ahol valóban szükség lenne rájuk. Szélsőséges esetben egy ember élete is múlhat rajta.
2023. jan. 3. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
2. Kb. mennyi lenne a teljes kivonulás költsége? Tényleg milliók, ahogy 1. írja?
2023. jan. 3. 22:03
 4/9 anonim ***** válasza:
87%

Hatóság félrevezetése a tényállás neve.

Elég komoly pénzbírság jár érte, 112-es segélyhívón még az is látszik, honnan telefonálsz. Nem sok idő kell, mire rájönnek, ki volt a valótlant bejelentő.

2023. jan. 3. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
28%

Én egyszer Szegeden csináltam olyat, hogy a saját telefonomról a lakcímemen tartózkodva felhívtam a 112-t, hogy éppen narkóznak a volt munkahelyemen... nem tudom, hogy történt e valami, nem halottam utána semmit, ennek több éve már.


De nálam közre játszik, hogy az ügyészség hamisan vádol a cég miatt jelenleg is

2023. jan. 3. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Ha ugy mennek ki pl a tuzoltok az tobb százezer ftos vonulási díj. Megkínálnak hatóság felrevezetesevel is. Levike teged meg meg is vernének, plusz orizet.
2023. jan. 4. 05:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

"narkóznak a volt munkahelyemen... nem tudom, hogy történt e valami, nem halottam utána semmit, ennek több éve már"


Az ilyenek el sem jutnak a Tik-ig.

Diszpécser jót röhögött rajtad, és folytatta tovább a munkát aznap. ;)

2023. jan. 4. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

"Lenne. A telefonja alapján simán bemérik, elkapják. Böttön és sok milliós kártérítés a jutalma. Nagyon helyesen."


Egy kamu bejelntésért börtön járna? Ne viccelj.


Kivéve ha mondjuk egy maffia csapatot akarnak elfogni, és egy korrupt szaru tenne kamu bejelntést, hogy ne oda menjenek lecsapni. De az azért más, akkor ha valaki viccből kihívja a tűzoltókat, az is sittre menne érte? Nem hinném, csak megbüntetik érte és fizethet is.

2023. jan. 4. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
271. § (1) Aki hatóságnál büntetőeljárás alapjául szolgáló olyan bejelentést tesz, amelyről tudja, hogy valótlan - és a 268. § (Hamis vád) esete nem áll fenn -, vétség miatt két évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.
2023. jan. 4. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!