Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Melyik intézkedési fajta a...

Melyik intézkedési fajta a hatásosabb szerintetek?

Figyelt kérdés

A mostani, mikor az életét kockáztatja egy rendőr hogy előállítson valakit, akit amúgy pár óra múlva egy kis ejnye-bejnye után kiengednek.

Vagy a régi, mikor kiment a rendőr a garázdát szájba verte felrúgta és mondta hogy ha még egyszer kihívják rá a rendőrséget beviszik.



2023. jan. 13. 10:02
A kérdező szavazást indított:
A mostani, a jogi büntetés hatásosabb.
A régi, fizikai verésen alapuló megfélemlítés hatásosabb.
23 szavazat
 1/10 anonim ***** válasza:
94%
Vertek már meg? Illetve kaptál már legalább egy nagyobb maflást? Melyik tart jobban vissza? Ha eltöltesz egy éjjelt a fogdában és egy papír kitöltése után távozhatsz, vagy ha kapsz egy hatalmasat. Nem is kérdés.
2023. jan. 13. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Egyértelmű, hogy a régi.
2023. jan. 13. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
A régi, de túl sok visszaélésre ad lehetőséget. Ha egyszer engedélyezve van, akkor nem csak az ellen alkalmazhatják, aki pl garázda. Hanem bárki ellen, pl aki kritikus a mindenkori kormánnyal, vagy nem volt szimpatikus a rendőrnek.
2023. jan. 13. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Nyilvánvaló, hogy az a hatásosabb, ha ütik-verik a népet, ahogy csak a kedvük tartja.

De nem csak a hatásosság a cél, hanem az élhetőség is.

És én nem szeretnék mégegyszer ilyen rendszerben élni, mert a szocializmusban fiatalként megtapasztaltam ezt, és kösz, nem kérek belőle mégegyszer.

Hosszú a hajad, hülyegyerek? Karika van az orrodban? És még sört is iszol a padon? Piff!


Ezzel gyakorlatilag a bűnözőket rendőrökre cseréled, és ugyanúgy védtelenül kénytelen leszel tűrni, hogy vernek, csak épp nem a bűnözők, hanem a rendőrök csinálják majd.


Kell hogy legyen valami értelmes középút a bűnözők pátyolgatása meg a mindenkit brahiból, önkényesen, következmények nélkül meggumibotozó Bunkó Béla törzsőrmester között.

2023. jan. 13. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
3%

"sok visszaélésre ad lehetőséget"


Ja, igen én is emlékszem, amikor napi szinten vertek rendőrök csak úgy össze munkából hazafelé tartó embereket.

Jah, nem.

2023. jan. 13. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
#3 Kötelezni kellene a testkamerát, ami visszaélés esetén bizonyítékul tudna szolgálni. A "bocs kikapcsolva felejtettem" válaszra meg súlyos következményt.
2023. jan. 13. 10:35
 7/10 anonim ***** válasza:
91%
Ha ennyire meg vagytok győződve arról, hogy a verés hatásosabb, akkor mivel magyarázzátok, hogy mostanra mégis sokkal jobb a közbiztonság?
2023. jan. 13. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
#7 Mihez képest? 30-40 éve sem volt rossz.
2023. jan. 13. 11:03
 9/10 anonim ***** válasza:
56%

"mégis sokkal jobb a közbiztonság?"


Ezt mivel tudod alátámasztani?

2023. jan. 13. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

"Ezt mivel tudod alátámasztani?"


Most félig-meddig megfogtál, mert nem tudok egy konkrét adatsort hozni, ami mondjuk 100 évre visszamenőleg megmutatja a magyar közbiztonság állapotát, de úgy általánosságban többször olvastam róla, hogy a nyugati világ egészére jellemző, hogy míg az emberek szubjektíven egyre rosszabbnak élik meg, a számok tekintetében javuló a közbiztonság.


Például mivel megfogott a kérdésed, hogy támasszam alá, így böngészgettem ksh-t. Azt láttam, hogy a rendszerváltás idején megugrott a bűnesetek száma, majd a 2000-es évek elején stagnál a szám, a 2010-es években monoton csökkenő tendenciát mutat a regisztrált bűnesetek száma. Kivéve a kábítószeres bűneseteket, ami növekvő tendenciában van, de mind az erőszakos, mind a vagyon elleni bűncselekmények drasztikusan visszaestek.


Amiben mindenesetre biztos vagyok, hogy a közbiztonság nem a büntetés súlyosságával van összefüggésben. Érdemes mondjuk az egy főre jutó gyilkosságok országonkénti statisztikáit megnézni, sok érdekesség van benne.


Pl Oroszországban gyanítom, keményebb eszközöket vet be az igazságszolgáltatás, mégis négyszerese az egy főre jutó gyilkosságok száma hozzánk képest. Talán ennél is tanulságosabb, hogy a gyakran fikázott, "libsi" országokban, mint Svédország, Belgium, Németország kb fele az egy főre jutó szándékos emberölések száma, mint nálunk.


De vehetjük példának a latin-amerikai országokat is, amelyekben hírhedten könnyű erőszakos halált halni, pedig legendásan brutális börtöneik vannak.

2023. jan. 13. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!